Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mások hogyan bírják energiával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mások hogyan bírják energiával a munkát és egyéb teendőiket?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi más hölgy hogyan bírja a munka melletti háztartásvezetést. Munka után 17 órára érek haza, hétvége ami szabad. De van hogy abból is szombaton dolgozom. Egyik nap szüleimet látogatom munka után, egy nap a héten a kisunokámhoz megyek. Ugye egyszer kitakarítok és mosok, marad egy délutáni szabad pár óra amikor is magammal, női dolgaimmal foglalkozom. A főzés az ami lemarad, egyszerűen se kedvem se energiám nincs rá. Hétvégén egyik nap szoktam főzni több napra.

Miközben férjem sorolja hogy kollégája felesége mi mindent szokott főzni. Vagy nekem is van olyan kolléganőm aki képes nyolckor is nekiállni a konyhai munkálatoknak.

50+-os hölgy vagyok, normális ha már fáradtabb vagyok estére és pihenni szeretnék?


2021. nov. 10. 13:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
15%
A heti 5-6 piszkosul jó szex azért belefér még így is! Ugye? :D
2021. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
82%
Ne tudom feleségem nem dolgozik 9 éve, főzni én főzök, alig bírja igy is
2021. nov. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen felesleges infó, hogy nő vagy, mert a háztartásvezetés nem az egyik fél feladata csak. Ott van a párod, osszátok be. Nem a szolgája vagy.
2021. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Rosszul. Hétköznap dolgozom, hétvége szabad, és bár csak minden második héten enyém a házimunka, ( a férjemmel így osztottuk meg), de rettenet nehezen bírom a korán kelést. + Heti 10 órában sportolnom kell , és szigorú diétán élek , hogy ne hízzak el újra. Borzasztó nehéz. Hétvégenként átalszom a fél napot, 3-4 óra előtt délután nem nagyon kelek fel. De így is sokszor olyan vagyok mint a mosott sz@r.
2021. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
64%

Úgy, hogy nekünk van egy társunk. Nem egy díszpinty, akire rá kellene borítani, az asztalt, hanem egy méltó társ, akivel megoszlik az a munka, ami pluszt jelent együttélés esetén egy embernek (és talán még több). Meg úgy, hogy mi nem járunk rendszeresen senkihez, hanem csak a kölcsönös kapcsolatainkat tartjuk fenn.


Én ezt, amit te csinálsz, már szolgaüzemmódnak tartom, dehát ahány ház, annyi szokás.

2021. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
77%

Én fél 6, vagy 6 körül érek haza.

A szüleim távol élnek, hozzájuk hétvégén szoktunk menni néhány hetente.

A mosás lemegy addig amíg dolgozunk, mikor hazaérünk már csak el kell pakolni. (Ezt pont jól el tudjuk osztani, a párom utál pólót hajtogatni így azt én csinálom, én meg gyűlölök zoknikat párosítani, azt ő csinálja.)

A takarítást felosztjuk egymás között, és a napok között is. Például hétfőn a párom felporszívóz, én szerdán kipucolom a fürdőszobát, stb. A portörlés ami sok idő, azt illetve a kertészkedést hétvégén szoktuk csinálni együtt.

A főzést igyekszünk megoldani úgy, hogy heti 1-2 alkalommal kelljen csak ezzel foglalkozni. Általában vasárnap délután főzünk több kaját, vagy akkor csinálunk időigényesebb dolgokat, hétközben pedig valami gyorsat dobunk össze. Most pl. a héten úgy csináltuk, hogy egyik nap a párom dobott össze egy gyors borsófőzeléket, tegnap pedig én sütöttem ki falafelt munka után, ma meg holnap tortilla wrap van ebédre.

Szóval mi úgy logisztikázunk, hogy ketten együtt minden feladatot meg tudjunk oldani max 1 óra alatt hétköznaponként, és akkor a korai vacsora után már csak lazítanunk kell, pihenni, szórakozni.

2021. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
73%
40es vagyok, két kisiskolással egyedül. Befogom őket is hétvégén zsebpénzért :) tudnak mosogatni, porszívózni... Főzni nem szoktam nagy dolgokat, mert sokszor megyünk még este különórákra. Hétvégén is több értelmét látom a közös időnek, hogy focizzunk meg kiránduljunk, kártyázunk, mint hogy a konyhában nézzek egy lábasba. De vannak barátnőim, akiknek ez a központi téma az életükben, hogy mit eszünk ma még egy hétre előre készülnek. Sajnos vagy sem engem ez sosem érdekelt annyira, pedig azért tudok főzni, de inkább ihletemtől függ. Úgyhogy a család ezt szokta meg, ér is néha kritika, de én még már azt szoktam meg 😜
2021. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Cseréld le a férjedet rám! Nincs munkám, nincs pénzem, nincs életem, nincs jogosítványom, nincs kocsim.

Viszont segítenék mosni, mosogatni, takarítani, főzni, de rendelhetünk is, tudok szeretni, kedves vagyok. Imádom az 50 feletti nőket. Nem dohányzom, nem vágyom részegségre.

2021. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
62%
Úgy, hogy normális férjem magam, így mindegyikünk kiveszi a részét a háztartás vezetéséből. Én utálok főzni, ő szeret, így nálunk ő főz. Én a mosást-vasalást választottam, mert azt szeretem, a többi dolgot felezzük. Így is kipurcanunk a nap, ill.a hét végére, mert mindketten sokat dolgozunk. Fogalmam sincs, hogy bírja valakj munka mellett a megfelelő szinten vinni a háztartást, arról meg végképp nincs, miért kéne bárkinek egyedül vinnie.
2021. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik, amit a 23-mas írt. Hagyjuk ki azt, hogy nő vagy. Átírtam a bevezetődet, így nézne ki:

“Munka után 17 órára érek haza, hétvége ami szabad. De van hogy abból is szombaton dolgozom. Egyik nap szüleimet látogatom munka után, egy nap a héten a kisunokámhoz megyek. Ugye egyszer kitakarítok és mosok, marad egy délutáni szabad pár óra amikor is magammal foglalkozom.

50+-os vagyok, már fáradtabb vagyok estére és pihenni szeretnék.”


Az egész főzés témát kihagytam. Aki éhes és nem főz, az rendeljen vagy egyen házon kívül.

Probléma megoldva.

2021. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!