Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Minden nő meg tud felelni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden nő meg tud felelni a női szerepeknek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ha egy nő igazán szereti a férjét, akkor szívesen főz, mos, takarít rá? Úgy hogy mindketten ugyanannyi órát dolgoznak munkahelyen. Vagy lehetséges hogy megutálja párját amiért állandóak a kötelező feladatok mellette?

Nekem például rendesen elszívja az energiáimat a munkahely, a maradék időmben szeretnék lazulni. Nyilván a heti takarítás és mosások megvannak. De ezen felül mivel már nem élünk gyerekkel, nem akarok melózni még otthon is.

Ki lehet szeretni egy férjből a miatta meglévő feladatok miatt?

Bár én szeretem még az enyémet azt hiszem, mégis ha elutazik időnként pár napra sokkal jobb.

Mit gondoltok erről?


2021. szept. 17. 11:51
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

"szívesen főz, mos, takarít rá? Úgy hogy mindketten ugyanannyi órát dolgoznak munkahelyen"

Ehhez elég félkegyelműnek kéne lennem. De a "klasszikus, otthon megelét biztosító női szerep megélése' tényleg mennyivel szebben hangzik, mint a "munkaidőn túli egyoldalú, fizetetlen háztartási szolgálat"

2021. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
90%

Az én szememben az a nő, akivel ezt a bukolikus idilli maszlagot meg lehet etetni, egy barom.

Az a férfi is, aki ezt elvárja - de nála legalább megértem, hogy megéri neki.

Sajnos ha a hozott, egyenlőtlen mintát örökíti tovább mindkét fél és úgy alakul ki a háztartás, utána már kegyetlen meló és konfliktusforrás változtatni a helyzeten. Mikor még egy gyerek is bekerül a képbe, egy harmadik műszak is a nő nyakába szakad. Mert amelyik férj éveken át elnézi, hogy minden házimunkát az asszony végez, abból nem az az apuka lesz, aki anya helyett jár a szülői értekezletre és képben van a gyerek következő orvosi időpontjával.

3-5-10 év és megjelennek az ilyen gondolatok, mint "Bár én szeretem még az enyémet azt hiszem, mégis ha elutazik időnként pár napra sokkal jobb". Ne szívassuk már magunkat 2021-ben, légyszi.

2021. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

"Munkaidőn túli egyoldalú, fizetetlen háztartási szolgálat."

Nagyon jól megfogalmaztad kedves 31-es. Mégis én arra tippelek hogy férjem mivel többet keres és többel is járul hozzá a közös kiadásokhoz, úgy gondolja "úgymond ezzel kifizet". Persze tévedhetek. Az is lehet hogy az ő elképzelésében a háztartás a nő dolga, mint anno a szüleinél látta.

Tett is már ilyen kijelentést amikor említettem hogy munka után még a főzés már sok. Azt mondta az én dolgom.

2021. szept. 28. 19:10
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne főzz rá és kész. Mit tudna csinálni, odakényszerít a tűzhely elé?
2021. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nagyon nyomi vagy, ha ezt így eltűröd.
2021. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne főzzél ha nem akarsz. Egyéb amit akar, vagy álljon neki ő.
2021. szept. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

"férjem mivel többet keres és többel is járul hozzá a közös kiadásokhoz, úgy gondolja "úgymond ezzel kifizet"

1) Vagyonközösségben éltek definíció szerint. Mi a bánat az, hogy ezzel kifizet?

2) Feltételezem, mindketten teljes munkaidőben dolgoztok. Attól, hogy ő magasabb órabért kap a munkájáért (millió lehetséges okból kifolyólag), semmi nem indokolja, hogy a munkaidőd melletti szabadidődet és energiádat neked kelljen beáldozni a férjed javára.

Komolyan, wtf?

2021. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!