Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A jogszabályok csak felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jogszabályok csak felnőtt emberek házasságát engedik, akkor miért van ennyi válás?

Figyelt kérdés
A fenőttség azt is jelenti szerintem, hogy felelősségteljes ember vagyok, tehát ha döntök valahogy, akkor annak vállalom a következményeit. Annak a következménye, hogy valakivel összeházasodtam az az, hogy egy életre őt válaszottam párnak, jóban rosszban. Nem csalom meg, nem bántalmazom, nem hagyom el, törődök vele, ha gond van a kapcsolatommal, akkor megpróbálom megjavítani, mindent megteszek érte. Egy felnőtt ember egy bankihetelből se ugorhat ki, hogy jajj most mégsem akarom törleszteni, mert akkor következménye van, behajtják rajta, lakáshitel esetén kilakoltatják. Ha embert ölt, akkor bebörtönzik ott se mondhatja azt, hogy jajj én mégse vállalom a döntésemnek, a tettemnek a következményeit. Míg a házasság esetén, ha a megteszik valaki más, ja akkor házasság mégse, válok, összejövök azzal, aki megtetszett, házasodok, válok. NEM!!!. Ha összeházasodtál valakivel, akkor őt egy életre válaszottad, és tudomásul vetted, hogy megteszhet más, de ő már nem lehet a tiéd, mert te már választottál, és akár 100 ember előtt elmondtad, hogy te őt szereted, őt választottad. Ne csinálj segget a szádból, hogy mégse. Persze nem azt mondom, hogyha valakinek a párja a házasság után alkoholista lesz, és verni kezdi, és sehogy nem lehet segíteni az alkoholistán, akkor ne legyen válás. De azért szerintem túl könnyelműen válnak az emberek. Illetve túl könnyelműen házasodnak, mert sok összeférhetetlenségi probléma kiderülhetne már az esküvő előtt, amikor még szabadon ki lehet lépni a kapcsolatból.

2023. dec. 8. 10:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
17%
Az hogy válik valaki még nem nagy dolog. Azzal nevetteti ki magát hogy esküvő meg válás esetén is ünnepelteti magát, gratulációkat gyűjt be. Esküvőn ő a szuper aki megtalálta az igazit, váláskor meg mint holmi szabadulóművész teszi veszi magát mintha fegyverrel kényszerítették volna a házasságra
2023. dec. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
91%

"Mert holtodiglan holtomiglan. "


Nincs ilyen jogi fogalom

2023. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
Benne maradni egy nem működő kapcsolatban, mert a válás ciki. Erről az jut eszembe, hogy az örökbefogadott gyerekedet is eldobod, ha nem lesz jó vele a kapcsolatod,vagy már meguntad?
2023. dec. 8. 12:27
 24/69 anonim ***** válasza:
87%
23, a házastársadat nem örökbefogadod, mivel nem gyerek! Mind a ketten cselekvőképes felnőtt emberek vagytok, akik szabad akaratból és közös megegyezéssel házasodnak. Hogy a jó istenbe sikerült ezt párhuzamba állítani az örökbefogadással??
2023. dec. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

Oké, nem jogi fogalom a holtodiglan, holtomiglan, de miért mondja ki az ember nagy örömmel több 100 ember előtt, és költ a körülötte lévő hacacáléra vagyonokat, ha utána nem gondolja komolyan?


Persze egy bántalmazó kapcsolatból jobb elválni, nem azt mondom, hogy soha, de nem ilyen gyakran kellene, szerintem a válásoknak max a 10%-a nagyon indokolt.


És igen sokan, akkor is kitartanak szeretetből a párjuk mellett, ha ápolni kell, beteg lesz, vagy demens lesz. Sokan meg azért válnak, mert nincs nyaralás kétszer egy évben, vagy nincs meg a heti két szex, na ez a szánalmas.

2023. dec. 8. 12:31
 26/69 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy mindegyik ÖRÖKRE szól, nem addig, amíg jó nekem.
2023. dec. 8. 12:33
 27/69 anonim ***** válasza:
79%
De, addig szól, ameddig úgy nem döntesz, hogy elválsz. Lépj tovább most már, mert ez nagyon szánalmas, amit itt leművelsz.
2023. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
82%

Más a kettő (gyerek és a házasság párhuzamba állítása), de én amondó vagyok, hogy amennyiben nem alakulnak ki valakiben szülői érzések, és csak teher, nyűg az egész, még mindig jobb, ha elhagyja a gyereket, mintha mondjuk agyonveri, vagy úgy nő fel a gyerek, hogy mellette van ugyan fizikálisan, de érzi a szeretetlenséget.

De továbbra is várom a választ, hogy te házas vagy-e, volt-e már párkapcsolatod, azok hogy alakultak stb.

2023. dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:

Amit Isten egybekötött, azt ember szét ne válassza.

A házasság örökre szól.

Hogy teheti meg sok millió ember, hogy hazudik ország világ előtt, hogy én X Y-t örökre szeretni fogom?

Nem az ellen vagyok, hogy emberek, ne élhessék le életüknek csak egy szakaszát valakivel, hanem akkor ne hazudják azt, hogy én az egész életemet akarom mással leélni.

Nyugodtan élj évente más pasival, vagy nővel, sőt pasiként pasival, nőként nővel, ha szeretnéd, de ne hazudd azt, hogy vele akarsz élni egy életen át, ne rendezz erre a hazugságra egy nagy partit, amekkora partit más okból nem rendezel, hanem döntsd el, hogyha én ezt kimondtam, akkor így fogok élni, mert kimondtam. Ne bohóckodjanak olyanok ezzel a templomban, akik nem veszik ezt komolyan, akkor tényleg két tanú állami papír válás és kész.

Azt gondolom, persze vannak az olyan templomban kötött házasságok, amik nagyon rossz irányba mennek el, de az, hogy megszületett a gyerek, apuka nem bírja ki szex nélkül, és válás lesz, vagy anyuka nem fogadja el, hogy a 60 éves férjének már nem megy a szex és válás lesz, ezeknek annyira nem szabadna megtörténnie. A válásnak a rossz házasság utolsó menekülő útjának kellene lennie, és nem amiatt válni, mert nem hajlandó az ember párja külföldre költözni, vagy ilyen pitiáner okok miatt. Persze, ha veri valakit a férje váljon el, ha az asszony szóban bántlalamazza a férjét, és menthetetlen a helyzet a férfi váljon el, de ezek az emberek nem voltak érezlmileg felnőttek, amikor megházasodtak. Tehát nem a válás ellen vagyok teljesen, hanem azt gondolom, hogy nem kellene ilyen nagy arányban válni. És, amit az ember elvállalt csinálja is végig rendesen.

2023. dec. 8. 12:53
 30/69 anonim ***** válasza:
97%
Jó. Akkor maradj együtt egy rossz házasságban, esetleg egy alkokusta vagy bántalmazó mellett. Sok sikert.
2023. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!