Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Félek attól, hogy a baba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek attól, hogy a baba örökre megváltoztat mindent?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, nemrég házasodtunk, lassan eljön a babázás ideje.

Mindketten vágyunk rá, de közben félünk is tőle, hogy utána sosem lesz már olyan, mint most.

7 éve együtt vagyunk, a kapcsolatunk stabil, és harmonikus, nem attól félünk, hogy megromlik a kicsi miatt.

Inkább az, hogy az elmúlt években többnyire gondtalanul éltünk, lazák vagyunk, rengeteget ökörködünk, megvicceljük egymást, van, hogy egész nap meztelenül mászkálunk a lakásban, hétvégéken néha ki se kelünk az ágyból stb.

Nagyon jó, és gondtalan az élet, csak saját magunkért tartozunk felelősséggel, és azt csinálunk, amit akarunk, és amikor akarjuk.

Már egy ideje beszélgetünk a baba témáról, de hiába vágyunk rá, nem nagyon akaródzik feladni ezt az életet. Utána már sosem lesz ilyen...


2017. nov. 6. 16:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen, konkrétan 2 hónapja. De nem gondolom, hogy ez túl sokat számítana, amikor már 7 éve együtt vagyunk, és azóta együtt is élünk.
2017. nov. 6. 17:26
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
ráértek még.
2017. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem teljesen normális, hogy az embernek vannak kételyei, aggodalmai. A gyerekkel pedig soha nem lesz olyan az élet, mint gyerek nélkül. Más lesz. Teljesen más, de nem jelenti azt, hogy rosszabb. A gyerek nem csak elvesz, hanem ad egy csomó örömet is.
2017. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ez így van utána már sosem lesz semmi sem olyan mint amilyen volt, örökre megváltozik minden. Ezt kár szépíteni, tapasztalatból mondom.


Amúgy jó ez is, és nem csinálnám vissza, de nagyon más. :)

2017. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megfog, fenekestül felforgat mindent, de ez is benne a szép :)


Új szerepeket kaptok, de fontos, hogy ne felejtsetek el nő és férfi lenni mellette.

2017. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Várjatok még 1-2 évet. De a komolyan szeretnétek egyszer,akkor ne tovabb mert annál nagyobb az esélye egy genetikai rendellenességnek vagy annak h nem is lehet már gyereketek
2017. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, harminc évesek vagytok, hét éve együtt, így ebből a fajta igazi gondtalanságból már úgyis csak pár év van hátra. Ezt a döntést hamarosan meg kell hozni, és az akkor is megváltoztat pár dolgot, ha úgy döntötök, hogy gyerek nélkül éltek. Nyilván nem annyira drasztikusan, mint maga a gyerek, de egy végleges döntés túloldalán lenni mégiscsak egy új helyzet.


Más érzés az, amikor előtted még a jövő ami bármit tartogathat, és más az, amikor már legalább annyi véglegessé vált, hogy gyerekek nem lesznek benne. Ettől még élhettek lazán és boldogan továbbra is, de kicsit más lesz. Nem az ifjúság gondtalansága, mint most, hanem a tudatosan gyermektelen párok gondtalansága.


Ha elfogadod, hogy így vagy úgy, de hamarosan mindenképp változik valami, és ugyanolyan biztosan nem marad, mint most, talán könnyebb lesz meghozni a döntést, bármi is legyen az.


Amúgy meg nem kell beszarni.

2017. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, mintha saját gondolataimat olvastam volna fent :D.


Párom 3 évvel ezelőtt hozta először témába, hogy vágjuk bele a babatémába. Ekkor csak meghatódtam és feldolgoztam a dolgot.

Volt egy kis szünet, majd két éve ütött be nekem a gondolat, hogy vágyom a babára. Ekkor párom "jött le róla".

Ezt követően pedig a lakásunk "átjáróház" volt a szó jó értelmében. A vendégeink egymásnak adták a kilincset, összejövetelek követték egymást és jól éreztük magunkat. Ez tart ma is.


Szeretnénk is meg nem is babát. Ha belekezdünk a dologba, akkor már a bulik, összejövetelek megritkulnak, elmaradnak. Ezt pedig még nem szeretnénk. Csak akkor érezzük idejét a gyermekvállalásra, hogyha a szórakozás igénye alábbhagy és más sebességbe tudunk kapcsolni, hogy csak a gyermekre koncentráljunk. Nem a felelősségvállalástól félek, hanem inkább most élvezzem ki a szabadidő minden áldásos percét. Amikor pedig készen leszünk mi is, a kicsi pedig megtisztel minket azzal, hogy szüleinek választ minket, akkor kétségbeesés nélkül állunk elébe a szülőségnek.


Aztán ha majd elég idős lesz, lehet, folytatjuk ott, ahol félbehagytuk :).


Egyelőre hagyjátok még ezt a témát. Eljön az az időszak, amikor átszíneződik a lelketek...és akkor BAMMM érkezik :), ti pedig szeretettel várjátok meztelenül a lakásban mászkálva vagy hétvégenként az ágyból sem kikelve :D.

2017. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Bocsi, uccsó voltam.


Én 29L

Párom 29F

2017. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút nem hiszek ebben, hogy aki sok-sok évig bulizgat, (ezt most nem negatív értelemben mondom) kényelmesen, gondok nélkül éli a világát, az egyszer csak egyik pillanatról a másikra mindent elsöprő vágyat fog érezni egy gyerek iránt és akkor beüt a felismerés, hogy most azonnal gyereket akar csinálni.
2017. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!