Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más is kiakadna ezen, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is kiakadna ezen, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Férjem iszonyú jószívű, segítőkész ember. Ezzel addig nincs is baj, míg nem a család rovására megy.

De vannak olyanok, pl tegnap is, hogy munka után szívességből elmegy egy haverjával autót nézni. 1000x mondtam neki, hogy utálom az ilyeneket.

Ha a baráti körből valaki autót akar venni, tuti elrángatják őt is, mert autószerelő, nézzen rá.


Ha nincs különösebb program, nem szoktam ezért hisztizni.


Viszont ma van a születésnapom. Megbeszéltük,hogy ma összeszedem az oviba a gyerekeket, megvárjuk őt otthon, majd elmegyünk vásárolni.

Nekem tortát illetve ő is szeretne pár ruhát és akkor én is választanék magamnak valami ajándékot.


Erre hív, hogy hát most hívta xy, lefoglalózott egy autót, de az asszonya addig nem engedi hogy elhozza, amíg férjem rám nem bólint. Ő persze, hogy nem mondott nemet.

5ig dolgozik, majd elmennek autótnézni, ami minimum 2 óra. utána pedig már szerinte nem jutunk be a boltba, mert a gyerekeknek reggel ovi.


Nem az a nyamvadt torta, vagy az a pár ruha, ajándék... De ha már egyszer meg lett beszélve. Ha ma van a születésnapom... egyszerűen nem értem miért nem lehet nemet mondania?!


tegnapelőtt 15:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
51%

Kedves és jószívű a férjed, és gondolom, hogy Neked is sokat segít és érted is sokat tesz.


Ezek a "vészhelyzetben van a haver és csak én tudom megmenteni" típusú szituációk, vagy a "szakértelmedre van nagy szükség" típusú szituk nagyon tudják legyezgetni egy férfi hiúságát. Az egyikben a hős megmentő szerepet veheti fel, a másikban meg a bölcs mindentudó szakit. Mindkettő vonzóbb egy ruhavásárlásnál. Ezt szerintem fontos megérteni.

Biztos vagyok benne, hogy feltölti őt az, hogy jószínben tűnik fel a haverja és a felesége előtt, és hogy ŐT hívják ilyen esetben és gondolnak rá stb. Ez tuti fontos számára. Meg az is, hogy segíthet!


Viszont persze nem korrekt feléd, hogy csak úgy felhívott és lemondta a Ti megbeszélt dolgaitokat. Meg akár lehetett volna az, hogy ő szabja az alkut, hogy ő megmondja, hogy mikor ér rá, és este 8 után mennek el a kocsihoz vagy akármi. Szóval ez így kicsikét töketlenség, és nem látja, hogy neki itt komoly tárgyalási pozíciója van, és ha valami nem felel meg neki akkor is mondhat nemet az egészre, hiszen ingyen csinálja és tervezetlenül. Ezt ő nem érti talán.


Az, hogy itt az emberek egy ilyen miatt azzal dobálóznak, hogy válás... hát öhm... nekem furcsa.


Szerintem ezt fontos megbeszélni, de nem túl reagálni, és elmondani neki, hogy Te számítottál rá, és fontos volt neked, ő meg ezzel nem számolt és Te ettől dühös/csalódott/szomorú vagy.



És beszéljetek arról, hogy legközelebb mi legyen, ha megint ilyen helyzetbe kerül? Például előbb felhív Téged mielőtt teljesen bevállalja, és a Ti programotokat lemondja és nem pedig csak bejelenti, hogy a mai elmarad.

tegnapelőtt 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem reagálod túl. Ez nagyon gáz.

Én valami külsö segítséget vennék igénybe, életvezetési tanácsadó, coach, pszichológus, aki megtanítja nemet mondani és prioritásokat állítani, amíg komolyabb problémák nem lesznek ebböl, pl. válás, amikor besokallsz.

Én ezért szakítottam az exemmel, mert azt vettem észre, hogy mindig minden fontosabb volt nálam. Munkahely, foci, barátoknak segítés, aztán amikor maradt véletlenül felesleges ideje, akkor jöttem én.

De elöször beszélgess el vele, hogy van-e egyáltalán értelme segítséget kérni, vagy mégis mit gondol a házasságotokról, mennyire tartja fontosnak a családját.

tegnapelőtt 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%
Jót mond a 9-es, ünnepelj a gyerekekkel, rá pedig ne várjatok.
tegnapelőtt 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lehet itt írogatni, hogy coach meg ilyesmi, de ha a nyers valóságot vesszük, akkor volt egy lefixált program a családjával, amit felrúgott egy haver által rögtönzött hívás miatt. Ezzel fel is állította a fontossági sorrendet. Lehet jópofizni, hogy milyen jólelkű, de ha a mai történetet nézzük, akkor miért pont a haverral volt jólelkű és miért nem a feleségével, akinek születésnapja van?
tegnapelőtt 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
10%

A cuccat az ablakon dobnam le,zarat cserelnek. Nem kiakadni kell hanem megszabadulni :D Ott rontottad el ,h gyereket szultel meg hazasodtal.

Volt autoszerelo pasim es sose csinalt ilyet erdekes modon.

tegnapelőtt 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
66%

Hát pedig hiába erős szerinted amit írtam velem egyáltalán nem packázna. Teljesen mindegy, hogy szuletesnap vagy milyen nap van

mert nem lehet állandóan másokat előtérbe helyezni a család helyett. Szerintem még csak nem is olyan jószívű ő inkább menekül, örül, hogy veled nem kell lennie. Menekül otthonról. Én hagynám hadd menjen. De te nyugodtan maradj vele és nézd el neki amit csinál. Hamarosan még Karácsonykor is le fog lépni.

tegnapelőtt 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
61%
14-es én írtam a coach-ot, persze nem gondoltam komolyan, nyilván az ilyet ki kell rakni a p.ba, de ha ez így menne, akkor senki nem lenne házas. Ezért gondoltam más megoldásra, bár itt nagyon nincs miröl beszélni, mert tényleg egyértelmü.
tegnapelőtt 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
73%
Annyira érdekes, hogy a férfiak kivannak, ha a feleségüknek "papucsoskodnak", de a haverjaiknak az első szóra tolják le a gatyát és pucsítanak. Az nem megalázó.
tegnapelőtt 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Volt ilyen pasim. Kifele mindig mutatta hogy rá lehet számítani, első szóra ugrott, ment a csordaszellem után is bármiről legyen szó, mert jaj mit szólnak majd. Aztán nekem meg sokszor puffogott hogy kihasználják, meg legközelebb már biztos nem fog ennek se segíteni meg annak se, aha első szóra ugrott ismét. Becsicskult mindig. Persze szintén az együtt töltött idők rovására. Ha valami meg volt beszélve, de bejött egy random kérés, mindig az volt a fontosabb, mert majd én úgyis megbékélek. Tettem is, egy ideig, de kár volt. Szánalmas az ilyen úgy ahogy van.
tegnapelőtt 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon bántana a dolog...
tegnapelőtt 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!