Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen kilátásai vannak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kilátásai vannak egy olyan házasságnak, ami a szülői és társadalmi nyomásra köttetett?

Figyelt kérdés

Elöljáróban megjegyezném, hogy teoretikus, elméleti szinten kérdezem, illetve vagyok kíváncsi a véleményekre, nem az én házasságomról van szó, és nem is tervezek ilyen indíttatásból házasságot kötni. :D


Mennyire lehet tartós, hosszú életű, valódi és őszinte, milyen jövő elé nézhet egy olyan házasság, amit a felek (vagy legalább az egyik fél)

- kifejezetten a szülők, barátok és a társadalmi elvárások nyomására,

- a családalapítás és a gyermekvállalás sürgető szüksége miatt és

- még a párkapcsolatuk első évében (kevesebb, mint egy év együttjárás után) kötöttek meg?


Családi nyomás alatt olyanokra gondolok, mint például apuka, anyuka piszkálódása a "Mikor házasodsz meg fiam/lányom? Mikor alapítasz családot? Mikor lesz már gyereked? Bezzeg én a te korodban..." jellegű kérdések, megjegyzések és társaik.

Ezen kívül gondolok a baráti körben megnövekedett házasságkötésekre, gyermekszületésekre, családalapításokra, a társadalmi sémára és elvárásokra, aminek nem baj, ha megfelel az ember, és aminek egy bizonyos kor elérése után (elvileg) meg kellene felelni.


A vizsgálandó alanyok nem feltétlenül tudatosan akarnak megfelelni ezeknek az elvárásoknak, de természetesen a tudatosság sincs kizárva. Viszont tudatosan tiltakoznak az ellen, hogy érdekelnék őket a különféle behatások vagy, hogy éltük nagy döntéseire mások is befolyással és hatással lennének, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan zavarja őket.

Tehát tekinthetjük úgy, hogy az ő szemszögükben, a valószínűsíthető nagy vélt, vagy valós szerelem, az első időszak lángolásának hatására határoztak a házasságkötés mellett, azonban a fentebb említett nyomás határozottan észlelhető az életükben, az zavarja őket (de maguknak semmiképpen sem ismernék be), cselekedeteiket tudat alatt vagy tudatosan is irányítja.


Akit nem érdekel hasonló elmélkedés és nincs határozott véleménye a témában, amit szívesen megfogalmazna és megosztana a publikummal, lapozzon tovább!

Mindenki másnak előre is köszönöm a részvételét! :D



2021. márc. 4. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Keserves évek elé néz aki másnak akar megfelelni!
2021. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni. Nagyon sok dolog függvénye.


Talán nagyobb a valószínűsége hogy nem sikeres, de a szerelmi házasságoknak se mindig jó a vége és arra is volt/van a történelemből példa, hogy érdekházasságok kifejezetten jól alakultak.

2021. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek megvannak nálam is. Ez nálam nem szülői nyomás, egyik fülemen be másikon ki. Pont amióta a fiatalabb ismerőseimnek jön a 2.gyerek gondolkodom,hogy kell-e nekem gyerek.

Szóval full immunis vagyok rá😅!

Kicsit kevésbé áltudományos fogalmazást jobban értenénk.

De amúgy annyi kapcsolat megy tönkre,mert akaratlanúl is talál az ember jobbnak tünőt(pl facebook ismerősök közt), ami eleve nem az igazi az hamar buktam

2021. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen párt. Ez alapján hosszú lehet, boldog nem.
2021. márc. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Bocsánat, nem szándékoztam áltudományoskodni, csak próbáltam minél jobban összefoglalni és megfogalmazni a kérdésem lényegét. :D

Ha valamelyik rész nem érthető, szívesen kifejtem és átfogalmazom mire gondolok.

2021. márc. 5. 00:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Tartós és boldog is lehet, de ez nagyon ritka.

Fentebb írták, hogy a szerelemből kötött házastársak sem mindig boldogok. Szent igaz!

Ezért kell házasság előtt alaposan megismerni a másikat, hogy kisebb legyen a megcsalás veszélye, de még így is előfordul...

Viszont - senki se akarjon minden tekintetben megfelelő társat találni. Kisebb véleménykülönbségeket, amiket úgy látni, hogy elviselhetők - el kell viselni!

2021. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!