Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért érdem, életcél jómódú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érdem, életcél jómódú férfihoz hozzámenni?

Figyelt kérdés

Rengetegszer belefutottam itt olyan véleményekbe, hogy "jól kell házasodni", azaz a nők számára a kitörési lehetőség a gazdag férfi. Vágyként és tanácsként is nagyon tartja magát ez a nézet.


Az a verzió miért nem játszik, hogy a nő képezze magát és SAJÁT ERŐBŐL teremtse meg az anyagi jólétet?


2013. aug. 6. 06:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Volt jómódú udvarlóm több is, rendes-kedves emberek, de nem voltam szerelmes beléjük és akkor még azt hittem ,hogy enélkül nem lehet és nem szabad.... nos, életem nagy szerelme viszont, akihez aztán hozzámentem és szültem két nagyszerű gyereket, kevésbé gondolta komolyan a holmiglant/jóbanrosszbant mint én, megcsalt, megalázott, kiforgatott mindenünkből és túlságosan mély sebeketejtett mindenféle téren. Csakis a gyerekek miatt tudtam talpra kényszeríteni magamat, de hiába a sok tanulással töltött idő, a két diploma, a nyelvvizsgák, és a makacs továbbjutni akarásom, két munkahellyel is éppenhogycsak elevickélünk hónapról hónapra. És nem kitöréstől beszélek, hanem minimális anyagi biztonságról, amit én akárhogy is igyekszem, képtelen vagyok megteremteni, pedig tanultam , dolgozom keményen.

Ha lett volna annyi eszem, hogy a megbízhatóságot többre becsülöm a lángoló érzelmeknél, akkor most nem itt tartanék, lenne perspektívánk a gyerekekkel, és nem őrölnének fel a mindennapi megélhetés gondjai.

2013. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
43%
Szánalmas az a nő aki egy férfitól várja, hogy eltartsák. Aztán jönnek gyakorira, hogy nem szeretik egymást, csalják egymást de nem akar az asszonyka elválni a gyerekek és a pénz miatt, mert akkor mehetne az aluljáróba. Pedig az ilyen megérdemelné...mégis mit várt!?
2013. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyant aki csoró udvarlója helyett gazdagot választott. Eltelt 10 év, a gazdag elvsztette mindenét, alkoholista lett szoba konyhában laknak ali van ételre pénz s üti veri a nőt. A csoró is szoba konyhában lakik, tisztességes ember, szerényen élnek, de boldogságban...
2013. aug. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb férfinek ez így megfelelő. Nem szeretik az okos és művelt nőket, mert mellettük nem érzik magukat férfinak. Ezért tökéletesen megfelelő egy jól kinéző hölgy, akkor is ha kevésbé intelligens.


De ha megnézed, a nők is erre álltak rá. Minek tanuljanak és tartsák el magukat? Inkább fognak egy pasit, aki majd eltartja őket és nekik is kényelmesebb így.


A szülők is erre nevelik a lányaikat. A lányoknak nem kell annyira tanulni, csak legyenek szépek és nőiesek. Már egész pici korukban is vannak erre utaló jelek. Ahogy hercegnőnek szólítják őket. Meg minden lánynak az az álma hogy szépségkirálynő legyen vagy táncosnő. A lányok már nagyon korán elkezdik utánozni a felnőtt szexis nők viselkedését, öltözködését.


Igen, lehet hogy az ősidők óta van ez így. És az is igaz, hogy rengeteg problémát okoz mellékesen. De olyan egyszerűnek tűnik és kényelmesnek, hogy újra és újra megpróbálják. Utána csodálkoznak, hogy a férfinak csak szex kell, a nőnek meg csak a pénz.


Lehet csak én vagyok olyan abberált, hogy az a véleményem, egy nő legyen okos és intelligens elsősorban. Szerintem fontos, hogy önmagában is jól érezze magát valaki és ne legyen szüksége egy ellenkező neműre, hogy tudjon boldogulni.

2013. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a kérdező egy 20-hoz közeli férfi, akinek valóban semmi köze sincsen a valósághoz.

a gyes és társai az egy nagy semmi. egy (két, három) gyerek sokba kerül, sokkal többe, ha normálisan akarja az ember fölnevelni őket. nőnek egyedül munka mellett fölnevelni jól, hát ez nem az igazi, főleg, ha a férfit is még el kell tartani, mert képtelen gondoskodni a családjáról.

Mondjuk az elég érdekes, hogy alapvető elvárás egy nőtől, hogy nézzen ki jól, legyen munkája, tudjon miből jól öltözködni, legyen intelligens, képzett; de itt naponta 5-ször kérik ki maguknak férfiak, ha egy nőnek is van elvárása velük szemben, akár kinézetet illetően, akár anyagilag.

Tudomásul kell venni, hogy igenis egy férfinak is le kell tennie valamit az asztalra, nem csak a nőknek kell igyekezniük.

Számomra igenis vonzó az a férfi, aki képes anyagi biztonságot teremteni a családja számára. az ilyen férfi erőt sugároz. Mondom ezt úgy, hogy mindig is dolgoztam, és mindig is dolgozni akarok. Azok a kisfiúk meg akik ezt nem tudják elfogadni, és a nőket szidják emiatt, hát szerintem eléggé el vannak tévedve. De találják meg nyugodtan azt a nőt, aki eltartja őket, engem nem zavar. sok sikert!

2013. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

a pofára esés akkor van amikor kiderül hogy ez a vonzó erőt sugárzó férfid azért ilyen mert mindent alátettek s ahogy önálló családfőd lesz veszit a vonerejéből, alátett pénzéből, elkezd ütni verni feszültségében s rosszabb lesz mint a kevésbé jól kereső fiucska...


de hát van aki igényli a pofáraesést...

2013. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon életidegen hozzáállás, előző.

eléggé furcsa lenne, ha valakiről házasság után derülne ki, hogy egy agresszív állat.

akármennyire is frusztrál a dolog, egyáltalán nem úgy van, hogy a szegénylegények a jófiúk, a jobban keresők meg egytől-egyig nőverő gonoszok.

de nyugodtan éljél persze ebben a hitben, hogyha téged ez megvigasztal.

2013. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

elég sokszor a házasság után jóval késöbb derülnek ki a gixerek....:))) mikor már nyeregben érzi magát. legyen szó akár férfiről akár nőről.


jó kérdés ki él álomvilágban...

2013. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Valóban, látok sok olyan embert, aki nem megfelelő házastársat választott, általában azért, mert meg akart felelni a környezetének, és hozzáment ahhoz/elvette azt, akihez éppen lehetett, csak mert már eljött a házasság ideje.

De az van, hogy nem mindenki dönt rosszul.

2013. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

semmi olyan nincs amit mindenki jól vagy mindenki rosszul csinál.


ezt nevezik sokmindennek: sokszinűség, valószinűségszámitás, stb.

2013. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!