Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem jövedelme sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem jövedelme sokkal több, de a gyerekeknek szinte mindent én veszek. Titeket ez bántana? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Az ő fizetése mindig 2-3x több volt, mint az enyém. Én pesti átlag bért kaptam hosszú ideig (nem minimálbért).

A házasságunk előtt ő kapott egy lakást a szüleitől. Abban éltünk. A rezsit, tv-t, internetet ő állta. Az elején pàrszor felajánlottam, hogy felezzük, de nem fogadta el.

Minden hónapban ugyanannyi x összeget ő is és én is betettünk a közösbe. Abból mentünk étterembe, moziba, nyaralni. Ezen felül a pénzünket szabadon felhasználhattuk, megtakaríthattuk. Volt megtakarítàsom, de az elment az esküvőre + utána tandíjra ment volna, de a gyerekekre költöttem (lett egy adósságom a tandíjam miatt, hosszú..)


Amikor terhes lettem elköltöztünk családi házba, amit a férjem és a családja vett. Házassági szerződésünk van, semmi nincs a nevemen. Nem is akartam soha, de én kikötöttem, hogy mivel nekem a házhoz nincs közöm (amit régebben mind2 ingatlannál a fejemhez vágott a férjem) én nem fogok rákölteni.

Az én kocsim kicsi volt, így eladtuk, de nekem nagyra nem futotta, csak olyanra, amit havonta szervizelhetnénk, ezért a férjem vett egy családi autót, amit én használok, de a férjem tart fenn. Már teljesen összefolyt a pénzünk az első gyerek után, így 95%-ban ő tankolja. (Nem barátnőkkel utazgatok vele, csak oviba, orvoshoz, boltba megyek gyerekestül).


A férjem jár élelmiszert venni (nem főzök 6 hónapja, a baba miatt ritkán tudok), de néha én is rendelek. Főtt ételt a férjem munkában eszik, én olcsóbban heti menüt rendelek. Az ovis lányom eddig összesen pár hetet ment oviba, neki az ételt (15 ezer) én fizetem vagy én rendelek neki is, ha éppen nem ovizik. Ha néha családilag eszünk, akkor legtöbbször a férjem fizeti, de néha én. A bébiételeket, a pelusokat, a drogériai dolgokat én rendelem (40-70 ezer kb/hó, attól függ), a Netflixet, HBO-t én fizetem, a gyerekek ruháit én veszem (2 gyereknél egy évszak váltás és ovi kezdés nagyon húzód volt most), ha magánorvoshoz megyünk (mivel kb sosincs SZTK időpont) én fizetem (min. 30 ezer/vizgálat), ha a házba kisebb tétel kell azt én állom (pl fürdőszobaszőnyeg, ágynemű stb). A gyógyszertárat (pl oltás) a férjem állja legtöbbször, de amikor én kivételesen gyerek nélkül lejutok akkor én. A házban mindig tönkremegy valami: pl riasztó, kazán stb. azt a férjem állja. A kisebb háztartási gépeket àltalában én veszem (gyerekeknek inhalátor, mekegszendvics sütő, turmix gép stb., de a kenyérsütőt pl a férjem vette amikor GYES-en voltam). Jàtéktartó szekrényt, tàroló kosarakat stb én veszem. A franciágyat, tv-s szekrényt a férjem vette, a tv-t közösen. A gyerekeink és az én csalàdom ajándékait én, a férjem családjáét a férjem, de most pl az apukájáét én vettem át a futártól, azt én àlltam 17 ezerért. Magamra mióta gyerekem van ritkán költök, de azt persze én állom.


1 évig GYES-en voltam az első gyerek után, akkot már nem kellett pelus, tápszer, bébiétel, a ruhákat lassan nőtte ki a gyerek. Minden létmininumon ment, ezt a férjem állta, mert alig kaptam.


Sajnos nem jól bánok a pénzzel. Igyekeztem eltenni pénzt, de nem bírtam, csak feléltem a maradékaimat. A hónaptól kevesebbet kapok már. A gyerekeknek mindent megveszek, csak amikor pl mondom a férjemnek, hogy "venni kéne új inhalátort" akkor az a reakcioja, hogy "vegyél, én nem adok bele az biztos." Aztán hó végén èn örülök, ha kijövök 0-ára, ő meg büszkélkedett múltkor, hogy milyen keveset költött. Ez ritka, mert a házzal mindig van gebasz és sok pénze ráment már.

Ő a jövőre spórol, hogy a gyerekeknek legyen hàza, ezért így nem szólok semmit neki.


Tudom, hogy rohadt sokat költött már a házra, ennivalóra, gyógyszerre, de valahogy idegesít, hogy nem tudok félretenni. 1,5 év múlva megyek vissza dolgozni, remélem akkor átlag felett kereshetek, mert azóta közgazdászként lediplomáztam gyerek mellett.


