Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Félek attól, hogy a baba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek attól, hogy a baba örökre megváltoztat mindent?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, nemrég házasodtunk, lassan eljön a babázás ideje.

Mindketten vágyunk rá, de közben félünk is tőle, hogy utána sosem lesz már olyan, mint most.

7 éve együtt vagyunk, a kapcsolatunk stabil, és harmonikus, nem attól félünk, hogy megromlik a kicsi miatt.

Inkább az, hogy az elmúlt években többnyire gondtalanul éltünk, lazák vagyunk, rengeteget ökörködünk, megvicceljük egymást, van, hogy egész nap meztelenül mászkálunk a lakásban, hétvégéken néha ki se kelünk az ágyból stb.

Nagyon jó, és gondtalan az élet, csak saját magunkért tartozunk felelősséggel, és azt csinálunk, amit akarunk, és amikor akarjuk.

Már egy ideje beszélgetünk a baba témáról, de hiába vágyunk rá, nem nagyon akaródzik feladni ezt az életet. Utána már sosem lesz ilyen...


2017. nov. 6. 16:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondoljátok mindketten alaposan végig, hogy melyiket bánnátok jobban. Ha lenne baba vagy ha nem.
2017. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen sose lesz már

Viszont a gyerekkel együtt is lehet szórakozni, nevetgélni, stb

Tehát a gyerek nem a vég, csak egy új kezdet.

Szerintem várjatok a témával még egy ideig a dologgal.

2017. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Ez a gyerek dolog nem kötelező ám! nem kell mindenkinek gyereket szülni.
2017. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Adjatok magatoknak időt!! Nem kötelező ám x időn belül gyerek házasodás után.

Én is szeretnék gyereket, de pont így érzek, mint Te. Szerintem sokaknak ilyen életkezdeti válságban, 30 körül kicsit megszürkül az élet, és úgy vannak vele - na jó unatkozok, hopp jó lesz egy gyerek. Én meg pont annyi mindent szeretnék még....

29/L

2017. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, nem kell nektek még az a gyerek, csupán a társadalmi elvárásoknak akartok megfelelni!

Még van legalább 5 évetek erről dönteni.

2017. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előzőek véleményét. Még nem álltok készen, ennyi az egész.
2017. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a ti "vágyatok" inkább csak abból fakad, hogy "benne vagytok a korban", stabil házasságban, körülmények között, és a társadalom meg anya, meg apa meg a nagynéni körülöttetek mind ezt várja, mert ez A Normális Követendő Példa, amit mások szerint csinálnotok kellene.

Csak azért mert elvileg ejött a "babázás ideje", még nem feltétlen kell babáznotok. Magatoknak kell dönteni, hogy ti mit akartok pontosan.

2017. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

De akkor mikor fogjuk tudni, hogy eljött az ideje? Bár ez jelenleg elképzelhetetlen, de azt sem akarom, hogy pár év múlva esetlegesen azért vállaljunk babát, mert már unalmas csak ketten.

Mindketten vágyunk rá, csak nem tudjuk elképzelni. És igen, valóban bennem van egy kis félelem attól, hogy mi van, ha nem jön össze évekig és kicsúszok az időből...

Honnan érzi az ember, ha kész van rá?

Lesz egyszer egy olyan pillanat, amikor eltűnnek a kételyek, és semmi más nem marad, csak az, hogy már csak gyerekkel tudjuk elképzelni a hátralévő életünket?

2017. nov. 6. 17:14
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#8


"Lesz egyszer egy olyan pillanat, amikor eltűnnek a kételyek, és semmi más nem marad, csak az, hogy már csak gyerekkel tudjuk elképzelni a hátralévő életünket?"


Pontosan így, csak kérdőjel nélkül!:)

2017. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
A nemrég az mit takar? Pár hónapja?
2017. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!