Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság után hogy akarjátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság után hogy akarjátok megváltoztatni a neveteket?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok, hogy manapság mennyire népszerű például a nők körében a -né végződéses névváltoztatás és ha igen milyen formában szeretnék. Férj teljes neve plusz a lánykori név? Csak a férfi neve a -né végződéssel? Vagy a kötőjeles megoldás most már népszerűbb? A férfiak is megváltoztathatják a nevüket, az is egyre gyakoribb?

2021. szept. 3. 20:23
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

20:


a férfiak közötti házasság egyik lényege pont az, hogy nincs benne nő, vagy női szerep.

2021. szept. 4. 10:37
 22/31 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy nem venném fel. Mondketten orvosok leszünk, hülyén hangzana a Drné Dr Kiss Aranka verzió.
2021. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
86%

Férj teljes neve plusz a lánykori név - így fogom, tehát Kovács Istvánné Nagy Éva.

Ismerősi körömben kb. mindenre van példa. Leggyakoribb talán az, hogy maradnak a lánykori néven. Országosan meg egy olyan statisztikát láttam valahol, igaz pár éves volt, tehát nem friss, hogy a Kovácsné Nagy Éva a leggyakoribb verzió.

2021. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve láttam erről egy felmérést, ami alapján a frissen házasulók között az X.-né Y. Z. állítólag a legnépszerűbb verzió. Hozzáteszem, ez reprezentatív jellegű kutatás volt elvileg, szóval minden korosztály, társadalmi csoport, budapestiek, vidékiek egyaránt szerepeltek benne.


Ha csak a saját környezetemet (Budapest, irodai munka, felsőfokú végzettséghez kötve) és a személyes tapasztalataimat nézem, akkor viszont én is azt látom, hogy az X.-Y. Z. változat (ahol ugye az X. a férj vezetékneve) nagyon megy mostanában. Mondjuk lehet, azért is, mert ez a verzió eléggé szembetűnő mindig. Ha simán felveszi valaki a férje vezetéknevét, azaz X. Z. lesz belőle, az nem feltétlenül tűnik fel neked, hacsak nem ismerted már előtte is az illetőt, vagy nem látod mondjuk az email-címét (ami az eredeti, lánykori neve alapján még mindig z.y@akármi.hu alakú sok esetben :)).


Egyébként mindenhol más a szokás. Nyugat-Európában a -né toldalékot egyáltalán nem ismerik, és a kötőjeles verzió sem annyira elterjedt, mint nálunk. A leggyakoribb, legalábbis az angoloknál, amerikaiaknál biztosan, hogy a feleség simán felveszi a férje vezetéknevét az esküvő után. Még az is viszonylag ritkának számít, legalábbis hozzánk képest, ha valaki megtartja a lánykorit.


Az utolsó kérdés egyszerűbb. Pasik között én még nem találkoztam olyannal személyesen, akinek időközben megváltozott volna a neve. És ilyen irányú felmérést sem láttam soha. Szóval nagyjából extrém ritka lehet a dolog szerintem. :)

2021. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Megtartottam a nevem.

A környezetemben a korombeliek között nincs csak xné y z és x-y z. Többnyire attól függően, hogy hogyan hangzott jobban.

2021. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sehogy.maradok a saját nevemnél.
2021. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy tök szar mikor keresnék egy volt barátnőt/iskolatársat és lehetetlenség megtalálni mert "megszűnt létezni". Nincs már neve, ő csak egy - né.
2021. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Fitymané Makkot Vera
2021. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
43%

#24: "Néhány éve láttam erről egy felmérést"


Ez az. Néhány éve. Most már inkább xné nélkül veszik fel a nevet, ha felveszik egyáltalán.

2021. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
83%
Kissné Nagy Gizella formátumban veszem fel a vőlegényem nevét.
2021. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!