Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Introvertált férjek mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Introvertált férjek mégis hogy viselitek a gyermekes életet?

Figyelt kérdés

Introvertált, már-már aszociális (nem antiszociális!) vagyok. Mindig szerettem egymagammal lenni és az isőmet beosztani. Anno egy hosszabb kapcsolatomnak lett vége amiatt mert elhidegültünk és inkább egyedül szerettem volna már lenni, mert semmi pluszt nem adott. Voltak rövidebb kapcsolataim, majd a következő komolynál jött minden elég gyorsan - házasság, gyerek. Mostanában eléggé frusztrál, hogy munka után hazamegyek akkor sosincs nyugalom. Sosem lehetek magamban. A gyerek ilyenkor pörög a legjobban, a feleségem meg nem is figyel rám sosem csak a gyerekre. Rendkívül nehéz így vigyorogni folyton. Hiányzik a nyugalom, hogy én döntök mi legyen ne pedig a körülmények (hogy mi kell a gyereknek, mit akar a gyerek stb). Úgy érzem nem vagyok a saját életem ura, csak sodródom az árral.


A "minekilyennek a gyerek" kommentek kíméljenek. Sajnos ez csak most fogalmazódott meg bennem. Nem tudom mitévő legyek? Talán egy hobbi kéne? Vagy esetleg haverok? Bár ez kicsit ellentmondásos a nyugalommal, viszont mégis kicsit más lenne mint az itthoni közeg. A hobbitól azért tartok mert akkor meg bűntudatom lenne, hogy nem a gyerekkel meg a családdal vagyok. De úgy érzem kell... Vagy ti mit tanácsoltok?


2022. szept. 16. 21:58
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
68%
10, megy az arnyalt gondolkodas,bocs de kissé felhúztam magam, itt a gyakorin minden pasira kb ramondjak ezt, es a kerdezo is hajlik afele. Mintha ő nem tehetne a dolgokról, csak történnek vele.
2022. szept. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
#12: akivel csak úgy történnek a dolgok, az éppen úgy sáros, mint a másik. Csak nem ugyanabban a dologban nyilván.
2022. szept. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
90%

Introvertalt anya vagyok 3 gyerekkel 🤣


Nekem reggel van az enidom fel/1 oraval elobb kelek ez az en idom magamra. Meg meloban vagyok sokat egyedul. Haza felel is magam vagyok.

2022. szept. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk meg ugyan nincs gyerekunk, de nekem is kell ido, mikor egyedul lehetek. En vagyok a no, de beszeltuk parommal, hogy ha lesz gyerek akkor is kelleni fog nekem, hogy enidokent egyedul es csendben lehessek. Parom megerti es mondta, hogy igy lesz amikor elviszi a gyereket mondjuk az anyjahoz en meg egyedul lehetek otthon. Nalatok ez nem megoldhato? Hogy esetleg egy hetvegi napon a parod elviszi az anyukajahoz a gyerkocot es akkor te egesz nap azt csinalhatnal, amit csak szeretnel.
2022. szept. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen úgy kezdd, hogy leszervezel a feleségeddel egy csendes nyugodt estét/napot, amikor csak egymásra tudtok figyelni és ezt szépen és őszintén megbeszéled vele. Készülj fel arra, hogy neki is lesz mit megbeszélnie veled, mert valószínűleg neki is hiányzik, hogy gyengéd legyen feleségi minőségben is, ne csak anyaiban. Arról már nem is beszélve, hogy felnőtt nő mikor lehet. Ez egy ilyen időszak, mindkettőtök háttérbe szorul, mint egyén, és ugyanígy a kapcsolatotok is, ha nem tesztek ellene.

Viszont ha te ezt úgy kezeled, hogy se szó, se beszéd elvonulsz, elzárkózol vagy haverozni kezdesz, az egy biztos recept a házasságod tönkrevágására és az egymástól való elhidegülésre. Hidd el, a feleségednek is szüksége van rád nem csak mint a gyereke apjára, de mint a férjére, valamint mint önálló felnőtt emberre is. Fontos mind a három, fontos az egyensúly is, de az is, hogy együtt mozogjon a három rész, mert akkor tud kölcsönösen hozzáadni egymáshoz. Fontos, hogy amikor a feleségeddel beszélsz, ne követelj, valószínűleg ő is kimerült és neki is van mit követelnie. Arra fókuszálj, hogy közös megoldást szeretnél találni, ami mindenkinek jó.

