Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért tartják sokan megalázóna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják sokan megalázónak, ha a feleség felveszi a férj vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Kiakasztanak az olyan vélemények, hogy ez olyan elmaradott szokás, meg ez azt jelenti, hogy a férjed tulajdona vagy, meg ezt csak a férj erőlteti...

Miért kell ebből is követekeztetéseket levonni, teszi, nem teszi, ha teszi, miért teszi?

Nekem elég hosszú és bonyolult vezetéknevem volt, mellé egy hosszú keresztnév is, soha nem sikerült normálisan bemutatkozni, mert vagy az egyiket nem értették, vagy a másikat. Vagy épp mindkettőt. A teljes névvel aláírást meg hagyjuk, a legtöbb dokumentumon annyi szabad hely nincs.

A férjemnek rövid, értelmes, könnyen megjegyezhető vezetékneve van.

Most csak egy példa: Ha a nő eredeti neve Sztojanovicsik Hajnalka (na, ennyire bonyolult az enyém is), akkor valahol érthető, ha felveszi a férje nevét, és Molnár Hajnalka lesz, nem pedig meghagyja a sajátját, vagy ne adj´ isten Sztojanovicsik-Molnár Hajnalka lesz.


Miért kell ebbe belelátni mindenfélét, hogy a nő biztosan elnyomó kapcsolatban él?


2019. febr. 27. 10:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Engem az zavar, ha valakit mondjuk úgy hívnak, hogy Kovács Béláné, akkor tényleg olyan, mintha az egész egyéniségét elveszítené. Meg hát hogy szólítsam, jó reggelt Béláné? Az, hogy mondjuk Kovácsné Kiss Anna, rendben van, én is valami hasonlót szeretnék majd. A kötőjeles verzió is rendben van, Kovács-Kiss Anna. Viszont az sem nagyon tetszik, hogy mondjuk Kovács Anna lesz, az én szüleimnek is ilyen neve van, és nem mindenki reagált rá pozitívan, van, aki megkérdezte, hogy a szüleim testvérek-e. Ha már két vezetéknevem van, akkor én úgy vagyok vele, hogy legyen egyértelmű, hogy az egyik a házasságom utáni. (Már csak azért is, mert ez az egyik fő dolog, amit szeretnék elérni az életben, de nyilván mindenkinek más a motivációja mindenre). Bár ha mondjuk Géczi lenne a vezetékneve, vagy valami hasonló hülye hangzású, és le akarná cserélni a férje nevére, azt is teljes mértékben meg tudnám érteni
2019. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%
Én -né x y vagyok, de válófélben. Nekem most jól jön hogy minden nem hivatalos papíron leánykori nevem szerepel. Ha felvettem volna a férjem nevét, akkor most minden iratomat át kellene írni, mert tényleg nem tudnák hogy ki is vagyok. S mint tudjuk, minden házasság előbb vagy utóbb válással végződik.
2019. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Azért nem mindegyik, csak minden harmadik.

Legalábbis, ezt állítják a statisztikák.

2019. febr. 27. 16:39
 14/17 anonim ***** válasza:
43%

#12 en felvettem teljesen az ex vezeteknevet es 6eve elvaltunk, maradtam ugyanugy. Mivel pont nem né v kotojeles volt igy akik kesobb ezzel a nevvel ismertek meg, nem ertetlenkednek,olyan mintha ez lenne a lanykori, ha rajtam mulna igy is maradnek, gyerekeket is igy hivjak. Az uj parom viszont erthetoen jobban orulne ha az o nevet vennem fel eskuvo utan, ami meg jobban megbonyolitja az egeszet.

Ilyen szempontbol tenyleg legegyszerubb lett volna a lanykorin maradni, de nem szerettem a csaladnevemet sajnos, meg van az oka.

2019. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Nekem kicsi gyerekként nem tetszett az, mikor a nagyim meghalt, hogy a síron az volt


Kiss Béla

1935-

Kiss Béláné

1935-1995


És csak annyit lehet tudni nagyimról, hogy ki volt a férje. Semmi keresztnév, semmi, csak egy Béláné. És persze nagyfater van felül, hisz ő az úr, pedig még mindig él.


Ez a fenti hozzáállás nem tetszik, ez az egy. Kettő az, mikor mondják, hogy "másképp honnan tudnák, hogy férjnél vagyok?" És a férfinél honnan tudják, hogy nős?

Három pedig, amikor valaki kiakad, ha a férfi veszi fel a nő nevét. Mert ha egyenlő a két fél, és a szerelem, család, összetartozás az azonos név lényege, akkor nem mindegy, hogy az kinek a neve?

2019. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen fanatikus feminàcik túlzàsba esnek, de még szerencsére nem talàlkoztam ezzel a jelenséggel.

Èn kötőjeles lettem, mert rövid összepasszoló vezetékneveink vannak az enyèm meg tucatnév is... a férjemé ritkàbb, együtt pedig különlegesebb:) Minden nyomàs nélkül vettem fel. Annyi kikötésem volt hogy né semmilyen formàban nem leszek. Férjemnek ezzel nem volt gondja, örült és büszke higy a nevét viselem és azt mondta az én döntésem és az én nevem, én fogom vele leélni az életem:)

Egy névfelvételtől még senki se lesz tulajdon, meg megalàzott. Elnyomó kapcsolat? Vicc! Nagyon agyhalott ismerőseid vannak ilyen hozzààllàssal.

2019. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2019. febr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!