Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek sem reális elvárás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek sem reális elvárás az, hogy megkérjen, a korunk miatt?

Figyelt kérdés

23 vagyok, a párom 26.

5 éve alkotunk egy párt, fél éve együtt élünk. Beszéltünk már közös célokról, esküvőről, családról, de nem konkrétan most, hanem majd a jövőben. Én valahogy mégis azt érzem, hogy lassacskán meg fog kérni.

Legjobb barátnőm szerint nem valószínű, mert szerinte a párom 26 évesen egy 23 évest, azaz engem nem fog megkérni. Tudom, hogy kettőnk dolga, de konkrétan még nem is mondta, hogy xy időn belül megkér. Én azonban nem bánnám. :D


2022. aug. 14. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ahhoz van köze, hogy alig éltetek még együtt (fél év az semmi). Persze ha elég hülye hozzá, akkor megkérhet így is, nincs kizárva.


Ha ennyire akarod az esküvőt, a házasságot, akkor tisztázni kéne ezt vele normálisan, és hogy te ezt mennyire fontosnak tartod. Elmondod hogy nem feltétlen most, de x éven belül szeretnéd. Ha ez neked 3 év, akkor annyi. Ha ennyire fontos és nem történik meg, akkor vagy elfogadod, vagy szakítasz. De annak sok értelme nincs, hogy várakozol, majd 30 éves korodban csapkodod az asztalt, hogy na miért nem történt még meg (nézz szét itt gyakorin, lesz jó pár ilyen kérdés, amiből tanulhatsz).


Mindenki eldönti mit akar, de manapság házasságra vágyakozni olyan, mintha tetővel a fejed felett utcára akarnál kerülni. Logikátlan, ostobaság. Ilyen statisztikákkal nem is tudom szép szóval leírni milyen döntés az, ha egy egyébként jól működő kapcsolatot emiatt dobsz ki.


Persze a te döntésed, a te életed. Azt viszont jó előre tudni, hogy ez a "majd valami lesz" soha nem működött és nem is fog senkinél. Ismét, olvass szépen régebbi kérdéseket itt gyk-n, ha nem akarod elhinni.


Ha "szükséged van" a házasságra, akkor beszélj vele erről komolyan, részletesen. Ha nem teszed, csak telnek az évek és fecsérled az időd.

2022. aug. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Jó, én fogalmaztam hülyén. Szóval, a páromból még nem nézi ki, hogy most akarna családot...de mint mondtam, jegyesség, esküvő nem feltétlen jár az azonnali gyerekvállalással.

Szóval, igen. És lehet, hogy a párom is fiatalnak gondolja magát. És ja, lehet, hogy lélelkben picit gyerekek vagyunk, de magunkra keresünk, felnőttként élünk. Jó lenne ha belelátnék az agyába. :D

2022. aug. 14. 21:12
 13/20 A kérdező kommentje:

Mindenki eldönti mit akar, de manapság házasságra vágyakozni olyan, mintha tetővel a fejed felett utcára akarnál kerülni. Logikátlan, ostobaság. Ilyen statisztikákkal nem is tudom szép szóval leírni milyen döntés az, ha egy egyébként jól működő kapcsolatot emiatt dobsz ki.”

Úgy érted, hogy a házasság miatt megy tönkre a kapcsolat? Az szerint tönkrement volna papír nélkül is.

2022. aug. 14. 21:13
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jó lenne ha belelátnék az agyába. :D"


Ehhez csak le kéne ülni vele beszélni és átrágni ezt az amúgy elképesztően fontos témát. Ugyanis ha ő nem akar soha, te mindenképp, akkor várhatsz életed végéig a 20. pasinál is, akkor se lesz semmi.

2022. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves barátnőd idősebb mint te? Férjnél van?
2022. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Idősebb (27), nincs férjnél
2022. aug. 14. 22:21
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőd foglalkozzon a saját életével.


A párom másfél év (egy év együttélés) után kérte meg a kezem, én 22 voltam, ő 26. Úgy, hogy ráadásul egyikünk sem akar egyáltalán gyereket és ez az első perctől nyilvánvaló volt. Egyszerűen csak így esett jól.


Mondjuk szerintem az nagyon kinyírja ennek az egésznek a hangulatát, ha folyamatosan erre számítasz, erre várakozol. Ennek nem erről kellene szólnia.

2022. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%
A barátnődnek semmi köze hozzá. Te meg ne akarj házasodni, amíg a normális kommunikáció helyett bárcsak belelátnál a fejébe. Spoiler: Nem fog megkérni. Sem most, sem később. Lehet hisztikézni.
2022. aug. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hát te biztos jobban tudod. :)😂
2022. aug. 15. 11:23
 20/20 anonim ***** válasza:

A kornak ehhez nem sok köze van. Inkább ahhoz, hogy ki mit érez, hol tart, milyen jellegű a kapcsolat stb stb.

Nálunk 24/21 évesen volt eljegyzés, 25/22 évesen esküvő. Szóval 1,5 év kapcsolat után házasodtunk össze. 12 éve vagyunk együtt.:)

2022. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!