Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem jövedelme sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem jövedelme sokkal több, de a gyerekeknek szinte mindent én veszek. Titeket ez bántana? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Az ő fizetése mindig 2-3x több volt, mint az enyém. Én pesti átlag bért kaptam hosszú ideig (nem minimálbért).

A házasságunk előtt ő kapott egy lakást a szüleitől. Abban éltünk. A rezsit, tv-t, internetet ő állta. Az elején pàrszor felajánlottam, hogy felezzük, de nem fogadta el.

Minden hónapban ugyanannyi x összeget ő is és én is betettünk a közösbe. Abból mentünk étterembe, moziba, nyaralni. Ezen felül a pénzünket szabadon felhasználhattuk, megtakaríthattuk. Volt megtakarítàsom, de az elment az esküvőre + utána tandíjra ment volna, de a gyerekekre költöttem (lett egy adósságom a tandíjam miatt, hosszú..)


Amikor terhes lettem elköltöztünk családi házba, amit a férjem és a családja vett. Házassági szerződésünk van, semmi nincs a nevemen. Nem is akartam soha, de én kikötöttem, hogy mivel nekem a házhoz nincs közöm (amit régebben mind2 ingatlannál a fejemhez vágott a férjem) én nem fogok rákölteni.

Az én kocsim kicsi volt, így eladtuk, de nekem nagyra nem futotta, csak olyanra, amit havonta szervizelhetnénk, ezért a férjem vett egy családi autót, amit én használok, de a férjem tart fenn. Már teljesen összefolyt a pénzünk az első gyerek után, így 95%-ban ő tankolja. (Nem barátnőkkel utazgatok vele, csak oviba, orvoshoz, boltba megyek gyerekestül).


A férjem jár élelmiszert venni (nem főzök 6 hónapja, a baba miatt ritkán tudok), de néha én is rendelek. Főtt ételt a férjem munkában eszik, én olcsóbban heti menüt rendelek. Az ovis lányom eddig összesen pár hetet ment oviba, neki az ételt (15 ezer) én fizetem vagy én rendelek neki is, ha éppen nem ovizik. Ha néha családilag eszünk, akkor legtöbbször a férjem fizeti, de néha én. A bébiételeket, a pelusokat, a drogériai dolgokat én rendelem (40-70 ezer kb/hó, attól függ), a Netflixet, HBO-t én fizetem, a gyerekek ruháit én veszem (2 gyereknél egy évszak váltás és ovi kezdés nagyon húzód volt most), ha magánorvoshoz megyünk (mivel kb sosincs SZTK időpont) én fizetem (min. 30 ezer/vizgálat), ha a házba kisebb tétel kell azt én állom (pl fürdőszobaszőnyeg, ágynemű stb). A gyógyszertárat (pl oltás) a férjem állja legtöbbször, de amikor én kivételesen gyerek nélkül lejutok akkor én. A házban mindig tönkremegy valami: pl riasztó, kazán stb. azt a férjem állja. A kisebb háztartási gépeket àltalában én veszem (gyerekeknek inhalátor, mekegszendvics sütő, turmix gép stb., de a kenyérsütőt pl a férjem vette amikor GYES-en voltam). Jàtéktartó szekrényt, tàroló kosarakat stb én veszem. A franciágyat, tv-s szekrényt a férjem vette, a tv-t közösen. A gyerekeink és az én csalàdom ajándékait én, a férjem családjáét a férjem, de most pl az apukájáét én vettem át a futártól, azt én àlltam 17 ezerért. Magamra mióta gyerekem van ritkán költök, de azt persze én állom.


1 évig GYES-en voltam az első gyerek után, akkot már nem kellett pelus, tápszer, bébiétel, a ruhákat lassan nőtte ki a gyerek. Minden létmininumon ment, ezt a férjem állta, mert alig kaptam.


Sajnos nem jól bánok a pénzzel. Igyekeztem eltenni pénzt, de nem bírtam, csak feléltem a maradékaimat. A hónaptól kevesebbet kapok már. A gyerekeknek mindent megveszek, csak amikor pl mondom a férjemnek, hogy "venni kéne új inhalátort" akkor az a reakcioja, hogy "vegyél, én nem adok bele az biztos." Aztán hó végén èn örülök, ha kijövök 0-ára, ő meg büszkélkedett múltkor, hogy milyen keveset költött. Ez ritka, mert a házzal mindig van gebasz és sok pénze ráment már.

Ő a jövőre spórol, hogy a gyerekeknek legyen hàza, ezért így nem szólok semmit neki.


