Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Igent mondanátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igent mondanátok?

Figyelt kérdés

A párom szeretne feleségül venni, időt kértem a válaszadásra.

Az előzmények:

nem élünk együtt, rengeteget melózok, imádom a munkám, hál istennek elég jó életszínvonalat is biztosít nekem.

A párom is sokat dolgozik de munkaszeretet helyett mondjuk inkább úgy, hogy csak elvan a munkájával.

Így most nagyon jól megvagyunk, érdekes közös programjaink vannak, a szex több, mint kielégítő, őszintén élvezem a társaságát, és szeretem is nagyon.

Viszont ami a bökkenő, hogy nagyon különbözünk. Ő a tradicionális házasság híve, míg nekem ez egyáltalán nem jön be. Már ott kiéleződik a különbség, hogy nem is tudom elképzelni, hogy feladjam a lakásom, tehát neki kellene ideköltözni, ha velem akar élni. Nem akarom felvenni a nevét. Nem akarok háztartást vezetni, azon kívül, amit magamra egyébként is megcsinálok (takarítani nagyon szeretek, nyilván mosok is, de a konyhát elég nagy ívben kerülöm, inkább étteremben eszek). Nem akarok gyereket.

Ezzel szemben ő a fejébe vette, hogy hagyományos feleség leszek mellette.

Ha össze is házasodunk, én tuti nem engedek a dolgaimból, házimunkát csinálja ő is, főzni nem fogok, gyereket nem szülök.

Van ennek így egyáltalán értelme?

Szerintem nem igazán, szóval inkább hajlok arra, hogy nemet mondjak a házasságra, de azért kíváncsi vagyok, hogy mások hogy látják ezt.

Volt már két másik férfi az életemben, aki megkért, de ott egyértelmű volt a nem. Nem szerettem őket igazán.


2013. aug. 7. 01:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit antiszocnak tűnsz, de legalább igazságosnak. Nyílt kártyákkal játszol, hát a következő leosztás is olyan legyen.


Keress magadnak szexpartnert. Akivel nem kell szerelmeskedni. Könnyebb lesz neked.

2013. aug. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
45%
Ha a gyerek témát nem nézzük, azért furi, hogy azért lemondanál a szerelmedről, mert lusta lennél össze csapni egy kaját. Én is utálom a házimunkát, felesbe csináljuk, de ezért nem hagynám, hogy a szerelmemmel szétmenjünk esetleg.
2013. aug. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

"Ha össze is házasodunk, én tuti nem engedek a dolgaimból..."


A házassághoz kompromisszumok kellenek, nem az, hogy egy szimpatikus, helyes pasit, akivel jó a szex, beépítek a háztartásomba, mint egy mosogatógépet, vagy hűtőt. Neki is vannak és lesznek igényei. Ha ezekkel nem tudsz azonosulni, nem találsz köztes megoldást, akkor ne pocsékold az idejét, és nem áltasd azzal, hogy van közös jövőtök, mert nincs. Neked ez a pasi az kényelmi életed egyik kelléke, és nem társ.

2013. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2013. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szeretitek egymást akkor mind a kettőtöknek engednie kell valamiből. Nincs olyan amit ne lehetne megbeszélni. Mond az ember összeköltözés előtt ezt azt, amit később a gyakorlat nem úgy hoz. Szerintem ha szeretitek egymást akkor költözzetek össze, és akkor nagyon sok minden kiderül. Lehet majd csak nevettek ezeken az aggályokon. Hidd el én aztán aggodalmaskodtam, mi hogy lesz stb.. de nekünk baromira bejött az együttélés. Lehet nektek is bejön, de lehet nem. De akkor is megpróbáltátok. Meg lehet oldani a többi dolgot is. Ő beköltözik hozzád, az ő lakását pedig kiadjátok. Az meg hogy ki hogy szereti a munkáját szerintem nem lényeg. Ha te szeretsz takarítani , akkor te takarítasz, két ember után nincs nagyobb rendetlenség mintha magad után , és a mosásnál sincs óriási különbség, hogy a te két pólódhoz bedobod az 3 pólóját. Ő meg vállalja el a konyhát. A bátyáméknál is a bátyám főz, mert a felesége nem akar, nem tud, nem szeret.Vagy gyakran lehet menni továbbra is valahová kajálni, mi is el szoktunk járni. Ha van rá keret akkor ez is csak részletkérdés.A házasság kérdésben csak akkor dönts ha éltetek együtt, addig kár is erről beszélni. Hogy a nevét nem veszed fel az is csak részlet, sokan tesznek ilyet, nem meglepő. Egyedül a gyerek kérdés az ami komolyabb. Szerintem költözzetek össze és utána térjetek ezekre vissza.
2013. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

ennek a fiúnak nem mondanék igent, várnék egy hozzám hasonlóan gondolkodóra.

mi így élünk a férjemmel, ahogy te: nekünk sikerült egymásra találnunk.

2013. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
89%

... viszont nekünk a házasság fontos volt, ezért összeházasodtunk.

a többi stimmt: nem főzök (max néha, közösen), együtt házimunkázunk, külön hobbink van, gyereket nem akarunk.

2013. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

A házimunka egy dolog, a kompromisszumkészség meg másik. A legnagyobb gondot a gyerek-témában látom, míg a főzés-mosás áthidalható problematika, a gyermekvállalás nem az.

Nagyra tartom, hogy őszinte vagy és helyesnek gondolom a megérzésedet: ne bolondítsd a párod, pláne, ha szereted. Mondd el neki, amit velünk is megosztottál.

2013. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
97%

Itt nem arról van szó, hogy egyik fél utál mosogatni és a másiknak kell csinálni. Itt az van, hogy teljesen mások vagytok és máshogy képzelitek a jövőt, a gyerekkérdésben nincs kompromisszum.


Ezzel szemben ő a fejébe vette, hogy hagyományos feleség leszek mellette.

Ha össze is házasodunk, én tuti nem engedek a dolgaimból, házimunkát csinálja ő is, főzni nem fogok, gyereket nem szülök.


Ebben nincs középút!

2013. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
83%

Ti nagyon nem egyeztek, látszik, hogy a párod is abban a reményben venne feleségül, hogy úgyis megváltozol, vagyis nem ilyen beállítottságú nőre vágyik. Ezzel nincs is semmi gond, te magad is nyílt lapokkal játszik. Ebből ő fog nagyon csúnyán pofára esni, mert láthatólag nem hiszi el, hogy te nem azt akarod, amit ő nektek elképzelt. A másik dolog, amit ettől függetlenül tök gáznak tartok, hogy eljegyezne anélkül, hogy egy napot is együtt laktatok volna. Ok, tudom, ez többszáz évig ment is, na, de bakker, gyakorlatilag egy olyan nőt akarna, aki az álmaiban él, és arra vár, hogy egyszer azzá válj. Nem is téged akar, hanem valaki teljesen mást, aki úgy néz ki, mint te, de gyökeresen ellentétes személyiség. Na, ez a legnagyobb bibi a kapcsolatotokban.

Ettől függetlenül lehet, hogy egyszer megváltozol belső indíttatásból, de ha ő akarja rád erőltetni,abból csak hangos veszekedések és csúnya sértődések, végül pedig botrányos válás lesz...

2013. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!