Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a jó a házasságban és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó a házasságban és miért társadalmi elvárás a rabság azaz a házasság?

Figyelt kérdés

Mindenhol ez folyik házasodj meg alapítja családot legyenek e gyerekeid stb. Kollégáim ismerőseim mindezeket nyomják nyomják belém egyszerűen hihetetlen, miért olyan jó a házasság? Mi abban a jó?


Ugyanakkor esküvőn ezt viccesen meg is jegyzik hogy nem tudod mire adtad a fejedet.... Jól meggondoltad ezt... stb.

Igen szerintem a házasság az rabság onnantól egy férfinak vége az önálló életnek nem csinálhatsz azt amit akarsz nem csajozhatsz, hanem monogám kapcsolatban kell élned egy nővel, gyereket kell vállalnod a gyerekért felelősséged van, a család iránt felelősséged van.

Ok a házasság első időkben jó de utána minden lapos kezd lenni viták vannak egyre több hiszti és jön a válás.... a házasságok nagy része válással végződik ez tény.

És ha házas vagy és gyereked van nem olyan könnyű a válás, mert közös gyerek, közös a vagyon és társai ezért sokszor inkább egy rossz házasságban megmaradnak az emberek és szépen a házasságon belüli stressz az embert felemészti és ez az egészségnek sem jó nagyon nem....


2019. máj. 1. 10:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Ha eleve ez az álláspontod, akkor itt írhatunk bármit, neked úgysem felel meg. Különben is miért magyarázkódjon neked bárki is, miért kéne téged meggyőzni? Ha így állsz a házasság témához, kár erőltetni az ellentétes nézeteket.

Ha neked nem felel meg a házasság, ne házasodj. Ennyi.

2019. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Csak mert te éretlen vagy még felelősséget vállalni, nem jelenti azt, hogy mások is azok.
2019. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából leírtad miért jó a házasság. Egy magasabb elköteleződés. Legalábbis én annak érzem egyfajta ígéret a párom részéről emellett nehezebb kiugrani belőle több a macera így egyfajta biztosíték is hogy nem leszek csupasz valaggal otthagyva egy-két gyerekkel csak mert Pisti megunta a papásmamást.

Amúgy nem is igazán értem amit írsz. Közös vagyon van akkor is ha csak élettársak vagytok a gyerekre ugyanúgy kell gyt-t fizetni ha nem együtt nevelitek akkor is ha nincs házasság és ugyanúgy el van várva a hűség egy "sima" kapcsolatban is mint a házasságban amennyiben az nem nyitott kapcsolat. A házasság alapvetően nem ront vagy javít meg egy kapcsolatot viszont azok szemében akik házasságra vágynak ez a kapcsolatok legfelső szintje olyan önkéntes elköteleződés amivel a párod megtisztel.

Persze lazán lehet válás a vége ha valami nem működik és nem javítható de mindenki aki szerelemből/szeretetből házasodik azt reméli hogy az ő kapcsolatuk megmarad.

Ha te nem akarsz házasodni keress olyat aki szintén így érez. Ha monogám kapcsolatot se akarsz ne kezdj olyannal akinél nem pálya a nyitott kapcsolat. Ma már hatalmas a szabadság a te dolgod hogy élsz e a döntés jogával vagy engedelmeskedsz a környezeted normáinak akaratának.

2019. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kedves 2es válaszoló, egyáltalán nem csak a felelősségről van itt szó, de látom értelmezni nem tudsz csak kiragatsz egy dolgot.... Gondolom a te környezetben csupa boldog 20 éve házasságban élő emberek vannak, ahol harmóniában szeretetben, hűségben, csodában élnek együtt az emberek fantasztikus ismerőseid lehetnek
2019. máj. 1. 10:25
 5/26 A kérdező kommentje:
3. Igen ez nemcsak a házasságról szól hanem az élettársi kapcsolatról is de ahol házasság van ott sokkal több jogok vannak ami szerintem hátrány egy válás esetén. Rengeteg barátom van aki szenved a házasságban és nem válnak el mert mondják nekem hogy akkor mi lesz a gyerekkel, mi lesz a házzal és mi lesz a vagyonnal, ezzel és azzal. Nagyon nagy macera ezért inkább a rossz házasságban együtt maradok vele
2019. máj. 1. 10:30
 6/26 A kérdező kommentje:
A házasságok nagy része válással végződik de ez csak a jéghegy csúcsa lehet, mert az ember kényelmes lény és inkább marad együtt rossz házasságban minthogy lépjen..
2019. máj. 1. 10:32
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rossz lép. Ha kényelme akkor nem annyira rossz.

De épp erre írtam hogy nekem szükségem van erre a lustaságra ahhoz hogy merjek gyereket vállalni.

Arról egyébként nincsenek adatok hogy hányan élnek úgy együtt hogy nincs papír viszont egy kaki az egész és a gyerek ilyen esetben is hatalmas visszatartó érv lehet bár szerintem inkább kifogás. Nem hiszem hogy minden esetben a házasságon múlik hogy nem lépnek. Az élettársi kapcsolat pedig kvázi kikerülhetetlen hacsak nem kerülöd ki a párkapcsolatot is.

2019. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
15%
Én nagyon is megértem a kérdezőt.Szinte elvárás már manapság,sokaknak majd az özvegyi nyugdíj miatt,a gyerekek meg a csok miatt.Nekem viszont nem kell se házasság,se gyerek.Semmiféle magasabb elköteleződést nem jelent.Bár voltam házas,de soha többé nem kell.Viszi a pénzt,váláskor is.
2019. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

#2 vagyok, tetszik nem tetszik, akkor is éretlen vagy még felelősséget vállalni. Ezt nem kell sértésnek venned, csak tény. Én is az vagyok még hozzá, ebben nincs semmi szégyellni való.


Én sem értettem nagyon sokáig, hogy emberek miért maradnak “csak a gyerek miatt” egy rossz házasságban. Ugyanígy megvetettem őket. Aztán rájöttem, hogy mivel nekem még nincs gyerekem, és házas sem vagyok, így honnan is tudhatnám, hogy miért döntenek így sokan. Könnyű úgy ítélkezni, hogy nem jártál a cipőjükben. Nyilván nem szeretnének elszakadni a szeretett gyereküktől, az anyagi javaiktól, meg azt sem szeretnék, ha a gyerekhez mindig másokat vinnének haza a szingli szülők(ismerek embereket, akik ezt teszik, szerinted szegény gyerek lelkében ez mekkora sérülés lesz?). Nekem egy 40-es apuka mondta egyszer, mikor kérdeztem, hogy ha nem működik már a házassága, miért nem válik el..és erre annyit mondott, hogy ha lesz gyerekem, megértem. Hát, lehet, hogy így lesz, de lehet én akkor is ugyanolyan könnyedséggel fogok kiszállni egy szar házasságból, mert az a gyereknek sem jó, ha a szülők között nincs harmónia :D

2019. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

7. Igen a gyereket ellen is beszélek hogy ugyanez a helyzet hiába házassági vagy élettársi kapcsolatról van szó.


Kicsikét kihegyeztem a dolgot a házasságra a kérdésemben. De valóban nem csak a házasságról van itt szó hanem ha valaki komolyan élettársi kapcsolatban együtt van valakivel, ott is van közös vagyon és gyerek ami ugyanolyan rossz lehet

2019. máj. 1. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!