Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A jogszabályok csak felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jogszabályok csak felnőtt emberek házasságát engedik, akkor miért van ennyi válás?

Figyelt kérdés
A fenőttség azt is jelenti szerintem, hogy felelősségteljes ember vagyok, tehát ha döntök valahogy, akkor annak vállalom a következményeit. Annak a következménye, hogy valakivel összeházasodtam az az, hogy egy életre őt válaszottam párnak, jóban rosszban. Nem csalom meg, nem bántalmazom, nem hagyom el, törődök vele, ha gond van a kapcsolatommal, akkor megpróbálom megjavítani, mindent megteszek érte. Egy felnőtt ember egy bankihetelből se ugorhat ki, hogy jajj most mégsem akarom törleszteni, mert akkor következménye van, behajtják rajta, lakáshitel esetén kilakoltatják. Ha embert ölt, akkor bebörtönzik ott se mondhatja azt, hogy jajj én mégse vállalom a döntésemnek, a tettemnek a következményeit. Míg a házasság esetén, ha a megteszik valaki más, ja akkor házasság mégse, válok, összejövök azzal, aki megtetszett, házasodok, válok. NEM!!!. Ha összeházasodtál valakivel, akkor őt egy életre válaszottad, és tudomásul vetted, hogy megteszhet más, de ő már nem lehet a tiéd, mert te már választottál, és akár 100 ember előtt elmondtad, hogy te őt szereted, őt választottad. Ne csinálj segget a szádból, hogy mégse. Persze nem azt mondom, hogyha valakinek a párja a házasság után alkoholista lesz, és verni kezdi, és sehogy nem lehet segíteni az alkoholistán, akkor ne legyen válás. De azért szerintem túl könnyelműen válnak az emberek. Illetve túl könnyelműen házasodnak, mert sok összeférhetetlenségi probléma kiderülhetne már az esküvő előtt, amikor még szabadon ki lehet lépni a kapcsolatból.

2023. dec. 8. 10:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
84%

#50

Atyaságos jó ég. Csak az első néhány oldalt olvastam el, nem tudom hogy ugyanaz-e a két kérdező, de hogy a linkelt kérdés kiírója nem ép elméjű, hanem kezelésre szorul mentális beteg, az fix.

2023. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
95%
#51 dióhéjban annyi a lényege az előző kérdésnek hogy a kérdező szerint az emberek nem változnak, az sem változhat hogy mit akarsz az élettől, ami 10 évvel ezelőtt jó volt az most is jó, elválni bűn, a rossz házasságban benne kell maradni, a megcsalás után együtt kellett volna maradni stb. És ezt 500 kommenten keresztül. Úgy tűnik frissíteni akart..
2023. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a másik kérdező, én hiszek az emberek változásában, és abban, hogy tudnak változtatni, ha ebben nem hinnék, akkor abban sem hinnék, hogy a párjuk kedvére tudnak alakítani magukon.


A 21. században annyiban viszont jobb a házasság helyzete, hogy az ember kiválaszthat egy embert, akit örökre szeretni akar, akinek örökre a kedvében akar lenni.


És igen az is eljött, hogy lehet az igazi életen át tartó értékes házasság helyett, rövid ideig tartó langymeleg házasságokat kötni, és még ez se kell, mert elég csak az élettársi kapcsolat, ahol a másik tényleg csak egy fogyasztási termék, akit úgy cserélek, mint a fogkefét, ha elhasználtam. Valahol jó, hogy szabad ezt is.


Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen váláspárti emberek a házikedvenc, családtag kutyájuktól is ugyanígy megvállnak-e, mint a párjuktól, ha nem úgy viselkedik, mint szeretnék, vagy ha megunták, vagy beteg lesz.

2023. dec. 8. 19:43
 54/69 anonim ***** válasza:
95%

53. De miből gondolod, hogy egy egész életen keresztül akarunk valakivel együtt lenni? Miért egyértelmű ez?


Ezenkívül, akit megutálok, azt nem is akarom többé megszeretni,tehát nem is fogom rajta dolgozni.

2023. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 A kérdező kommentje:

Én azt szeretem, ha minden az, ami, és nincs másnak hazudva.


Ha te tudod, hogy valakivel csak 5 évet élnél le, vagy nem tudod, hogy örökké őt akarod szeretni, akkor legyetek élettársak, legyetek boldogok, oké. Ha úgy érzed, hogy szeretnél vele államilag elismerten együtt élni, de benne van, hogy elválnál tőle, akkor legyen állami esküvőd.


De azért, mert tök cukin néz ki, vagy mert úgy szokás, ne menj el a templomba, és mondd azt akár több 100 ember előtt, hogy együtt akarsz élni valakivel örökre, mert ez nagyon viszás. Ha viszont már odaáltál az oltár elé, és elmondtad az eskü szöveget, akkor tiszteld annyira a házasság szentségét, az egyházi házasság intézményét, Istent, azokat, akiknek tényleg jelent is valamit ez azon felül, hogy egy szép műsor, hogyha lehet, nem válsz el. Persze, ha ver a férjed, vagy állandóan aláz az asszony, vagy fordítva, akkor válj el, de ne az legyen, hogy egy kisebb gond van az egyház, Isten által megáldott házasságoddal, és azt mondod, hogy elválsz rögtön.


