Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A jogszabályok csak felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jogszabályok csak felnőtt emberek házasságát engedik, akkor miért van ennyi válás?

Figyelt kérdés
A fenőttség azt is jelenti szerintem, hogy felelősségteljes ember vagyok, tehát ha döntök valahogy, akkor annak vállalom a következményeit. Annak a következménye, hogy valakivel összeházasodtam az az, hogy egy életre őt válaszottam párnak, jóban rosszban. Nem csalom meg, nem bántalmazom, nem hagyom el, törődök vele, ha gond van a kapcsolatommal, akkor megpróbálom megjavítani, mindent megteszek érte. Egy felnőtt ember egy bankihetelből se ugorhat ki, hogy jajj most mégsem akarom törleszteni, mert akkor következménye van, behajtják rajta, lakáshitel esetén kilakoltatják. Ha embert ölt, akkor bebörtönzik ott se mondhatja azt, hogy jajj én mégse vállalom a döntésemnek, a tettemnek a következményeit. Míg a házasság esetén, ha a megteszik valaki más, ja akkor házasság mégse, válok, összejövök azzal, aki megtetszett, házasodok, válok. NEM!!!. Ha összeházasodtál valakivel, akkor őt egy életre válaszottad, és tudomásul vetted, hogy megteszhet más, de ő már nem lehet a tiéd, mert te már választottál, és akár 100 ember előtt elmondtad, hogy te őt szereted, őt választottad. Ne csinálj segget a szádból, hogy mégse. Persze nem azt mondom, hogyha valakinek a párja a házasság után alkoholista lesz, és verni kezdi, és sehogy nem lehet segíteni az alkoholistán, akkor ne legyen válás. De azért szerintem túl könnyelműen válnak az emberek. Illetve túl könnyelműen házasodnak, mert sok összeférhetetlenségi probléma kiderülhetne már az esküvő előtt, amikor még szabadon ki lehet lépni a kapcsolatból.

2023. dec. 8. 10:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, az egyházi esküvő nem számít hivatalos szerződéskötésnek, így teljesen mindegy, milyen szöveg hangzik ott el. A polgári esküvőnek nem feltétele a negédes szöveg, alá lehet írni a papírokat mindenféle szöveg nélkül. A szerződés pedig bármikor felbontható.


De mondok neked valamit: ha te választasz egy szolgáltatót, mert a szerződéskötéskor megfelel az ajánlat, a szolgáltatás és a feltételek, de neked mondjuk idővel megváltoznak az igényeid, életkörülményeid és/vagy a szolgáltatás, akkor gondolom, te sem nézel új szolgáltató után, hiszen az nem felnőtt viselkedés. Szenvedni a szarban életed végéig, az a felelősségvállalás netovábbja!

2023. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:
A házasság kemény dió. Figyelni kell az embernek a másikra, és figyelni, hogy úgy változzon, hogy a másik kedvére tegyen. A házastársa az embernek, nem egy használati tárgy, amit lecserél, ha elromlott, vagy ha kijön egy jobb modell. A házastárs az az ember, akinek a boldogságáért éli le az ember az életét. Csak a mai kapitalista világ gondolja ezt fordítva.
2023. dec. 8. 10:59
 13/69 anonim ***** válasza:
93%
12, a személyiségfejlődés nem úgy működik, hogy én eldöntöm, mit akarok és olyan irányban változom. Ennyire egyszerű te sem lehetsz.
2023. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:
Persze sok dolgot nem irányíthat az ember, de önreflexióval sok dolgon változtahat az ember, ha figyel a másikra. És igen itt ezt a szolgáltatót egy életre választom. De, ha az internet szolgáltatáson hűségidő van, akkor abból se ugrálok ki csak úgy, többször meggondolom, mert büntetés jár érte. És nem a házastársam az én szolgáltatóm, nem erre esküszök fel, hanem arra, hogy én leszek az ő szolgáltatója. Ha mindenki így állna hozzá jóval kevesebb válás lenne. De a legtöbb ember szolgáltatót keres a házastársban, és nem valakit, akit szolgálni szeretne, vagy szeretne boldággá tenni, hanem valakit, aki majd őt boldoggá teszi.
2023. dec. 8. 11:07
 15/69 anonim ***** válasza:
89%
14, minden szerződés kétoldalú, nincs szolgáltatás ellenszolgáltatás nélkül. Szóval szép és jó, hogy szerinted te csak szolgáltatsz, de ennek semmi értelme. Ennyi erővel bárki bárkivel összejöhet, hiszen teljesen mindegy, milyen a másik, úgyis csak te adsz.
2023. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:
Mindkét fél arra szerződik, hogy ad a másiknak, ha ezt betartja mindkét fél, akkor egy bldog házasságról beszélünk. Ha nem tartja be mind a két fél, akkor a házasság nem lesz boldog. De az, hogy a másik nem tartja be a vállalt szavát az nem mentesít engem az alól, hogy én betartsam, ha én kimondtam, hogy szeretem őt, amíg élek, akkor ez alól tényleg csak nagyon súlyos kivételes esetekben lehet felmentés.
2023. dec. 8. 11:17
 17/69 anonim ***** válasza:
87%