Tudom, hogy rohadt sokat költött már a házra, ennivalóra, gyógyszerre, de valahogy idegesít, hogy nem tudok félretenni. 1,5 év múlva megyek vissza dolgozni, remélem akkor átlag felett kereshetek, mert azóta közgazdászként lediplomáztam gyerek mellett.


Titeket ez bántana?



ma 10:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

#4 álláspontján vagyok én is.

Az elmúlt években volt, hogy nekem volt több bevételem, volt, hogy a férjemnek.

Vagy volt, hogy úgy jött ki a lépés, hogy csak egyikünk dolgozott.


A lakás, ahol élünk, az apámé.

Viszont jelenleg én nem dolgozom (lényegtelen, hogy miért.)


Teljesen egyben van minden pénzünk egyetlen számlán, nincs enyém-tiéd.

Nem is tudnék így élni...

ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

"Hat nekem mar alapbol ez a hazassagi szerzodes dolog nem tetszik. Konkretan ezzel teljesen elerte azt, hogy neked otthon semmibe ne lehessen beleszolasod, megturt szemelynek erezd magad, akit barmikor ki lehet penderiteni a gyerekkel egyutt."


De figyelj már, ha a kérdező semmit nem tett bele az ingatlanba és semmit nem is akar belezenni a fenntartásába sem, akkor ez miért baj?

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyú lusta lehet, ha van kenyérsütő..


Gondolod a pasi használja? Én ezeket megértem, de le merném fogadni, hogy a gyereknevelést a nő viszi 90%ban.

ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

13-as, szerinted akinek nincs 10 perce csinálni egy pürét a gyereknek bolti babakaja helyett, az kenyeret süt? :D


Gondolom, dísznek van inkább.

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%

Halom pénz elmegy a kajarendelésre. A házában laksz és a kocsiját használod, minden berendezési tárgyat megjegyzel ki vette, olvasni is hosszú.

Én nem szültem volna más házába, de te életképtelen vagy és rinyálsz, hogy a férjed külön kasszán van. Meg is értem.

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is borzalom ezt a hosszú tételes listát olvasni.

Én elváltam három gyerekkel, a feleségem semmit nem hozott a kapcsolatba anno, egy darab számlát nen fizetett be soha, az én lakásomban éltünk, aztán azt eladtam és hozzátéve vettem egy házat, majd abból is egy nagyobba költöztünk. Vettem családi autót. Elutaztunk nyaranta héderezni. Ő kb 5 évet dolgozozott versenyszférában, a megtakarítást biztosítási alapba fektette. A gyerekeket nevelte, hizta-vitte, de nagybevásárlásokkor én fizettem, a kocsit én hordtam szervizbe.

Gondoltam házasságban tök mindegy.

20 év után, amikor semmire nem figyelt oda, amit mondtam, amikor egy darab jégkocka több vonzalmat mutatott irányomba, mint ő, miután rászokott a cigire beadtam a válókeresetet.

Mindennek IS vitte a felét.


Nem tudok együttérezni veled, ha újrakezdhetném, azt csinálnám, mint a férjed.


Bocsika.

ma 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Tandíj adósság, de esküvőre ( nyílván nem arra, hanem lagzira)elherdálni a megtakarítás, hát nem túl ésszerű.
ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
Ezt még olvasni is fájt. Hogy lehet úgy élni, hogy minden egyes tételt-legyen az kisebb vagy nagyobb- számon tartotok hogy ki fizette? Spórolni úgy tudnál, ha főznél otthon. Ne haragudj, nem értem az okát hogy miért nem. Hiába menüzöl, az is rengeteg pénzt elvisz. Nem kell órákig a konyhában állni, nekem is 2 kisgyerekem van és itthon vagyok velük. De egy sajtos tejfölös tésztát vagy egy gyors tepsis husi-krumpli akármit elkészíteni nem nagy tudomány és nem megy el vele az egész nap.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%
A férjedet vajon nem bántja az, hogy kb. mindent neki kell megteremtenie, mert te képtelen vagy anyagilag barmi érdemlegeset hozzátenni az életetekhez?
ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát ez van. Nekem úgy tűnik mind a ketten költötök elég rendesen. Most ő mit tehet arról, hogy magasabb a fizetése? Majd visszamész dolgozni, aztán lesz neked is.

Habár én egy revolut számlát csinálnék és arra tenném be férjemmel a közös felhasználásra a pénzt. De ez nálatokmegint bukó, mert egy fortintot se akarsz a házra költeni.


Úgy tűnik neketek nincs is közös életetek. Van férjed és a ház, meg vagy te és a gyerekek. 😕

ma 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!