Titeket ez bántana?



ma 10:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Nt
ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
Nem
ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem a felosztása bántana a dolognak, mert amúgy kb ugyanígy költünk mi is- a házzal kapcsolatos költségeket a férjem, a gyerekekkel kapcsolatosakat inkább én fizetem (mondjuk nálunk annyi, hogy mi nem a szülőktől kaptuk a házat, hanem hitelből vettük közösen, így 50-50 a tulajdonjogunk is rajta, na meg nyilván a hitelt is közösen fizetjük, minden hónap elején utalunk mindketten arra a számlára, ahonnan a bank vonja). Szerintem ez valahol érthető is, ha te vagy többet a gyerekekkel, te látod, mire van szüksége éppen, akkor te veszed meg neki, ha ő ugye nem pelenkázik meg nem viszi oviba, akkor nem tudja, hogy elfogyott-e a pelus vagy kell-e egy nagyobb méretű vízálló nadrág vagy csizma vagy akármi. Szóval nálunk is hasonló a felosztás, ez még szerintem nem para, de a hozzáállása, hogy "vegyél, én nem adok bele az biztos.", na az kiborítana. A gyerekekkel és úgy általában az élettel kapcsolatban nem csak a jövőbeni felkészülés fontos, a jelenben is kell rájuk költeni. Bár ahogy írod, a létező legfontosabbakat, mint orvosság, oltás, azt megveszi ő, tehát valahol inkább ott látom a gondot, hogy ő nem érz az inhalátor fontosságát (mondjuk én sem) annyira, hogy ezért megerőltesse magát, de ettől még a hozzáállása engem is rettenetesen zavarna. Ha megbeszéled vele, hogy ez miért kell, kevesebbszer lesz beteg a gyerek, akármi, akkor is ilyen? Vagy csak élből elutasítja a gondolatot, hogy bármi, létfontosságún túlmenő költséget bevállaljon?
ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Soha a büdös életben nem fogom megérteni, hogy egy házasságban, ahol gyerek is van, hogy a büdös francba lehet külön kasszán élni. Soha nem mennék bele ilyenbe még úgy sem, hogy nálunk éppen én keresek kétszer annyit, mint a férjem.
ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Az bántana, ha ilyen élettelen, pénzügyi analfabéta lennek, mint te.


Alapból nem mennek bele úgy gyerekvállalásba, hogy semmi közöm az ingatlanhoz, amiben lakom. Beleraknám a részem, amit tudok és vennénk közösen. Ja, neked nincs reszed, mert bár kvázi eltartottak, mégse tettel félre semmit.


Ha meg olyan hülye vagyok, hogy spórolásra keptelen nincstelenként összejövök különkasszázni nálam tehetősebbel, akkor hiszti es megbantódás helyett duplán atgondolom, mit cseszek el. Ez az ember fizeti a megélheteseteket, lakhatásotokat, kaját, a kiadasaitok 90%-át, te meg királylányt játszol, hogy nem főzöl, nem figyelsz oda, hanem havi 70(!) ezret elköltesz pelenkára meg babakajára, hat ne égess már ki...



Ha ennyi nincs penzed, vegyel vissza. Rendeley helyett főzzél, más 2-3 otthon lévő gyerek mellett is megteszi. Vegyél dm-es pelenkát, a gyerekednek meg csinálj otthon pürés a 700 ft-os babakaja helyett. HBO-t meg Netflixet nem kötelező fizetni, nekümk egyik sincs, és még élünk.


Ha ekkora kiadás az új ruha, akkor mrg vegyél használtan a gyerekeknek.


Nem értem, miért a férjed osztod, mert nem szall be többel a flancolásodba.

ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudnék úgy élni, hogy állandóan mindent számolgatni kell, minden a fejemhez van vágva. Mi az én saját tulajdonú ingatlanomban élünk amit örököltem, SOHA nem dörgölöm a férjem orra alá, hogy én hoztam a fedelet a feje fölé, ahogy ő sem közölte be, hogy akkor nem költ rá egy fillért se. Az autómat történetesen ő vette, mert akkoriban GYED-re nem adott a bank hitelt, ő fizette a törlesztőt 2 évig ameddig lejárt (mert én utána meg GYES-en voltam), egyetlen egyszer nem rótta fel nekem, hogy az az ő autója mert ő fizette, sőt az én nevemen van jelenleg is. Házassági szerződésünk nincs. A számlákat, gyerekek dolgait, bevásárlást az fizeti akinek éppen eszébe jut vagy aki ott van, teljesen mindegy, egyikünk sem vergődik azon, ha a másik kevesebbet tolt bele az adott hónapba, ugyanarra a megtakarítási számlára megy mindenki maradék pénze, tök mindegy ki utalta oda. Ez pedig közös pénz, az és akkor vesz ki belőle amikor az szükséges.


Soha nem mentem volna hozzá olyan emberhez, akinek az ilyen dolgok annyira fontosak, hogy abból állandó konfliktus legyen. Nyilván tudom, hogy van olyan akinek ez a pénzügyi rendezettség nagyon fontos, nincs is ezzel baj, de akkor legyen olyan párja akinek ez megfelel.

ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Hat nekem mar alapbol ez a hazassagi szerzodes dolog nem tetszik. Konkretan ezzel teljesen elerte azt, hogy neked otthon semmibe ne lehessen beleszolasod, megturt szemelynek erezd magad, akit barmikor ki lehet penderiteni a gyerekkel egyutt. Nem sok jovot josolok ennek a hazassagnak. Valahogy nehezemre esik elhinni, hogy “gondoskodo” apakent a gyerekekre teszi felre azt a penzt.
ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

"Minden hónapban ugyanannyi x összeget ő is és én is betettünk a közösbe


hát ezt alapból szerintem fizetés arányosan kelett volna beadni

ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

Azért emberek, olvassatok már el, itt konkrétan arról van szo, hogy tényleg jóforman a pasi all mindent, ő tartja el a kérdezőt gyerekestől, az ingatlant, az autoját, a kajarendeléset es mindenét ő fizeti, azért, hogy a kérdező lusta háziasszonyt játsszon.


A kérdező a sajat bevallása szerint sem tudott soha banni a pénzzel, lehet, hogy a férje is unja már ezt.

ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igazán lehetne nagyvonalúbb
ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!