Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elváljak vagy maradjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

31 éves nő vagyok.4 éve hàzas.

Másfél éve elköltöztünk a szülővárosunkból 350km re a szülőktöl.

Vettünk egy felújitandó házat nagy telekkel,mindig vágyam volt egy kis kert,kutya macska,gyümölcsös.

Minden adott a boldogsághoz,egy dolgot kívéve.

Az anyósom apósom teljesen megfojtanak.

Mióta ideköltöltöztünk jönni akartak látogatóba.Igy evente 5 hetet is ittvoltak.Tavaly majusban 1 hétre jöttek,nyáron és októberben 2 hétre.

Nagyon nehéz nekem mert egyébként is introvertált vagyok nagyon lesziv 2 nap is,az állandó alkalmazkodás,hallgatni mit hogyan kellene csinálni is megőrjit.

Az idén nyugdijba mennek,hónapok óta azt hallgatom h nyugdijba mennek akkor jönnek amikor akarnak,addig maradnak ameddig akarnak nem kell szabadsággal szórakozni.Idén nem akarnak zöldséget sem ültetni olyat is mondtak ha meghal a kutyájuk többet nem lesz mert akkor nem tudnak hozzánk jönni.

Mindent kiiktatnak az életükből nehogy ne tudjanak jönni.

Tavaly összevesztem oktoberben a férjemmel,váljunk el, lett a vége de másnap bocsánatot kért.

Anyósomék jövöhézeten érkeznek,aztan majusban es julisban is jönni akarnak 2-3 hétre mert ugyis nyugdijasok ráérnek.

Nagyon vágyom egy saját családra de mégsem jön az érzés h anya legyek.

Igy nem,nem akarom a fél életem velük leélni ugy hogy az ő igényeiknek megfeleljen.

A férjem nem szól nekik.Mert nem akarja megbántani őket.Szerintem elég lenne évi 2-3 alkalommal egy hosszuhétvége is de ne járjanak ide havonta 2 havonta hetekre.Én vagyok a rossz ilyenkor.

Már nem birom ezt az egészet.

Azt hittem házat veszünk elkezdjük a saját életünket családot alapitunk.

ehelyett??a nyugdijas anyosom aposom boldogságáért kell felelősséget vállalnunk mert nem tudják magukat otthon feltalálni?

Nem akarok veszekedni a férjemmel mert ugyse áll mellém.Eddig se tette.Sose védett amikor esetleg beszóltak a szülei.

Azt hittem változik a férjem.Megtörténik a leválás.

Valójában a férjemnél nagyjábol megtörtent a szülei nem engedik h be is valósuljon.

Ha én nyitom ki a számat balhé lesz söt ha a szülei megorrolnak a férjem rám haragudna ugyanugy.Ő nem akar beszélni velük h kicsit próbáljanak meg elfoglaltságot találni maguknak,es élni a saját életüket.

Mert ő nem akarja őket megbántani.

Minden álmom szerte foszlik.Szinte bele betegszem a gondoltaba h ez a sok évi munka ez a ház minden elveszik es elvesztem a férjemet akit szeretek.

Ti mit csinálnátok,próbálnátok alkalmazkodni ehhez a helyzethez én tolom túl a dolgot?


2022. febr. 19. 19:07
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor ki szeretne valni, te vagy a ferjed?

A haz kozos?

Azzal mi lesz?

2022. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen letisztáznám hogy nem akarom. Ha a férjem nem akarja elfogadni, menjen ő hozzájuk. Én a saját házamban nem fogok senkinek hajbókolni.

Nálunk is hasonló szituáció állt fenn, csak az én anyósom egy tündéri asszony, de félig olaszok így szeretnek bandázni, ami nekem néha sok. Ilyenkor anyósomnál ütközik a család, én meg ha van kedvem, megyek. Mindenki happy.

2022. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
25%

én ebben a 350 km-ben látom a probléma fő forrását.


ha 3 vagy 35 km lenne, hidd el, soha nem mennének hetekre a nyakatokra.


érdemes végiggondolnod az ő szempontukból is: 350 km sok, nagyon sok ahhoz, hogy csak úgy néhány órára vagy hétvégére beugorjanak.

ők nézik a benzinpénzt, utazási időt stb., és akkor azt mondják, ha már megyünk, ha már kiadunk x összeget, akkor ezt forgassuk vhol vissza.

nálatok ingyér esznek, tisztálkodnak, alszanak, beleraknak a látogatásba fél hónapot, és így megéri.


ha nem ilyen hatalmas enne a távolság, beugranának fél órákra, lehet egy héten többször is, de mindig még aznap hazamennének, nem ülnének a nyakadon.


lehet ezzel a 350 km-el az volt a célotok, h. minél távolabb kerülni tőlük, de látod a fagyi visszanyalt, mert épphogy megszívtad...

2022. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
85%

18: Akkor ez egyértelmű... Ő megmondta, hogy nem érdekli, amit te akarsz a a saját otthonoddal. Váljatok el!

Mondd neki, hogy ha jövő héten nem áll ki melletted, és az akaratod ellenére hagy beleépíteni a kertedbe, házadba, akkor elválsz.


A te szüleid közelebb laknak?

