Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem felelősségteljesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem felelősségteljesek az emberek? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Nyilván ez egy durva általánosítás, de azt gondolom van alapja.

A kérdést az ihlette, hogy tele van az internet egy bizonyos párnak a válásával, hogy, ez mekkora "hír". Nem követem őket, tele a net, elolvastam egy-két cikket majd rájöttem hogy ismerősi körben is rengeteg ilyet látok.


Adott egy pár (nem ők, bárkik) nagyon nagy a szerelem. Együtt vannak 1-2-3 vagyis elég kevés évet, majd jön a gyerek. Vannak akik házasodnak, vannak akik nem. Majd a gyerek max 3-4 éves és már válnak/szakítanak. És manapság rengeteg ilyen vagy. Gyakorlatilag a gyereknek/gyerekeknek semmi emléke nem lesz abból, milyen volt együtt a család. Mire jó ez?


A legtöbb esetben amit látok, hogy pont akkorra érnek el oda a kapcsolatok, hogy a nagy szerelem alábbhagy és jönnek a problémák (mint amúhy normál esetben is). Ami nem baj, ha nem tudják megoldani, hogy akkor kérdem én, hogy nem volt elsietve a gyerek téma? De, a legtöbb esetben szerintem igen.


Nekem úgy jön le, hogy 2-3 év alatt nem ismerik ki egymast eléggé, bőven rózsaszón köd, nem jöttek még olyan problémák amik annyira tesztelnék a kapcsolatot, hogy lehessen látni van-e folytatás v nincs. Miért nem azután vállalnak gyereket, hogy már érettebb a kapcsolat? Megint hangsúlyozom, hogy nem a "celeb" párra akarom kihegyezni a kérdést, számos ilyet ismerek.


És valóban a hosszú kapcsolat sem feltétlen garancia mindenre, de ott az emberek már jobban ismerik egymást, tisztábban látják a társukat, érdemes-e, nem érdemes folytatni. Valószínűleg több krízisen mentek át, amit már nem a rózsaszón szerelem old meg v inkább fel, hanem már ők maguk.


Nekem is elváltak a szüleim, de akkor már közel 30 éve házasok voltak. Tudom, hogy régebben nem volt egyébként divat annyira a válás, de azt látom, azt hallom, hogy az emberekben nagyobb volt az összetartás, a kitartás egymás mellett.

És abban sem hiszek, hogy erőltetni kell a szar kapcsolatot, mert abban a gyerek is sérül.


Csak miért nem lehet felelősségteljesen vállalni? Miért nem lehet megvárni, hogy egy kapcsolat megérjen egy gyerekre? (Persze utána is megromolhat).

Miért jó a sok mozaikcsalád?



2022. jan. 17. 10:20
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
#40! Igazán nem akarlak összezavarni, de akik 2 naponta akarnak, azok pont heti 3x-4x szexelnek, mint te. Szóval csak ezért igazán fölösleges volt őket dobni😂
2022. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
41: Jot nevettem de igazad van😀 de erted a lenyeget. Nekem egy ido utan kinlodas volt az egesz, volt akivel azert is veszekedtunk mert nekem nem volt kedvem hozza. De abban is biztos vagyok, hogy akinek kevesebb az igenye ra, o velem veszekedne, azert mert o az aki kinlodasnak erezne a dolgot.
2022. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
47%

Mert férfi részről azt veszed el aki jut. Már az elején is asszex volt, de nem volt más. Utána sem. Az válogathat a nők közül, akinek megvannak a megfelelő erőforrásai ehhez. Ez lehet a 300-as IQ, a pazar külső, a rnegeteg pénz, az extrém jó humor stb. Egy átlagos férfi az pont átlagos a szó leginkább rossz értelmében. Azt se gondold hogy a nők hú de oda vannak a szexért. Persze van egy réteg, de a többségének fingja sincs még a saját vágyairól, testéről sem.


Szerinted a válásoknak mi az oka? Mert a nő választ, majd rájön hogy nem a főnyereményt választotta. Vagy ő válik el, vagy úgy viselkedik hogy tőle váljanak el.


Ha csak egyszer élhettem volna azzal, hogy lett volna pl. 5 nő hogy választhassak, nem így alakult volna. Rengeteg kapcsolat csak azért van, mert hogy ne legyenek egyedül.


Ha a férfi választhatna, akkor vagy asszex nőt választana, vagy szeximádót. A sógoromnak asszex nő kellett volna, erre elvette a nővéremet, aki meg imádta (volna) a szexet. Én elvettem egy asszex nőt, amikor mindenem lett (volna) a szex. A családunk teljes egésze így házasodott. A szomszéd hapsi szexelne egész nap, erre asszex a felesége. A szembe szomszédom éjjel nappal szexelne, erre hozzáment egy fatökű hapsihoz. A keresztfiamat nem érdekli a szex, erre eljegyzett egy szeximádó csajt. Én már vagy 30 éve mondom, hogy a párosítások 95%-a rossz. Úgy általánosságba. A kollégáim imádnának szexelni, a feleségük nem. Az egyik közülük már 17 év óta le van tiltva a szexről, akkor született a lánya, azóta semmi. A csapattársam 8 éve horgász, azóta nem szexelt a feleségével. Az egyik barátom tavaly költözött haza külföldről, van 3 gyerekük. Folyamatosan prostikhoz jár, én vagyok az alibije.


Szóval ne gondold hogy mindenhol megvan a heti 3-4 szex. Nekem is vágták már májusban a fejemhez hogy ne legyek már ennyire tolakodó, karácsonykor már szexeltünk. A vicc hogy ez nem vicc.

Gyk: innen is volt már olyan "szeximádó" kapcsolatom, hogy amikor már élesedett a helyzet akkor kidert hogy ő annyira nem is olyan. Oka: ciki lenne bevallania egy nőnek hogy nem érdekli a szex, mert akkor szóba sem állnak vele a férfiak.

Ha csak a környezetemet nézem, szinte szexmentes 30-tól felfelé. Pedig nem két embert ismerek. Ott volt egy extra jóképű rendőr tiszt barátom. Olyan külsővel mint egy fittness modell, haláli rendes, nagyon ritka jófej ember. Azt mondta hogy náluk minden este fantasztikus a szex. Én elhittem, mert még férfi szemmel nézve is vonzó(nem érdekelnek a férfiak szexuálisan). Majd jött a hír hogy válnak. Amikor megkérdeztem hogy mi volt a baj, akkor bevallotta hogy fél évente volt szex, azt is ki kellett könyörögnie... csak hát ciki lett volna férfiként ez férfi társaságba mondania. Azóta csak alkalmi kapcsolatai vannak.


Tudom, itt a gyk-n mindenkinek extra jó a szexuális élete, legyen az meseszép királylány, vagy öreg bálna. Itt minden férfi és nő az álmai nőjével, lovagjával van, aki mindenben kényezteti. Jó, én meg akkor a Marsról jöttem, vagyis jöttünk a többi aliennel egyetemben akiknek a szex valami testidegen dolog. :)

2022. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!