Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Honnan/miből lehet tudni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan/miből lehet tudni, hogy a lánykérés mögött valós házasodási szándék áll-e?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam,hogy megkérte a Párjuk a kezüket,de már x éve nem vette el.

Tulajdonképpen Nálunk is ez a helyzet,azzal megspékelve,hogy nemet mondtam,amikor először megkért.De ennek már 3-4éve,még mindig ez a dolog lenne a hunyó?


Köszi!



2013. júl. 13. 17:59
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Úgy összeszorul a szívem,amikor (egyébként jogosan) kapom az ívet,amiatt a nem miatt.... Mostmár felérem ésszel,hogy mit tettem,de akkori aggyal nem tudtam, derült égből villámcsapásként ért,holott előtte beszéltünk róla,de azt hittem akkor,hogy sikerült elodáznom a dolgot....

Azért (lehet,hogy önnyugtatásképp,de) megpróbálom úgy felfogni,hogy semmi sem véletlen és végül lehet,hogy ebből tényleg előnyünk származik olyan szinten,hogy majd esetleg tényleg jobban fogja értékelni az IGEN-t,ha oda jutunk.Mert így érezni fogja,hogy szerelmünkkel "be tudott törni egy vadlovat" (remélem nem hülye hasonlat),amúgy meg lehet ha már olyan "könnyen" megkapott volna,nem tudna úgy értékelni.Erről meg a "könnyen jött,könnyen ment" szólás jut eszembe.De ez már lehet,hogy tényleg csak önnyugtatás!? Köszi!

2013. júl. 14. 09:59
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért, akik szerint a házasság csak egy papír, meg annyi, mintha az orvos kiadná, hogy barna a szemed azok tisztában vannak pl. a jogi pluszokkal, következményekkel, amik vele járnak? Mert a házasság intézménye, az nem csak annyi, hogy adnak egy papírt, hogy szeretitek egymást.


(Hogy a lelkiről ne beszéljünk, mert az úgy is megvan szerintetek. Bár, ahogy a kérdező is, ezt inkább idővel éri fel ésszel az ember, hogy a feleség és férj mégis más.)

2013. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Igen Kedves Utolsó,egyetértek. Voltak itt többen,akik leírták a saját részüket,hogy Nekik jó így,ezeket a részeket meghallgattam,de nem is reagáltam rájuk,Mindenkinek egyéni joga,tiszteletben tartom. Esetemben teljesen másról van szó és nem tudom,hogy mi tévő legyek!? Nem tudok mást,várok tovább....
2013. júl. 14. 15:11
 24/33 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem éretlen vagy a házasságra és a kapcsolat is az. Ha az igazival vagy, akkor nincs ilyen, hogy Nemet mondasz...persze ha tinikorotoktól együtt vagytok és ez akkor volt, akkor megértem a reakciódat a lánykérésre. De ha így van, akkor első szerelem= nem lesz örökké tartó.

Én szinte biztos vagyok benne, hogy nem Ő lesz a nagy Ő. Ha össze is házasodtok, nem maradtok együtt...


Sajnálom, ha negatív a válaszom, de szeretek őszinte lenni.

Amúgy mennyi idősek vagytok? Ha nem akarod elárulni, akkor mennyi korkülönbség van köztetek?


24N

2013. júl. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

A válaszok között be van linkelve egy 3 és fél éves kérdése, amiben a nemet mondás jóvátételéről van szó, és már akkor is évek óta voltak együtt, szóval nyilván nem épp tinik.


Viszont szerintem a lánykérés az a másfél-két éves, "jó rég együtt vagyunk - de szeretjük egymást - legyünk mindig együtt" naiv lelkesedéséből jött, te elutasítottad, ő meg közben túl lett ezen a belelkesült korszakon és csak bele van kényelmesedve a kapcsolatba. Szóval kb. ugyanott vagy, mint azok, akik csak vannak és sehova se tart a kapcsolatuk és vagy szétmentek vagy valahogy belesodródtok majd a házasságba, ami nem biztos, hogy annyira jó ötlet, annyi, hogy nálatok volt egy elfuserált lánykérés anno.

