Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elváljak vagy maradjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

31 éves nő vagyok.4 éve hàzas.

Másfél éve elköltöztünk a szülővárosunkból 350km re a szülőktöl.

Vettünk egy felújitandó házat nagy telekkel,mindig vágyam volt egy kis kert,kutya macska,gyümölcsös.

Minden adott a boldogsághoz,egy dolgot kívéve.

Az anyósom apósom teljesen megfojtanak.

Mióta ideköltöltöztünk jönni akartak látogatóba.Igy evente 5 hetet is ittvoltak.Tavaly majusban 1 hétre jöttek,nyáron és októberben 2 hétre.

Nagyon nehéz nekem mert egyébként is introvertált vagyok nagyon lesziv 2 nap is,az állandó alkalmazkodás,hallgatni mit hogyan kellene csinálni is megőrjit.

Az idén nyugdijba mennek,hónapok óta azt hallgatom h nyugdijba mennek akkor jönnek amikor akarnak,addig maradnak ameddig akarnak nem kell szabadsággal szórakozni.Idén nem akarnak zöldséget sem ültetni olyat is mondtak ha meghal a kutyájuk többet nem lesz mert akkor nem tudnak hozzánk jönni.

Mindent kiiktatnak az életükből nehogy ne tudjanak jönni.

Tavaly összevesztem oktoberben a férjemmel,váljunk el, lett a vége de másnap bocsánatot kért.

Anyósomék jövöhézeten érkeznek,aztan majusban es julisban is jönni akarnak 2-3 hétre mert ugyis nyugdijasok ráérnek.

Nagyon vágyom egy saját családra de mégsem jön az érzés h anya legyek.

Igy nem,nem akarom a fél életem velük leélni ugy hogy az ő igényeiknek megfeleljen.

A férjem nem szól nekik.Mert nem akarja megbántani őket.Szerintem elég lenne évi 2-3 alkalommal egy hosszuhétvége is de ne járjanak ide havonta 2 havonta hetekre.Én vagyok a rossz ilyenkor.

Már nem birom ezt az egészet.

Azt hittem házat veszünk elkezdjük a saját életünket családot alapitunk.

ehelyett??a nyugdijas anyosom aposom boldogságáért kell felelősséget vállalnunk mert nem tudják magukat otthon feltalálni?

Nem akarok veszekedni a férjemmel mert ugyse áll mellém.Eddig se tette.Sose védett amikor esetleg beszóltak a szülei.

Azt hittem változik a férjem.Megtörténik a leválás.

Valójában a férjemnél nagyjábol megtörtent a szülei nem engedik h be is valósuljon.

Ha én nyitom ki a számat balhé lesz söt ha a szülei megorrolnak a férjem rám haragudna ugyanugy.Ő nem akar beszélni velük h kicsit próbáljanak meg elfoglaltságot találni maguknak,es élni a saját életüket.

Mert ő nem akarja őket megbántani.

Minden álmom szerte foszlik.Szinte bele betegszem a gondoltaba h ez a sok évi munka ez a ház minden elveszik es elvesztem a férjemet akit szeretek.

Ti mit csinálnátok,próbálnátok alkalmazkodni ehhez a helyzethez én tolom túl a dolgot?


2022. febr. 19. 19:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is azt mondom, hogy válás. Szerencsére gyerek nincs, és tényleg, de tényleg ne szülj ebbe a házasságba.

A férjed lényegében szarik az igényeidre. El sem tudnám képzelni az életemet úgy, hogy megyek a saját fejem után, és közben az életem párja pocsékul érezze magát a helyzetében.

Még egy nagyon komoly beszélgetést a férjeddel (talán) megér a dolog, ha nincs foganatja, akkor egyértelműen válás. Nagyon bánni fogod, ha vele maradsz, és addig is nagyon sok fiatal évet veszítesz el, ami már nem jön vissza.

2022. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Csak érdekes, hogy ha nagyszülők nem hajlandóak heteket, nyáron hónapokat vigyázni az unokákra, akkor el vannak hordva itt mindenféle szar szemétnek. Pedig ugyanaz, csak fordítva. Senki sem szereti feladni a saját kényelmet, szabadidejét, terveit.
2022. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
16%

kérdező, te ugyanazt csinálod pepitában, mint a férjed, ezt vedd észre.


a pasid nem bír leválni érzelmileg a szülőkről és asszertív módon kommunikálni az igényeiteket.

de ugyanúgy képtelen vagy kiállni magadért, mint a férjed, és ugyanúgy átmész infantilis gyerekbe, és tűrsz.


lepontoztátok, aki utalt erre a sok száz kilométeres távolságra, pedig jól megragadta a lényeget.


ugye itt senki nem gondolja, hogy ha csak néhány km lenne a távolság, akkor is hetekre becuccolnának az öregek hozzátok?


ez az egyik fő baj, a másik, hogy te is és a férjed is töketlenek vagytok.


nem a gyakorit kell telesírni, hanem érdemi kommunikációt folytatni a felekkel.

2022. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy a válaszokból kiolvasom és a kérdésből, a kérdező próbált már a férjjel kommunikálni aki a szülőkkel való beszéd helyett azt mondta, hogy akkor váljanak el.
2022. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
91%

32-es, csak nem mindegy, hogy úgy nem szeretem feladni a kényelmemet, hogy a saját otthonomban vagyok, és nem szeretnék itt felfordulást, vagy pedig úgy nem, hogy odabatyuozok a felnőtt gyerekem és a menyem nyakára.

Komolyan, eszem áll meg, igaz, nem vagyok még nyugdíjas, de a magam 56 évével éppen lehetnék 2 év múlva, de EZ a mentalitás, ahogy a kérdezőnek az anyósa és apósa állnak hozzá, rányomulnak a fiatalokra, nálam kiveri a biztosítékot:((

2022. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
90%
Azért aki itt a kilométerekre fogja a dolgot: Angliából hazamegyek úgy az anyámhoz, hogy 3 napra, aztán irány vissza. Szóval erre nem kell ráfogni.
2022. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
93%

Telefon:

- Jó napot kívánok, Klári néni, hogy vannak?

- ...

- Igen, Pisti mondta, hogy tetszenek jönni. Csak az a baj, hogy nem tolmácsolta azt, amit megbeszéltünk. az van, hogy ez az én házam is, és én fiatal házasként szeretnék a férjemmel KETTESBEN lakni itt. Szivesen látOM magukat, de csak havonta 2 napra. Ha ennél többet akarnak találkozni, Pistinek kell hazautaznia.

Most csütörtöktől szombatig szól a meghívás.

(...)

2022. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
90%
Lesz harag, mert mindenki haragszik, ha egy privilégiumát elveszik, de nincs olyan szabály, hogy nem válthatsz ki haragot valakiből.
2022. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
90%

#37!!!!


Pont igy! Ha magadtol nem megy, akkor olvasd fel (csak ne feltunoen)!



Amugy igen, valaki haragudni fog..de inkabb mergelodjenek ok, mint en a SAJAT HAZAMBAN!

2022. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!