Oké váljál el, de akkor többé már ne állj esküvő céljából az oltár elé, mert az már tök hiteltelen. Szomorúsággal tölt el, hogy van olyan felekezet Magyarországon, amelyik ehhez az arcát adja. Én ezt már nem tenném meg. Oké élnék nyugodtan együtt a második harmadik párommal, de nem lenne pofám újra elmondani, hogy holtomiglan, holtodiglan, ha az első személy, akinek ezt kimondtam még él, és már nem alkotunk mégsem egy párt.

2023. dec. 8. 20:09
 56/69 anonim ***** válasza:
96%

"Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen váláspárti emberek a házikedvenc, családtag kutyájuktól is ugyanígy megvállnak-e, mint a párjuktól, ha nem úgy viselkedik, mint szeretnék, vagy ha megunták, vagy beteg lesz."


A házi kedvenc rám van utalva, tőlem függ, tehát nem.

2023. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
86%
55. Kétszer házasodtam, egyszer sem volt templomi esküvőm.
2023. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
94%

"az élettársi kapcsolat, ahol a másik tényleg csak egy fogyasztási termék, akit úgy cserélek, mint a fogkefét, ha elhasználtam"


Anyámék sose házasodtak össze, de élettársak már 28 éve.


"Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen váláspárti emberek a házikedvenc, családtag kutyájuktól is ugyanígy megvállnak-e, mint a párjuktól"


Nem lehet összehasonlítani a kettőt. Egy kutyát te vállalsz. Azt vállalod hogy gondoskodsz róla bármi van. Elviseled ha rosszat csinál mert az is a te nevelésed hiánya miatt van.

Ellenben a házastársad a társad az életben és nem olyan akiről gondoskodnod kell. Kivéve ez alól persze a betegség, de alap esetben nem normális dolog hogy tegyem elé minden nap a kaját mint a kutya elé. Mert ő is felnőtt, gondolkozni, cselekedni tudó ember.

Nem kell elviselnem hogy bánt a viselkedésével mert nem én neveltem és ami a legnagyobb baj hogy nem is tudsz egy felnőttet már megnevelni.

Egy felnőtt ember saját maga dönti el mit és hogyan csinál, én elmondhatom neki hogy nem így kellene mert mondjuk bánt, nem tetszik, de nem tudom megváltoztatni.

Ha "kirakom" akkor pedig nem lesz védtelen, kiszolgáltatott mint egy kutya, mert egy felnőtt embernek akkor is meg kell tudnia állni a helyét ha egy házasság véget ér.

2023. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy annyiban igaz, hogy a háziállat rád van utalva, mert nélküled nem tudna élni, a párod viszont igen, de ugyanúgy egy gondoskodási ígéretet teszel a párod felé egy egyházi esküvőn, amit jó lenne betartani.


Ha nincs egyházi esküvő szíved joga rajta, akkor is jó lenne örökre szóló házasság, de ott érthető, ha valaki nem örökre tervezi. De számomra az visszataszító, ha valaki templomi esküvőhöz úgy áll hozzá, hogy próbáljuk meg a házasságot, ha nem megy elválok. Ha ez a felállás legyen csak állami esküvő, és akkor menjenek szét, ha szeretnének, egyházin meg vegyék komolyan, amit mondtak.


Aki másodszorra áll oltár elé házasodni őt meg nem tudom komolyan venni, és a lelkészt se, aki ehhez aszisztál.

2023. dec. 8. 20:54
 60/69 anonim ***** válasza:
94%

#59 ha nincs semmilyen nehezítő körülmény mint pl betegség akkor miért kellene gondoskodnom a másikról? Főzzek, mossak, takarítsak rá, szedjem ki neki a levest, engedjem meg a fürdővizet?

A kutyádnak valóban meg kell csinálnod mindent, mert ő nem képes rá, de egy felnőtt ember tud magáról is gondoskodni.

Persze ha arról van szó kedvességből csinálok neki reggelit, megkérdezem hozzak e valamit hazafele jövet a boltból stb. De ez nem lehet elvárás hogy gondoskodj róla.

Már pedig ezt nagyon sokszor elvárják (általában a férfi a nőtől) ami hacsak nem egy világi balek a másik már eleve hamvában holt házasság mert előbb vagy utóbb elege lesz annak aki többet tesz bele.


A templomi esküvőről meg csak annyit hogy nekem a vallásos ismerőseim a legkétszínűbb, legálszentebb, legképmutatóbb emberek akiket ismerek. Miért? Mert eleve felsőbbrendűnek képzeli magát mert ő vallásos. Eleve azt hiszi jobb ember. Ő ítélkezhet, mert meggyónja, elmegy egy misére, tudom is én, attól függ milyen szektába tartozik..

Szóval ne haragudj, de nem számítok az ő házasságuktól se többre. Ugyanolyan emberek mint bárki más, ugyanolyan barnat szarnak, ugyanúgy hoznak rossz döntéseket, lehetnek rossz emberismerők stb. Mitől lenne nekik másabb..

2023. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!