Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mások hogyan bírják energiával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mások hogyan bírják energiával a munkát és egyéb teendőiket?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi más hölgy hogyan bírja a munka melletti háztartásvezetést. Munka után 17 órára érek haza, hétvége ami szabad. De van hogy abból is szombaton dolgozom. Egyik nap szüleimet látogatom munka után, egy nap a héten a kisunokámhoz megyek. Ugye egyszer kitakarítok és mosok, marad egy délutáni szabad pár óra amikor is magammal, női dolgaimmal foglalkozom. A főzés az ami lemarad, egyszerűen se kedvem se energiám nincs rá. Hétvégén egyik nap szoktam főzni több napra.

Miközben férjem sorolja hogy kollégája felesége mi mindent szokott főzni. Vagy nekem is van olyan kolléganőm aki képes nyolckor is nekiállni a konyhai munkálatoknak.

50+-os hölgy vagyok, normális ha már fáradtabb vagyok estére és pihenni szeretnék?


2021. nov. 10. 13:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
44%
Már vártalak okoskodó más életébe bele nem látó DE te tudod hogy az én férjem here a gyerekeim és nem a kölkeim pedig lusták válaszadó...5 fős háztartás van egy kisebb gyermekünk is.A férjem kamionozik ha hazaér péntek este szombaton megcsinálja a kinti teendőket mert udvar is van nem is kicsi meg csinálgat a házon amire éppen futja a pénzünkből most pl.széldeszkát festett cserélt.2 hétvégéjébe tartott.A nagyobb gyerekeim sem trehányak és tisztán tartják a szobájukat múlt hétvégén a nagyszülőknél szedték össze a leveleket.És egyszerűen akkor is van ami elmarad mert nincs rá időm.Ja és vasárnap együtt főzünk a férjemmel mert sokat főzök a gyerekeknek is meg neki is egész hétre.Én nem tettem fel kérdést ne az én válaszomra irj.
2021. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Lachesys ***** válasza:
75%
Igen. A fiatalabb korosztályban mi már nem csináljuk azt amit anyánk, hogy kiszolgalta apankat, mindent IS O csinált a háztartásban. Más idők járnak, nem a no dolga egyedül a háztartás.
2021. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
35%

12.


Kivéve aki háztartásbeli, de ott általában előre tisztázva vannak "a szerepek", és ritka is ez. Nagyszüleim mondjuk pont így éltek, nagyanyám nem is járt dolgozni, az összes hobbiját kimaxolhatta (nagyapám mindet fizette, utak Erdélybe, kiállítások stb.), viszont a háztartást vinnie kellett. Az öreg meg keresett annyit egyedül is, hogy nagyanyámnak elég volt egy "papíron létező részmunkaidős állás", ahová heti egyszer bekellett mennie fél órára meg néha a postára. És ez mindkettejüknek megfelelt.


Ha valakiknek jó így, akkor jó, de ha valamelyik félnek már nem ideális - akkor onnantól baj van. De ez túl közhelyes így.

2021. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy csak piszkálni akart a férjed, nem? A szerelem (gondolom) már rég kihunyt, a tolerancia egyre kisebb, főleg az ötvenes éveikben járók gyakran tartanak ott, hogy oda - oda szólnak egyet a másiknak, mindenhol van egy bezzeg Mari vagy egy minta Pista, aki, mint utólag mindig kiderül mégsem olyan patent, mint hittük. ;)

N 43

2021. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
19%

Mielőtt elmegyek dolgozni, gyorsan felkapkodok mindent a földről, és napközben a robotporszívó felporszívóz. Reggel szintén gyorsan bepakolok a mosogatógépbe, indítok egy mosást, mire hazaérek, már tiszták az edények. ~17-re érek haza, olyankor indítok egy mosást, az kb semeddig se tart, miután kimosott a gép meg átpakolok a szárítógépbe, ahonnan egyből kiveszem a ruhákat és összehajtom/felakasztom, így nem gyűröttek, vasalni nem szoktam.