2013. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
57%
Ha az eljegyzés után nincs meg kb 1 éven belül meg az esküvő, akkor csak azért kap a nő gyűrűt, hogy befogja a száját és ne rinyáljon a házasság miatt. A nagy többségében sajnos ez van. Az esetek nagy részéből sosem lesz esküvő.
2013. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
57%
Ja igen, a kérdésre válaszolva, szerintem a kérdezőt nem akarja elvenni a párja... Várhatsz még, de nincs mire.
2013. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

24! Hogyne lehetne nemet mondani úgy,ha az Igazival vagy!? Pont EZ történt és hál'a jó Égnek ez látszik is a ~3 évvel ezelőtti kérdésemnél is,hogy már akkor is éreztem (mint ahogy az első pillanattól is),hogy Ő az,akit Nekem szánt a Sors. Az a nem, nem Neki szólt akkor,hanem a házasságnak!!

Illene figyelembe venni,hogy Én akkor már ~20 éve abban a tudatban éltem az Életem,hogy nem akarok férjhez menni,nem láttam értelmét-"papírnak" gondoltam (mint ahogy ma is sajna sokan).

Pont egy ilyen házasságellenes kérdésnél írtad tegnap,hogy akinek ilyen a felfogása,az sosem fogja megérteni azt,akinek nem ilyen.Én pont ezért írtam meg Neked privátban a kérdésem,hogy erre ne vegyél mérget,mert lehet,hogy ritka kivétel vagyok,de élő példa erre-a kérdésem bizonyítja.Szóval látom szeretsz általánosítani,pedig pont erre világítottam rá,hogy nem kéne.

Elhiszem,hogy egy olyan Nőnek,akinek a házasság kezdettől fogva mást jelentett,szemben annói véleményemmel,annak az az első gondolata,amit Te is írsz de nem néztél a kérdés mélyére ez biztos.De abból is látszik,hogy nem figyeltél rendesen,hogy privátban is megírtam,hogy egy korúak vagyunk (Te+Én),de a régi kérdésemben is ott van.

Bár a Párom kora nemtudom szóba került-e,de nincs ebben titok,Ő 31 éves,Én 24.

~6 éve vagyunk együtt- együtt is élünk a kezdetektől,és Mindketten mai napig Egymástól függetlenül azt valljuk,hogy Egymással szeretnénk leélni az Életünket (időnként még azt is hozzátesszük hangulattól függően,hogy "s ami ezután jön azt is").:) Mi össze tartozunk és ez átjárta minden porcikánkat. Ennyi idő után is szerelmesek (!) vagyunk Egymásba és igen,ha ezt nézzük,akkor ez az első ILYEN szerelmünk-kapcsolatunk,dehát az Igaziból csak 1 van.:)

Egyikünknek sem ért fel egyik korábbi kapcsolata sem ehhez. Nemtudom mennyire sikerült átadnom picit azt,ami a szemnek láthatatlan,de megpróbáltam.:)


Ez leginkább 24-esemnek szólt,de 25-re is benne van a reakcióm. Köszönöm szépen a válaszokat!:)

2013. júl. 15. 11:12
 29/33 A kérdező kommentje:

Még annyit elmesélnék,biztos fontos,de eszembe sem volt+Én eddig sem tudtam ezt hová tenni,így különösebben nem is foglalkoztam vele (bár Neki már 1× megjegyeztem),HOGY: Amikor bemutat,akkor már a Feleségeként mutat be.

Köszi,ha segítetek még válaszaitokkal!:)

2013. júl. 16. 22:08
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy évvel később kinyögöd, hogy már igent mondanál, - de hát akkor meg már nem kérdezte senki.


Nnekem meg elsőre igent mondott, aztán valami rokoni ráhatásra egyszerűen "elfelejtődött" a projekt.

Szóval én nem hoztam szóba többet...

2013. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!