Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt én érzem kihasználásának?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt én érzem kihasználásának?

Figyelt kérdés
A történetben most mindegy ki vagyok én,nem akarom ,hogy ez alapján érkezzenek válaszok.Adott egy pár,együtt élnek,a nő terhes lesz gyerekük lesz,kiesik a munka világábol a nő.Ezalatt a férfi dolgozik,nagyon beindul az üzlet ,vesz egy 3 szobás lakást,odakoltoznek a nővel és a gyerekkel.A lakás csak a férfi neven,nem is hajlandó kozosre,házasodni meg pláne nem.A nő már visszallt a munka világába,és igazságtalannak tartja ,hogy O ugyanúgy beletesz minden Ft a közösbe,és mégis csak a férfi tulajdona minden.A férfi szerint csak azért akar a nő hozzámenni,hogy válás esetén kisemmizze!Ti hogy látjátok?
2022. máj. 28. 13:47
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

#30-nak, #28 vagyok:

A kérdező példájában a napi szintű költségek (gyerekre is) közös keretből mennek. Ez lehet fizetés arányosan vagy fix 50-50%-ban. Vagyis ez nem szempont, mert a férfi is ugyanúgy belead ezekbe.


Ha pedig valakinek olyan xar a fizetése, hogy pár babacucc és tápszer árának a fele is elviszi a teljes fizuját, akkor pláne indokolatlan több tízmilliós tulajdonjogot adni neki, mert kvázi a férfi finanszíroz minden mást ebben esetben és a nőnek a kieső fizuja is filléres nagyságrend az ingatlanrész értékéhez képest...

2022. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
78%

21 alapján a nő fizetése nem esik ki, három éves távlatban kb megkapja a kétharmadát.

Így a 10-11 milliós mínusz csak 4, nagyvonalúan számolva.

A gyerek pedig félig a nőé is, de ettől is tekintsünk el, mert alapfelállásban ilyenkor az otthon maradó természetben, a dolgozó fél pedig anyagiakban támogatja a gyereknevelést, magyarul anyuka gondozza, apuka pedig fizeti a költségeket.

A kérdező nem írta volt-e közös kassza, csak azt, hogy a férfi lakásában laktak, tehát legalább részben fedezte a nő költségeit is. (Kizártnak tartom, hogy a kérdező szó nélkül hagyta volna, ha a férfi albérleti díjat kért volna és ez amúgy sem jellemző.)

Az egyetlen érv a fél lakás mellett az lehetne, hogyha házasok lennének, akkor járna neki jog szerint.

Mellesleg az ő gyereke fogja örökölni a lakást és feltételezem most is benne lakik, anélkül is, hogy a nevén lenne.

2022. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
A nőnek nem a fele kell,hanem bár amit kiesett a munkából azt állja a pasi.Mivel beteg gyerekről beszélünk sajna,nem 2 évre esett ki hanem 4 ....A pasi nem ment sem orvoshoz a gyerekkel ,sem táppénzre a mai napig.Szoval csak anyuka sziv azzal ,hogy nem tud egy teljes havi fizut sem kitermelni mivel apuka b@szik arra ,hogy neki is kéne 1 hetet a gyerekkel lenni.
2022. máj. 28. 18:30
 34/36 anonim ***** válasza:
66%
És az apuka is csak annyit ad be a közösbe, mint az anyuka?
2022. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Anyuka már semmit ,amióta rájött ,hogy menni kell de jó gyorsan.
2022. máj. 28. 22:04
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan azt nem értem, hogy mi a francnak vállalnak közös gyereket azok, akik ennyire fillérbaszók egymással. Azok a típusok vagytok, akiknek egy szelet csokit nem lenne szabad közösen venni, nemhogy komolyabb anyagiakkal járó, évtizedekre szóló kötelezettséget vállalni. Eljut a kapcsolat a gyerekvállalásig, de a nő azt számolgatja, hány forintot bukik, a férfi meg egy fillérrel nem támogatja, sőt, retteg attól, hogy közösködni kellene a gyereke anyjával. Nem érzitek, hogy ez mennyire torz és szánalmas? Ilyen kapcsolatokban soha fel sem szabadna merülne annak, hogy gyereket csináljatok.
2022. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!