Főzni csak egyszerűbb, rövidebb dolgokat szoktam hétköznap esténként (tésztát kifőzni, sütőben egyben sütni dolgokat, ilyesmi, amivel kevés macera van és hamar kész), a komplexebb kajákat hétvégén főzöm nagyobb tételben, vagy csak rendelek. A gyerekek az oviban úgyis esznek főttet, mi meg a férjemmel megoldjuk a munkahelyünkön, ha nagyon olyanunk van.


Így nem olyan nehéz.

2021. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%

Normális is, ha fáradtabb vagy, ugyanakkor sok dolgot teljesen indokolatlannak tartok abból, amit felsoroltál.


Én fiatalabb vagyok nálad, így talán nem releváns a véleményem, de én sem bírnám ezt a pörgést...


Szintén 17 körül érek haza, de nincs az az isten, hogy hétvégén is dolgozzak vagy rendszeres hétvégi programokat csináljak magamnak. Még a szüleimet is kéthetente látogatom, ami általában egy néhány órás elfoglaltság. Én megmondtam édesanyámnak, hogy tudtok ti is járni, közlekedni, idősek vagytok, nem rokkantak, miért lenne nehéz, ha néha ti is jönnétek? (busszal megtehető, 40 perces táv). Nem, bocs, de nem leszek mindig az, aki egyoldalúan járkál és másoknak segít meg mások körül pattog, legyen az rokon vagy barát. Én is szeretném érezni, hogy valaki akar hozzám jönni és nem csak én töltök +2 órát utazással abból a csekély szabadidőmből. Miért kellene mindig neked menni házalni? Persze, nekik baromi kényelmes, de neked elpocsékolt idő a fele.


A másik, a főzés. Hát tudod, főzzön a tarka isten fsza minden nap, nem is értem, miért dívik ez a hülyeség még . Én általában lefőzök egy adagot hétfőn, pénteken úgyis rendelünk ételt általában, hétvégén meg van időnk kicsit jobban készíteni valamit a férjemmel együtt. Nem egyedül, nehogy azt hidd, közös élet, közös étel, nem azért élek valakivel együtt, hogy csak halmozza a teendőimet. Hétköznap maximum az étel felolvasztása vagy melegítése vesz el időt. Nem is értem itt az oldalon miért szeret ezzel mindenki ennyit szórakozni. És nem generációs különbség, mert a korombeli nők is folyamatosan főznek, mikor épp nem dolgoznak, aztán az ember 20 perc alatt belélegzi a tányérról és ennyi volt a nagy munkának. Ez nekem tarthatatlan lenne, főleg hogy van már munka melletti elfoglaltságom (sport, képzés).

2021. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem vagy háztartásbeli, akkor milyen alapon hárulnak rád a ház körüli teendők? Úgy én is naponta kétszer fényesre nyalnám a házat és 3 fogásos ételt rittyentenék, ha a valagam alá lenne tolva a pénz. Az a 8 óra, amit melóban töltök, pont alkalmas lenne arra, hogy megcsináljak itthon mindig mindent. Mint anno nagyanyám asszonykorában. Hát hogyne, csak azóta a nők egyetemre mentek, tanultak és két seggel egy lovat nem lehet megülni.
2021. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
45%
*egy seggel két lovat :D
2021. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem te ezt már nem először hozod fel itt. Mondtuk korábban is, hogy egyszerűen ne főzz, ha a férjed annyira életképtelen, hogy akkor éhenhal, haljon. Ne hagyd már magad terrorizálni. Ha egyszer felnőnek a gyerekeim, hótziher, hogy többet én nem fogok fakanalat a kezembe.
2021. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
66%
Harmincas nő vagyok, mi együtt csináljuk az otthoni teendőket a barátommal. A robotporszívó és mosogatógép is nagy segítség tud lenni. Amíg én a konyhában ténykedek, addig ő kiviszi a szemetet, leviszi a kutyát, bevásárol. Ha port kell törölnöm, ő addig odarak egy mosást, bepakol a mosogatógépbe stb. Így előbb végzünk és van időnk egymásra. Szeretek ugyan főzni, de őt idegesíti hogy sok időt elvesz, így hétköznap sokszor rendelünk, inkább hétvégén főzök. Csak meg lehet beszélni a férjeddel, hogy segítsen picit.
2021. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!