2022. febr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Cpt_Obviously ***** válasza:
89%
Ezek után neked kérdés? Biztos hogy elköltöznék ameddig a szülei ott vannak, megmondanám mi nem változhat a kertben aztán ha hazaérsz és nem hatja meg hogy ott voltál vagy valamihez hozzányult amihez kérted, hogy ne akkor úgy adnám be a válópert hogy még pislog i sem lenne ideje.
2022. febr. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Saját pénzekből vettétek a házat? Akkor szoktak ennyire beleszólni, ha van benne pénzük nekik is.
2022. febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
87%
Én ezt nem bírnám. Az első ilyen màlnàs esetnél csak finomat morognék, a második munka utáni meglepetésért màr komolyan kiosztanám őket. Mivel a férjed úgyis inkább elválna, a kiosztásból úgyis válás lenne, legalább te jól éreznéd magad, hogy elküldted őket a francba.
2022. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Hogy is mondjam,úgyérzem hogy nem tudnak leválni a férjemről.

Azért költöztünk 350re mert a férjem itt kapott munkát,én hagytam ott a szüleim a barátaim a családom miatta.Nem azért jöttünk el mert menekültünk

Nekem jó volt otthon is.

Egyszerüen kezdek beleőrülni abba amit folyamat hallgatunk h nyugdijasok lesznek mindent kiiktatnak az életükböl.Semmit sem akarnak csinálni.

Most vagy feleség vagy anya leszek vagy a nyugdijas anyósom apósom érzelmi boldogságáért felelek.

Itt vannak hetekig,nem tudunk semmit sem megbeszélni,bele van szólva mindenben,a férjem átmegy egy 5 éves gyerek szintjére.Úgy érzem egyre jobban távolodunk egymástól mert a szüle elvárják töle az érzelmi törödést megerősitést

Miért nem keresnek elfoglaltságot hobbyt maguknak?ezernyi dolgot csinálhatnának az anyósomék de semmi mas nem lobog a szemük a szemük elött csak az h minél több időt legyenek nálunk.Attól félek kihül a házaságunk.Hogy eltávolodunk.Nagyon elfáradok fejben lélekben ha ittvannak.A férjem csak őket vèdi.Mitnha kuss lenne a nevem ebben a házban.

És májustól nyugdijasok,milyen jó akkor jönnek amikor akarnak addig maradnak ameddig maradnak...Pont!!

Mondjuk minket nem kellene megkérdezni h nekünk mi a jo?

Es beszélek 2 olyan emberröl akik leszartak a szüleiket.

Mikor a férjem nagyanyjának ne volt fája a télen,és ugy gondolta bekoltozik anyosomékhoz mig lesz neki az anyosom full ideg volt mert oda nem megy!

És az anyosom kapott az anyjatol egy házat a segge alá!!

És az hogyan bánt a szüleivel?hagyjuk!

Aposom 30 éve rá sem nézett a szüleire pedig a szomszéd faluban laktak!Mert utálta az apját!A férjem nem is ismeri az apai nagyszüleit!

Es akkor ok mondjak h akkor jönnek amikor akarnak addig maradnak ameddig akarnak??Egyszeruen teljesen bele vannak szerelmesedve már a drága kisfiukba.Úgy érzem felesleges harmadik vagyok!

A ház közös,saját pénzből van,senkinek egy forintja nincs benne!!Közük nincs itt semmihez!!!

Bár ha válunk megy a ház,sajnos hitelt is vettünk fel rá.

2022. febr. 20. 08:42
 29/39 anonim ***** válasza:
87%

"A ház közös,saját pénzből van.."


Nos, te vagy az egyik problema. Tudod mikor engednem meg, hogy a sajat hazamban megturt szemelykent banjanak velem??? SOHA!


A ferjednek mond meg, hogy ha valas lesz, akkor keszuljon, hogy a hazat is elfelejtheti, aztan koltozzon ossze a szuleivel es ciciztesse magat minden harom oraban. Nem tud levalni a szuloktol es ez nagyon gaz.


Javaslatok:


1) Ko kemeny elbeszelgetes a ferjecskevel.

Mond, hogy a haz nem csupan az ove, hanem KOZOS, igy a dontesek is. Az o szuleinek semmi koze hozza. Keszuljon fel, hogy ha barmit a tudtod/megkerdezesed nelkul tesz, azt te vissza fogod allitani a regi allapotara!


2) Elkezdenem nagyon bunko modon megmutatni, hogy ki a fonok a hazban. Ha ott vannak, akkor kb. levegonek neznem oket. Rajuk szolnek, hogy nem otthon vannak, semmi kozuk hozza. Szemrebbenes nelkul!!!! Ha a ferj vedi oket, ugy tennek mintha meg sem hallottam volna oket.

Athivnek kavera embereket es veluk foglalkoznek.


3) Meghivnam par hetre a SAJAT szuleimet es megbiznam oket, hogy telepedjenek ra a ferjemre, szekirozzak lepten nyomon, hatha megerti, hogy mirol beszelsz.


4) Felhivnam Anyosekat telefonon es kozolnem veluk, hogy ez nem vendegfogado, sem pedig nyaralo!


5) Valas, de tennek tola, hogy nagyon nagyon pofara essen a ferj!



Amugy en nehezen mondom ki, hogy valas, de ez az egesz olyan durva..

Raadasul Anyosek jovobeli tervei is azok..maximalisan ratok fognak telepedni! Ez ijeszto...


A ferjed persze, hogy oket vedi, hiszen ok a "szovetsegesei", - teged hatterbe szoritva, segitenek neki megvalositani az elkepzeleseit. Minden ugy lesz, ahogy o szeretne!


A hitel pedig ne tartson vissza! Kellemetlen, de Anyosektol nem kellemetlenebb!

2022. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

2-es, nem 5 hétről van szó. Illetve most még 5 hét, de nyugdíjba mennek hamarosan, és onnantól kb. senki nem szab határt, hogy mikor mennek, és mennyit maradnak kérdezőéknél, és ezt még hangoztatják is (anyós-após).

Így meg már baromi sok.

2022. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!