Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondolják sokan azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan azt, hogy egy nőnek az a kötelezsége, hogy férjhez menjen és gyereket szüljön, lehetőleg fiút?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 13:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
mert az evolúció általában azoknak kedvez, akik így tettek...
2022. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos értem, mire céloz a kérdező.


"Ó, kislány lett? Ne aggódj, a következő biztosan fiú lesz"


Vagy a kedvencem: "Gyermek vagy kislány?"


Én csak az idősektől hallottam ezt, gondolom az lehetett az eredete, hogy a férfiak többet tudtak dolgozni kint a földeken (már csak a fizikai különbségek miatt is - nem állítom, hogy a nők gyengék, de általánosságban a férfiak az erősebbek) ami a megélhetést jelentette anno.


Régen meg azért is "kellett" sokat szülni, mert gyakoribb volt a gyermekhalálozás, így több gyereket vállalták be. Egyrészt, hogy legyen örökös, másrészt hogy legyen, aki ellássa később a szülőket, nagyszülőket.


Ez mind-mind a régi kor, ma már nem érvényes, de sok idős ember még nem látta ezt be.

2022. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%

12

soha nem hallottam ezeket. Idősektől sem.

2022. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13 Mázlista.


Szerencsére nem olyan gyakori már ez a jelenség, kezd kikopni.

2022. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
Én sem hallottam ezt soha a 40 évem alatt.
2022. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert a múlt században élnek. Az a vicc hogy a nagyszüleim is így beszéltek, meg hogy a házasság előtti szex bűn😂😂😂 ahhoz képest mindkét nagymamám terhesen ment férjhez.😂

Mindegy is, én nem értek egyet azzal hogy valamit kötelezően meg kell tenni, különben a nép elítél.

Én szerettem volna házasságban élni, férjhez is mentem viszonylag fiatalon, 25 évesen, de gyereket semmiképp sem akarok soha, vannak akik elítélnek emiatt, meg beszólogatnak, de leszarom magasról. Ők szívjanak nyugodtan ha akarnak, -illetve- legyenek nagyon boldogok a gyerekeikkel. Mi nem óhajtunk megfelelni a társadalmi elvárásoknak, nem vállalunk gyereket, csak mert ez a szokás.

2022. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont most ugrott fel ez a cikk facsén. Egyre ritkább, de létező jelenség.


[link]

2022. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!