Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A jogszabályok csak felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jogszabályok csak felnőtt emberek házasságát engedik, akkor miért van ennyi válás?

Figyelt kérdés
A fenőttség azt is jelenti szerintem, hogy felelősségteljes ember vagyok, tehát ha döntök valahogy, akkor annak vállalom a következményeit. Annak a következménye, hogy valakivel összeházasodtam az az, hogy egy életre őt válaszottam párnak, jóban rosszban. Nem csalom meg, nem bántalmazom, nem hagyom el, törődök vele, ha gond van a kapcsolatommal, akkor megpróbálom megjavítani, mindent megteszek érte. Egy felnőtt ember egy bankihetelből se ugorhat ki, hogy jajj most mégsem akarom törleszteni, mert akkor következménye van, behajtják rajta, lakáshitel esetén kilakoltatják. Ha embert ölt, akkor bebörtönzik ott se mondhatja azt, hogy jajj én mégse vállalom a döntésemnek, a tettemnek a következményeit. Míg a házasság esetén, ha a megteszik valaki más, ja akkor házasság mégse, válok, összejövök azzal, aki megtetszett, házasodok, válok. NEM!!!. Ha összeházasodtál valakivel, akkor őt egy életre válaszottad, és tudomásul vetted, hogy megteszhet más, de ő már nem lehet a tiéd, mert te már választottál, és akár 100 ember előtt elmondtad, hogy te őt szereted, őt választottad. Ne csinálj segget a szádból, hogy mégse. Persze nem azt mondom, hogyha valakinek a párja a házasság után alkoholista lesz, és verni kezdi, és sehogy nem lehet segíteni az alkoholistán, akkor ne legyen válás. De azért szerintem túl könnyelműen válnak az emberek. Illetve túl könnyelműen házasodnak, mert sok összeférhetetlenségi probléma kiderülhetne már az esküvő előtt, amikor még szabadon ki lehet lépni a kapcsolatból.

2023. dec. 8. 10:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
93%
Minden szerződést fel lehet bontani. Üdv a felnőtt világban.
2023. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
16%
Dehogy felnőttek, testileg igen, agyilag meg tinédzserek. Sok a válás, a CSOK, Babaváró és a hitelek miatt. Egy életre elintézik magukat adóssággal ha szét mennek.
2023. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Ez a szerződés örökre szól. Mert holtodiglan holtomiglan. Tehát a "szerződést" az egyik fél halála bontja fel. Ezt nem lehet felbontani. És nem az van a szövegben, hogy JÓBAN, hanem az, hogy JÓBAN ROSSZBAN.
2023. dec. 8. 10:38
 4/69 anonim ***** válasza:
93%
Még jó hogy te nem mondod meg ki hogy éljen! Te életedben nem hoztál rossz döntést életedben? Azzal kelljen élned amit nem szeretsz? Egyél szart életed végéig!
2023. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván azért van sok válás mert az emberek hülyék és nem tudják reálisan felmérni, hogy tényleg van e értelme összeházasodniuk. Valamit meg sehogy sem lehet előre tudni(pl a másik meggondolja magát gyerekvállalás előtt, miközben te mindenképp szeretnél gyereket, stb.)
2023. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
0%
3: az a templomi esküvő, a polgári házasság egy szörnyszülött
2023. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
Oké, pontatlan voltam. Itt az esküvő utáni válásokról beszélnék. A polgári házasságból, mint jogi szerződésből elvileg tényleg ki lehet ugrani. Annak a szövegében van olyan rész, hogy örökre szól?
2023. dec. 8. 10:51
 8/69 anonim ***** válasza:
98%

A polgári házasság "szerződése" a házassági anyakönyvi kivonat. Nincs benne más, csak az adataink.

Amit az anyakönyvvezető a szertartáson mond, lehet csak egy vers. Nincs ott szerződés.


A válásról: nyilván van, aki megfontolatlanul ugrik bele, vagy cél miatt. Más meg x év együttélés után, jól átgondolva. Majd telnek-múlnak az évek, az ember változik. Mindenki. És ha ketten két ellentétes irányba változnak, lehet, hogy ez évek múlva megnehezíti vagy egyenesen ellehetetleníti az együttélést. És elválnak.

Vagy öljék egymást / szenvedjenek együtt életük végéig? Minek? Mindenkinek ez az egy élete van.

2023. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
98%
Igen, ez mind szép és jó, viszont amikor döntesz és házasodsz, akkor az "akkori tulajdonságai" szerint döntesz az adott ember mellett. Azt nem veszed számításba, hogy az emberek és az érzéseik változnak. Amikor két ember nem ugyanolyan irányba változik, az már elég lehet ahhoz, hogy ne tudják boldoggá tenni egymást többé. Azért, mert anno, az akkori érzelmeiddel a párod mellett döntöttél, vele kéne maradnod akkor is, ha megváltozott és boldogtalan vagy? Ő is maradjon veled, ha megváltoztál és boldogtalan? Ezt te sem gondolhatod komolyan.
2023. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
0%
Csak egy úgy lenne jó, ha a nagy boldogságos esküvő után a válás is ugyanilyen nagybejelentős lenne. Láttam egy embert, aki miután elvált, az Elvált Kovács Iréntől-re változtatta a Kovács IRén házastársa családi állapotot fb-on. Szóval bevállalták a nagyvilág előtt, hogy igen, szétmentek, és nem gyáva módon csak szimplán kitörölték. Japánban van ilyen,hogy válóbuli, ahol szívatják azt, aki miatt történt a válás.
2023. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!