Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A jogszabályok csak felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jogszabályok csak felnőtt emberek házasságát engedik, akkor miért van ennyi válás?

Figyelt kérdés
A fenőttség azt is jelenti szerintem, hogy felelősségteljes ember vagyok, tehát ha döntök valahogy, akkor annak vállalom a következményeit. Annak a következménye, hogy valakivel összeházasodtam az az, hogy egy életre őt válaszottam párnak, jóban rosszban. Nem csalom meg, nem bántalmazom, nem hagyom el, törődök vele, ha gond van a kapcsolatommal, akkor megpróbálom megjavítani, mindent megteszek érte. Egy felnőtt ember egy bankihetelből se ugorhat ki, hogy jajj most mégsem akarom törleszteni, mert akkor következménye van, behajtják rajta, lakáshitel esetén kilakoltatják. Ha embert ölt, akkor bebörtönzik ott se mondhatja azt, hogy jajj én mégse vállalom a döntésemnek, a tettemnek a következményeit. Míg a házasság esetén, ha a megteszik valaki más, ja akkor házasság mégse, válok, összejövök azzal, aki megtetszett, házasodok, válok. NEM!!!. Ha összeházasodtál valakivel, akkor őt egy életre válaszottad, és tudomásul vetted, hogy megteszhet más, de ő már nem lehet a tiéd, mert te már választottál, és akár 100 ember előtt elmondtad, hogy te őt szereted, őt választottad. Ne csinálj segget a szádból, hogy mégse. Persze nem azt mondom, hogyha valakinek a párja a házasság után alkoholista lesz, és verni kezdi, és sehogy nem lehet segíteni az alkoholistán, akkor ne legyen válás. De azért szerintem túl könnyelműen válnak az emberek. Illetve túl könnyelműen házasodnak, mert sok összeférhetetlenségi probléma kiderülhetne már az esküvő előtt, amikor még szabadon ki lehet lépni a kapcsolatból.

2023. dec. 8. 10:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:

A házasfeleknek maguknak kell eldönteni, hogy meg akarják-e a házasságukat menteni, viszont sokkal több esetben akarhatnák, mint akarják.


A másik megutálása ellen is lehet tenni, ha az ember monitorozza a saját érzéseit, és magában, és a másikkal együtt is dolgozik a jó érzések fenntartásán.


Vannak olyan emberek, akiket utálhatnék, de nem utálom őket, hanem mindig próbálok javítani a feléjük érzett érzéseimen önreflexióval.

2023. dec. 8. 13:41
 42/69 anonim ***** válasza:
96%

az ember monitorozza a saját érzéseit, és magában, és a másikkal együtt is dolgozik a jó érzések fenntartásán.

Vannak olyan emberek, akiket utálhatnék, de nem utálom őket,


Te amúgy élő ember vagy?

2023. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, az emberek változnak. Ennyire egyszerű.


És mivel a válás legális, miért ne lehetne élni a lehetőséggel?

2023. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 A kérdező kommentje:
Ha halott lennék, akkor nem tudnék ide visszaírni. Azt akartam kifejezni, hogy az, hogy szeressek valakit nem mindig magától éretődik, néha ezen dolgozni kell. És a párkapcsolatban önmagamban is kell dolgoznom azon, hogy szeretni tudjam a párom, és vele együtt is kell ezen dolgoznom.
2023. dec. 8. 13:49
 45/69 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül az életkortól függ a felnőttség...
2023. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
86%

"És a párkapcsolatban önmagamban is kell dolgoznom azon, hogy szeretni tudjam a párom"


Ezt a nőklapja írta?

2023. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
86%
A Nőklapját olvasom kislány korom óta, nem írnak ilyen baromságokat. Ezt ő találta ki.
2023. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
0%
Régen az volt, ma már mindent lehet, hiába is hangoztatják a politikusok a szép szólamokat a kereszténi szeretetekről...
2023. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
63%

"És a párkapcsolatban önmagamban is kell dolgoznom azon, hogy szeretni tudjam a párom"


Kedves 19. századból idepottyant kérdező néni/bácsi, nagy hírem van! Tessék jól megkapaszkodni! Ez itt már a 21. század, itt már nem KELL szeretni azt, akihez a szülei hozzáadták, el lehet válni, ha nem szereti.

Jó reggelt kívánok.

2023. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
91%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megcs..


A kérdező előző kérdése. Csak hogy értsétek miért tette fel.

2023. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!