Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért tartják sokan megalázóna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják sokan megalázónak, ha a feleség felveszi a férj vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Kiakasztanak az olyan vélemények, hogy ez olyan elmaradott szokás, meg ez azt jelenti, hogy a férjed tulajdona vagy, meg ezt csak a férj erőlteti...

Miért kell ebből is követekeztetéseket levonni, teszi, nem teszi, ha teszi, miért teszi?

Nekem elég hosszú és bonyolult vezetéknevem volt, mellé egy hosszú keresztnév is, soha nem sikerült normálisan bemutatkozni, mert vagy az egyiket nem értették, vagy a másikat. Vagy épp mindkettőt. A teljes névvel aláírást meg hagyjuk, a legtöbb dokumentumon annyi szabad hely nincs.

A férjemnek rövid, értelmes, könnyen megjegyezhető vezetékneve van.

Most csak egy példa: Ha a nő eredeti neve Sztojanovicsik Hajnalka (na, ennyire bonyolult az enyém is), akkor valahol érthető, ha felveszi a férje nevét, és Molnár Hajnalka lesz, nem pedig meghagyja a sajátját, vagy ne adj´ isten Sztojanovicsik-Molnár Hajnalka lesz.


Miért kell ebbe belelátni mindenfélét, hogy a nő biztosan elnyomó kapcsolatban él?


2019. febr. 27. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Eletemben nem talalkoztam senkitol ilyen hozzaallassal. Minden ismerosomnek teljes alapveto volt (pedig huszonevesek vagyunk szoval nem a hatvanas evekrol irok :D) hogy felveszi a ferje nevet valamilyen formaban hiszen ok mar egy csalad. Szamomra is teljesen magatol ertetodo.
2019. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Életem egyik rémálma volt, mikor valakit dr vnmbnjhmv nmvhgngjtutnné dr nmjgntztx nvhgjgjg-nak hívtak, nem akartam a szememnek hinni, és ezzel a névvel kellett -nekem kézzel- űrlapokat kiállítani számára 10 példányban.
2019. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pont egyedi nevet nem cserélnék re tucatnévre, mint Kiss, Nagy, Molnár.
2019. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem érdekel ki miként veszi át a férje nevét mindenkinek a saját döntése. Én nem lennék képes eldobni a családnevem apámra való tekintettel. Lehet én vagyok a túl lelkizős...
2019. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
En is igy vettem fel mint te, pont nem erdekelt ki mit gondol. Mi vagyunk az X csalad, mindenki ugyanazzal a nevvel. Nem szeretem bonyolitani.
2019. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Az az igazság, hogy ez tök modern így, majdnem minden ismerősöm így, vagy esetleg kötőjellel veszi fel.

Ami nekem nagyon nem tetszik, ez a Kovács Lászlóné Nagy Eleonóra, annál már csak a Kovácsné Nagy E. , Vagy a Kovács Lászlóné a rosszabb.

2019. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem igazából tök mindegy, ki mit csinál.

Egyedül az esik szarul az egészben, mikor 20+ éve ismert barátnőimet nem tudom, hogy hívják, mert franc se jegyezte meg a párja (most már férje) teljes nevét.

2019. febr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy voltam vele, hogy nem akarok "né" lenni, valakinek a felesége, ami rögtön kiderül a névből. Ettől függetlenül a vezetéknevét az enyém elé tettem, kötőjellel, így mindkettőnknek megfelelt :)
2019. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ez mindenkinek a magánügye. A férj is felveheti az asszonyka családnevét.

Nálam egy dolog biztos, "né" nem leszek. A családomhoz nem kötődök annyira, hogy emiatt tartsam meg a vezetéknevem, de 30 fölött már annyira megszoktam, hogy nehezen tudnám elképzelni, hogy valami teljesen más legyen. Aztán majd meglátjuk, mi lesz a neve a leendő férjemnek. Vannak olyan vezetéknevek, amiket semmilyen formában nem vennék fel, láttam hajmeresztő neveket abban az időben, amikor adminisztráción dolgoztam.

2019. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Én pl. ellenzem a névfelvételt.

De nem vagyok azon a véleményen, hogy mindig a férfi erőlteti, mert ismerek csomó olyat, hogy a nő volt annyira fülig szerelmes, hogy ezzel is éreztetni akarta az összetartozást.

Vagy életének egyetlen értelmének az esküvőt látja, és emiatt nem hagyná ki ezt a lehetőséget sem, hogy világgá kürtölhesse (személyes kedvenc, amikor esküvő napján már facebookon is megváltoztatja az egyébként szép nevét Végh Bélánéra, vagy Dr. Végh- Dr. Szojanovicsik Béla Sándornéra). Amúgy én emiatt a felfogás miatt ódzkodok tőle nagyon is.

Persze láttam már olyat is, hogy a pasi beszélte rá, de ez még önmagában nem elnyomás.


Én nem venném fel, bárhogy erőltetné, a -né anakronisztikus érzést kelt, a kötőjeles meg a spanyolokon kívül sehol nem hangzik szépen, inkább ilyen összetákolt benyomást kelt, amit írtál példának, az meg egyenesen még bonyolultabb, mintha simán meghagyta volna az eredeti nevét.

2019. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!