Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt én érzem kihasználásának?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt én érzem kihasználásának?

Figyelt kérdés
A történetben most mindegy ki vagyok én,nem akarom ,hogy ez alapján érkezzenek válaszok.Adott egy pár,együtt élnek,a nő terhes lesz gyerekük lesz,kiesik a munka világábol a nő.Ezalatt a férfi dolgozik,nagyon beindul az üzlet ,vesz egy 3 szobás lakást,odakoltoznek a nővel és a gyerekkel.A lakás csak a férfi neven,nem is hajlandó kozosre,házasodni meg pláne nem.A nő már visszallt a munka világába,és igazságtalannak tartja ,hogy O ugyanúgy beletesz minden Ft a közösbe,és mégis csak a férfi tulajdona minden.A férfi szerint csak azért akar a nő hozzámenni,hogy válás esetén kisemmizze!Ti hogy látjátok?
2022. máj. 28. 13:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%
Jobban meg kellene gondolni hogy kinek szültök gyereket :)
2022. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván kihasználás.

Ettől függetlenül nem szabadna ilyen helyzetbe kerülni, eleve nem szülnék gyereket olyannak, aki nem akar közös lakásban, házasságban gondolkodni. Az meg már tényleg kiveri a biztosítékot, hogy a pasi szerint a házasságot azért akarja a nő, hogy kisemmizzék, hiszen jogilag is lehetetlen.

Rosszul választottál!

2022. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az érintett 🙂😀De teljesen így gondolom én is.De előre az volt ,hogy értetek dolgozok ...bla bla bla...aztán amikor a gyerek megvolt,és jött a lakásügy akkor szembesült az illető,hogy neki semmi sem jár.
2022. máj. 28. 14:10
 14/36 anonim ***** válasza:
12%
A nő adott egyáltalán bele a lakásba?
2022. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%
De, ha a nő nem adott bele a lakásba, akkor miért kéne az övének is lennie?
2022. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
87%

Hogyne adna bele a nő mikor ő biztositha eleve azt hogy a pasi tudjon dolgozni mert ingyen ellátja a kölykeit. Fizetne akkor szittert inkabb. Meg pr.stit.takaritot meg szakácsot.

Ezt mind a nő sporolja meg neki eleve.


Hulye az a nő aki egy ferfi kolykeit ingyen pesztrálja es még munkabol is kiesik ez miatt hogy kizben a ferfi meg magának kaparja a gesztenyét a gyerkei elől is elvéve.

2022. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
6%

Oké, de ha a férfi mindent ellát anyagilag, akkor miért is kéne közösnek lennie?

Időt spórol meg neki. De ennyi idő alatt, ha dolgozna is a nő nem keresne annyit, hogy lakást tudjon venni.

(Mindez normál esetben)

2022. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
91%
Gyerek nelkul a nonek is lehetne sajat lakása. Ezt mind bukja egy ferfi gyerekével.
2022. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

1. A no is kapott penz abban az idoban csak kevesebbet.

2. A lathatatlan munkat a ferfi fizesse meg a nonek. Ergo fizassan annyit neki mint egy napi 4oras bejarononek fizetne es napi 4 oras szitternek. Arra a 3 evre amig a no nem dolgozott.

3. Mivel a no elotte es utana is beleadott a kozos kasszaba ez miatt sikerult a pasinak lakas vennie. Vagyis a no penzen sporolta meg a lakas arrat.

4. Ha szetmennek jogosan fogja a birosag a fentebbi idoszakra az anyagi kompenzaciot megfizetettni a ferfival. Akar meg a lakas felet is megkaphatja a no.

5. Nem visz el semmit sem a no mint ami jogosan jarna.


Ugyan ilyen helyzetben voltam anno. Ugyveddel kiszamoltattam mennyi az annyi amit en tettem bele a lakasba. A gyerekre nezve a gyerektartast. A hazimunkaert jaro kompenzacio (mivel semmit nem csinalt otthon) a jovedelmem fele amibol tulkep a lakast vette.

Nem jart jol mert a lakas 65%nak a tulajdonjogat kaptam meg. Jelenleg az expasim hasznalati dijjat fizet a 65%om utan mivel nem akar sem kifizetni engem sem eladni a lakast. Ha nem fizetne mi den evben a le nem rott osszeg szerinti tulajdoni hanyadot kapomeg a lakasbol. 🤣 Kb 4 ev alatt az enyem lenne a lakas.

Mivel konyvelo vagyok igy az elso perctol nyilvantartas vezettem a kiadasaimrol es a beveteleimrol. Igy pontosan lehetett tudni mennyi az annyi.


Szoval nem feltetlen baj ha ez igy van mert a pasi rosszul jarhat ha kielep a kapcsolatbol .

2022. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Élettársi vagyonjogi viszonyok szerződés nélkül


Ha élettársi vagyonjogi szerződés hiányában az élettársak az együttélés alatt önálló vagyonszerzők. Az életközösség megszűnése esetén bármelyik élettárs követelheti a másiktól az együttélés alatt keletkezett vagyonszaporulat megosztását. Nem számítható a vagyonszaporulathoz az a vagyon, amely házastársak esetén különvagyonnak minősül.


Az élettársat a vagyonszaporulatból a szerzésben való közreműködése arányában, elsősorban természetben illeti meg részesedés. A háztartásban, a gyermeknevelésben valamint a másik élettárs vállalkozásában végzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül. Ha a szerzésben való közreműködés aránya nem állapítható meg, azt egyenlőnek kell tekinteni, kivéve, ha ez bármelyik élettársra nézve méltánytalan vagyoni hátrányt jelentene. Mindezek alapján a legtöbb alkalommal 50-50%-os vagyonmegosztás kerül megállapításra a bíróságokon. Tehát nem célravezető az a hozzáállás, amely szerint a férfi gyermekét otthon nevelő élettárs (anya) azért, mert a férfi szerint “semmit nem tesz, csak otthon neveli a gyermeket”, mindezért ne járna neki vagyon az életközösség alatti szerzeményből. Mi több, erre az időszakra bizonyosan a fele fog járni a számára is. Tekintettel arra, hogy ilyen helyzetbe napjainkban egyre többen kerülnek, az érintettek számára javasoljuk az ügyvédi konzultációt."

2022. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!