Még a saját változásodat sem tudod kontrollálni, nemhogy egy másik emberét.


Te vállalhatod, hogy szereted őt, míg élsz, ő meg max elválik tőled. És ez ellen te nem tehetsz semmit.

2023. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
91%

"De az, hogy a másik nem tartja be a vállalt szavát az nem mentesít engem az alól, hogy én betartsam, ha én kimondtam, hogy szeretem őt, amíg élek, akkor ez alól tényleg csak nagyon súlyos kivételes esetekben lehet felmentés."

Dehogy nem mentesít! Te miféle álomvilágban élsz? Egyáltalán hogy veszed a bátorságot, hogy vadidegen emberek magánéletébe belepofázz kéretlenül?! Az, hogy te ilyen önsorsrontó mártír vagy, aki azt vizionálja, hogy neki márpedig ha törik, ha szakad kutya kötelessége a másikat mellett maradni örökké és szolgálni őt, az a te egyéni szoc. problémád, akkor te nem válsz el. Más pedig el fog és neked ahhoz bizony soha, semmi közöd nem lesz, pont.

2023. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
84%

Az ovis gyerekeknél gyakori (nyilván kivételek lehetnek), hogy egyszer az egyik fiúba szerelmesek, másik héten/hónapban a másikba, ugyanígy a barátságok is, egyik nap még Lili az ász, másnap már Lili fúj, konkrét ok nélkül is, és Anna a nyerő, aztán megint Lili stb. A felnőttek ált. már ettől stabilabbak, hosszabb, tartósabb párkapcsolatok és barátságok, de nem jelenti azt, hogy feltétlenül életre szólóak. Miért kéne benne maradni egy házasságban, ha már nem vagyok boldog a másik mellett? Én speciel elváltam (tizenéves kapcsolat, sok év után házasodtunk), és nem azért, mert szemét lett volna a párom, de már nem tudtam úgy szeretni, kívánni, és együtt sem tudtuk rendbe hozni. Kinek lett volna jó, ha benne maradok, nem szexelek vele, vagy megerőszakolom magam, ne simogasson, mert nem esik jól, vagy csak eltűröm? Megsúgom, neki se. Amúgy meg tök hülye példákat hoztál, ha te gyilkolsz, és ezért elkapnak, akár vállalod a felelősséget, akár nem, ha van ellened elég bizonyíték, lecsuknak, nincs befolyásod a dolgokra már. De azt se értem, te az élet minden területén, ahol felnőttként döntöttél, minden marad mindig úgy, ahogy van, sose váltasz munkahelyet, szakítod meg a barátságot, ha a másik kihasznál stb.? Felnőttként is egyrészt változunk valamelyest az idő előrehaladtával, vagy bizonyos körülmények hatására, másrészt, igen, hibákat is elkövetünk.

Egyébként te házas vagy hosszú ideje, hogy ennyire akarod osztani az észt a témáról, vagy csak elméleti síkon dumálsz?

2023. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
91%

Téves elképzeléseid vannak a felelősségről és a felnőtt létről.

Felelősségteljes felnőttnek lenni nem azt jelenti hogy gyerekes daccat benne maradsz egy halott kapcsolatban ami garantálan tönkreteszi az egész hátralevő életed, hiszen uhuhuuuu a válás olyan ciki!!!

2023. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!