Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért van az, hogy egy komoly párkapcsolatban előbb-utóbb minden lányra rájön az erős birtoklási vágy, a párja kizsákmányolása, kihasználása utáni késztetés? (Bővebben lent)
Nem egy esetet ismerek, aminél pont ez lett a szakítás, válás fő oka. Pl: a fiút nem sokkal az esküvője után előléptették, ami miatt jóval magasabb fizetést kapott, a lány megérezte a pénz szagát és kiszipolyozta. A fiú egy ideig tűrte, aztán megelégelte, hogy ennyire kihasználja, pedig előtte nem volt olyan pénzéhes, csak utána lett az.
Van egy másik ismerősöm is, az ő esete kicsit más, de ugyancsak erősen a kihasználás felé billen a mérleg:
szintén nem sokkal az esküvő előtt nagyon rövid idő után a lány lakásvásárlásba akarja belerángatni a férjét. Egy viszonylag olcsó, de nagyon rossz állapotút néztek ki, amire rengeteg pénzt kellene rákölteni, és az rengeteg elvégzendő munka is egyben. A férje az építőiparban dolgozik, szerintem azt várja, hogy majd ő mindent megcsináljon rajta, hogy "csak" az anyagköltségért kelljen fizetni. A fiú helyében én biztosan lestoppolnám a lányt, hogy ne olyan gyorsan, mert még nem jött el ennek az ideje, ahhoz takarékoskodni kell előtte, de szerintem nem meri megmondani neki, mert nem akar veszekedni vele, és fél, hogy esetleg elhagyná emiatt.
Mert egyetlen percig sem szerette a másik embert, csak előadást nyujtott.
A birtoklűási vágyas/féltékeny egyedek sem éreznek egyetlen pillanatra sem szerelmet.Azért birtokolnak.
Fölösleges belemenni, hogy miért, de mindenkinek vannak motivációi. Alapvetően emiatt nem ítélhető el valaki, hogy örülne egy saját háznak, és azért sem, hogy különböző érveket, finom befolyásolást is latba vet ennek érdekében. A dolog kulcsa nem ez, mert ez természetes, akár férfiról, akár nőről van szó. Persze személyiségfüggő, hogy ki mit tart fontosnak, de ez meg nagyjából az ízlések és pofonok esete, tehát megint csak nem éri meg időt szánni a megvitatására.
Arra érdemes inkább fókuszálni, hogy a felek mennyire mennek el messzire, milyen eszközöket vetnek latba, illetve mi a preferenciasorrend. Ha a vagyon, saját lakás, kocsi, TV, stb. már fontosabb, mint a másik fél, akkor nagyon nagy baj van. Továbbá az is jogos, hogy értelemszerűen mindenkinek megvan a joga a saját keresetével úgy gazdálkodni, ahogyan Ő jónak látja. A vagyonközösség nem arról szól, hogy az egyik félnek jár az eltartás, hanem arról, hogy kettejük gazdasági potenciálját jogi eszközökkel is egyesítik, hogy közös erővel többre jussanak, mint amire egyedül képesek volnának.
Röviden: ítélkezni felesleges, de ha szar van a palacsintában, akkor ideje lelépni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!