Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A jogszabályok csak felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jogszabályok csak felnőtt emberek házasságát engedik, akkor miért van ennyi válás?

Figyelt kérdés
A fenőttség azt is jelenti szerintem, hogy felelősségteljes ember vagyok, tehát ha döntök valahogy, akkor annak vállalom a következményeit. Annak a következménye, hogy valakivel összeházasodtam az az, hogy egy életre őt válaszottam párnak, jóban rosszban. Nem csalom meg, nem bántalmazom, nem hagyom el, törődök vele, ha gond van a kapcsolatommal, akkor megpróbálom megjavítani, mindent megteszek érte. Egy felnőtt ember egy bankihetelből se ugorhat ki, hogy jajj most mégsem akarom törleszteni, mert akkor következménye van, behajtják rajta, lakáshitel esetén kilakoltatják. Ha embert ölt, akkor bebörtönzik ott se mondhatja azt, hogy jajj én mégse vállalom a döntésemnek, a tettemnek a következményeit. Míg a házasság esetén, ha a megteszik valaki más, ja akkor házasság mégse, válok, összejövök azzal, aki megtetszett, házasodok, válok. NEM!!!. Ha összeházasodtál valakivel, akkor őt egy életre válaszottad, és tudomásul vetted, hogy megteszhet más, de ő már nem lehet a tiéd, mert te már választottál, és akár 100 ember előtt elmondtad, hogy te őt szereted, őt választottad. Ne csinálj segget a szádból, hogy mégse. Persze nem azt mondom, hogyha valakinek a párja a házasság után alkoholista lesz, és verni kezdi, és sehogy nem lehet segíteni az alkoholistán, akkor ne legyen válás. De azért szerintem túl könnyelműen válnak az emberek. Illetve túl könnyelműen házasodnak, mert sok összeférhetetlenségi probléma kiderülhetne már az esküvő előtt, amikor még szabadon ki lehet lépni a kapcsolatból.

2023. dec. 8. 10:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy az ilyen rossz esetekben, ha bántalmazó a házasság el lehet válni, de ez legyen a végső megoldás, és ne azért váljanak, mert nincs szex naponta, vagy mert a férfi nem nyírja hetente a füvet, vagy mert a nő nem mosogat.


A házasság örökre szól, a többi meg elválik.

2023. dec. 8. 13:03
 32/69 anonim ***** válasza:
0%

Én azt látom a környezetemben (Budapest. 90%-ában diplomás emberek.), hogy 3 féle házasság tud működni.


- Ahol a pasi NAGYON gazdag.

- Ahol a pasinak 2. házassága van, és a nő nem diplomás.

- Ahol a férfi 40+ éves, és a lányt még annak 18 éves kora előtt megismerte, és 18-19 évesen elvette.

2023. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
97%

Fogd már fel, hogy senki életéhez nincsen SEMMI KÖZÖD. Érted?! Kutyát nem érdekli, hogy neked milyen defektes elképzeléseid vannak a házasságokról, akkor is el fog válni X és Y és Z is, ha ő úgy látja jónak.

Ráadásul nem hazudnak, ott és akkor valóban azt érzik, hogy örökké a másikkal akarnak lenni, ami aztán idővel sok befolyásoló tényező hatására változhat, ennyi!

Egyáltalán nem örökre szól a házasság! Akkor vet neki véget az embernek, amikor akarja. Ha tetszik ez neked, ha nem. Dolgozd fel, úgysem tehetsz a világon semmi mást.

2023. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:
Abban igazat kell adnom, hogy ott tényleg nem hazugság az oltárnál, mert az emberek nagy része igyekszik megtartani ezt a fogadalmat, de nem értem, hogy sok esetben, amikor menthető lenne a házasság, akkor miért futamodnak meg az emberek, és miért menekülnek a válásba, ahelyett, hogy dolgoznának a kapcsolatukon, és megmentenék azt.
2023. dec. 8. 13:13
 35/69 anonim ***** válasza:
86%

Amit Isten egybekötött, azt ember szét ne válassza.


Nekünk ilyet nem mondott az anyakönyvvezető.

2023. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
0%
Engedni kéne a 14. életévüket betöltött lányokat férjhez menni, így a férfi ki tudna nevelni magának egy TÁRSAT.
2023. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy ez lenne a megoldás, amit a 36-os ír, bár érdekes felvetés. A nők szerinted nem viselkednek társként a házasságban és ez a gond?
2023. dec. 8. 13:25
 38/69 anonim ***** válasza:
95%

36-nak

Kinevelni? Te nevelj csirkét. Szegény állatok...

2023. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, olyanról hallottál már, hogy az ember megutálhatja a másikat? Onnan meg már akkor sincs visszaút, ha a külvilág szerint pedig igenis "menthető".

Meg ki dönti el, hogy mi menthető? A pap? Szomszéd? Vagy esetleg a köztársasági elnök? Egyik sem. Hanem a benne élő felek. Amibe akkor sem fogsz tudni beleszólni, ha a valagadat a földhöz vered.

2023. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
98%

"A nők szerinted nem viselkednek társként a házasságban és ez a gond?"


A nők viselkedése egy válasz a férfiak viselkedésére a házasságban.

2023. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!