2022. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
91%

Én is elég introvertalt vagyok, 2 gyerekünk van. Nem mondom, hogy néha nem sok a nyüzsi, de általában véve én szeretem a családos életet.

Ami ehhez fontos szerintem, hogy a feleségemmel nekem nincsenek olyan gondjaim, mint neked. 13 éve együtt vagyunk, és ez most nyálasan fog hangzani, de olyan igazán passzoló páros vagyunk és figyelünk egymásra. Mindig tudjuk, látjuk egymáson, ha a másiknak baja van, ideges, vagy szüksége van egy kis pihire, és kölcsönösen igyekszünk ilyenkor adni egy kis időt pihenni, töltődni. Így egyikünk se sokkall be, és tudjuk élvezni a családos mindennapokat.

Nálatok azt látom problémának, hogy a kapcsolat nem az igazi, nem figyeltek egymásra. Nem a gyerekek a gond, hanem az egymás iránti érdektelenség.

2022. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan ebben a cipőben járok, csak pont a másik oldalról, anyaként. A férjem mindig rám ripakodok, hogy az én dolgom az anyaság, ő pénzt keres. Semmivel nem zaklatom mert tudom, hogy kell neki az a hülye énidő ami nekem nincs.

Kedves apuka, neked azt tudom tanácsolni ezekből a dolgokból kikifolyólag hogy ha neked ez így sok mert énidő kell több akkor költözz külön, a gyereket megtudod látogatni ha épp van kedved, és ott lesz az énidőd. Ha viszont részt veszel a családieletben akkor ne sírj, mert talán az asszony sem teszi. Ha igen, beszélj vele erről. Költözz külön szobaba csak otthon hogy a magányos perceid bővebbek legyenek!

2022. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
78%
17 -es vagyok. Ja igen, irtad hiányzik a gyengédsége, törődése. Ha nem is közelitesz hozzá, valószínüleg meg sem kapod. Neked is közelebb kellene engedni őt magadhoz ahhoz, hogy kaphass. Nálunk pont ez van. Távolságtartó, azt érezteti, hogy neki csak pihenésre van szüksége rám nem. Max maszírozás kell neki tőlem. Külön alszik. Neki ez a normáslis. Persze itt csak olyan írásokat olvasok, hogy nem normális dolog ez amúgy, de neki mégis így és ez kell. Ha Te is hasonló vagy akkor kezd úgy a közeledést először is, hogy egy ágyban alszol vele és a gyengédség jön. Ha kell a távolság akkor viszont marad ugyan így és nem érdemes semmi próbálkozas, csak egy új hobbi. Járj el inni, füstölni, haverokkal bandázni mint egy tini! Íronikusan írtam ám.
2022. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nem szeretnéd ha szembesítenének vele, de te bizony felelőtlen vagy. Annak ellenére, hogy önismereted van, mégsem mérted fel azt, hogy a gyerekes élet mivel jár, és most emiatt kínlódsz.

Nem való mindenkinek gyerek. Ez egy elég egyértelmű dolog. Most komolyan, minek vállaltad így? Az nem kifogás, hogy az asszony akarta, mert kereshettél volna olyan nőt is aki nem akar. Van bőven.

Most már lényegében késő hisztizni ezen, hogy nincs nyugalmad. Törődj bele és tedd a dolgod a gyerek körül. Ha csak nem el akarnád hagyni őket. Nyugtasson az a tudat, hogy ha felnő, elvileg elköltözik és önálló életet fog élni. Addig meg kénytelen leszel elviselni a gyerekedet, ha megcsinálni volt eszed.

2022. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
90%
Hogy álltok hellyel és pénzzel? Hely: ki kellene alakítani a lakásban egy kuckót, ahová vagy te vagy a feleséged el tud vonulni mondjuk naponta egy órára, töltekezni, pl megnézni egy részt a kedvenc sorozatokból. Pénz: baby sitter, bejárónő. Minden héten legyen két-három óra közös időtöltés. Pár havonta, félévente legyen mindkettőtöknek lehetősége két-három napra külön elutazni. Ha nem teremtetek magatoknak a feltöltődésre időt - a feleségednek is kell! - akkor valamelyikőtök ki fog készülni.
2022. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!