Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Introvertált férjek mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Introvertált férjek mégis hogy viselitek a gyermekes életet?

Figyelt kérdés

Introvertált, már-már aszociális (nem antiszociális!) vagyok. Mindig szerettem egymagammal lenni és az isőmet beosztani. Anno egy hosszabb kapcsolatomnak lett vége amiatt mert elhidegültünk és inkább egyedül szerettem volna már lenni, mert semmi pluszt nem adott. Voltak rövidebb kapcsolataim, majd a következő komolynál jött minden elég gyorsan - házasság, gyerek. Mostanában eléggé frusztrál, hogy munka után hazamegyek akkor sosincs nyugalom. Sosem lehetek magamban. A gyerek ilyenkor pörög a legjobban, a feleségem meg nem is figyel rám sosem csak a gyerekre. Rendkívül nehéz így vigyorogni folyton. Hiányzik a nyugalom, hogy én döntök mi legyen ne pedig a körülmények (hogy mi kell a gyereknek, mit akar a gyerek stb). Úgy érzem nem vagyok a saját életem ura, csak sodródom az árral.


A "minekilyennek a gyerek" kommentek kíméljenek. Sajnos ez csak most fogalmazódott meg bennem. Nem tudom mitévő legyek? Talán egy hobbi kéne? Vagy esetleg haverok? Bár ez kicsit ellentmondásos a nyugalommal, viszont mégis kicsit más lenne mint az itthoni közeg. A hobbitól azért tartok mert akkor meg bűntudatom lenne, hogy nem a gyerekkel meg a családdal vagyok. De úgy érzem kell... Vagy ti mit tanácsoltok?


2022. szept. 16. 21:58
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
89%

Minden nézőpont kérdése.

Te elmehetsz munkába felnőttek közé.

A feleséged nem.

Szerintem értékeld, hogy minden munkanap kiszakadhatsz a családos életből 8-9 órára. Ő nem teheti meg.

2022. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket, véleményeket. Nem is számítottam ennyi válaszra így csak összegezve válaszolnék ha nem probléma :)


Igen, nem jól mértem fel a gyerek körüli teendőket és elfoglaltságot. Gondoltam, hogy redkívül sok áldozattal jár, de hogy a feleségem is elveszítem azt nem gondoltam volna. Értem ezt úgy, hogy neki tényleg csak a gyerek a fontos. Nem hajlandó nyaralni sem elmenni nélküle akárcsak a szomszéd faluba sem. Nagyon ragaszkodik hozzá. Már viccből felhoztam neki, hogy biztos csak azért, hogy velem ne kelljen lennie kettesben - erre megkaptam, hogy "hülye vagyok" ...és ennyi.


Úgy gondolom a gyereknevelésből azért kiveszem a részem. Munka után még járunk ki sétálni, kocsizni kettesben (baba meg én). Ilyenkor van hogy 2 órát is kint vagyunk. Aztán este a fürdetésnél is ott vagyok (eddig is ott voltam mindig, utóbbi 1-2 hétben pedig csak én fürdetem). Emellett a tejet is forralom neki este, éjjel/hajnalban ha kel, akkor pedig melegítem neki a tápszert. Biztos lehetne többet is, de volt olyan is, hogy 6-7 óra volt mire otthon le tudtam ülni pár percre.

2022. szept. 17. 22:52
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
"Nem hajlandó nyaralni sem elmenni nélküle " hany eves a gyerek? Nem mindegy..
2022. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
19 hónapos
2022. szept. 18. 12:54
 25/38 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarna a másfél éves nélkül nyaralni?? Jóhogy ragaszkodik a saját gyerekéhez. Te amúgy autizmus spektrumon vagy, hogy ennyire nem fogod fel még most sem, mivel jár a gyerekvállalás?
2022. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
32%

19 hónapos? És te nyaralnál nélküle? Segítek, te nem introvertált vagy,csak simán ráuntál a gyerekre.

" volt olyan is, hogy 6-7 óra volt mire otthon le tudtam ülni pár percre." Es a nejed mikor ért rá leülni par percre?

Nagyon gáz vagy

2022. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Biztos velem a hiba, viszont több ismerősöm volt már ilyen időre hosszabb ideig külön a gyerekeitől (pl 2 nap 1 éjszaka). Szüleim vállalnák is.


Viszont arról is volt szó, hogy vinnénk magunkkal, de "hosszú lenne az út stb.". Mindig van valami

2022. szept. 18. 21:27
 28/38 A kérdező kommentje:
#26 biztos gáz vagyok, mégis úgy látom, hogy a környező apukák ennyit sem foglalkoznak a gyerekekkel. Annyit voltam kint babkocsival is az elmúlt 2 évben amennyit szerintem egyik "legázozó" anyuka párja sem :)
2022. szept. 18. 21:29
 29/38 anonim ***** válasza:
67%
Nezd amiket leírtál az alap, nem dicsőség. Az meg hogy jön ide más menynit foglalkozik a gyerekével? Ha ennyi időd van csak magadon nyüglődni annyira nem foglalhat le. Az a baj hogy magától értetődőnek kellene lennie hogy foglalkozol a családoddal. Iylenkor miert nem értik meg az apák hogy ez egy bazi nagy áldozat? Ott van az anyának az új feladat hogy megállja a helyét, mert nagyreszt vele van a gyerek, de kinek van ereje még azzal is foglalkozni hogy apuka sírja vissza a régi életét? Gondolom az anya is ugyanígy van, de nem teheti meg hogy csak magán agyaljon. Nyilván kell időt töltened magadban is, de ha csak ez lenne a gond szerintem meg lehetne beszélni. Sok pasi van így, rajönnek hogy nem akkora buli a gyerek. Ez kb olyan mint munkatarsameknal, apa lecseszi anyukat h minek tanul a gyerekkel annyit, meg megy a gyerekkel foglalkozol örökké duma..de apuka nem ül le tanulni vele..
2022. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem fogok szülni soha. A gyerek romba dönt mindent. 27/N
2022. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!