Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van más is, akinek kretén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van más is, akinek kretén férjet kell elviselnie? Hogy bírjátok ki?

Figyelt kérdés
2021. szept. 1. 23:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja 17es voltam
2021. szept. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
20-as: mi ad erőt a mindennapok elviseléséhez? Tervezed, hogy elválsz?
2021. szept. 9. 13:04
 23/37 anonim ***** válasza:
95%

Mi kötelez, hogy vele maradj? Semmi! A saját életed kovácsa TE vagy!

Kretén lett a párod, hát lépj és változtass!

A kretén nejem én is elzavartam! Ennek már 22 éve. Azóta ő éli a hülyébbnél, hülyébbnél életmódját, kretén és kreténebb pasikkal. Jómagam 17 éve élek második nejemmel és gyermekeinkkel boldogan, kiegyensúlyozottan!

Első házasságomban született gyerekeim már felnőttek. Egyik ki nem állhatja az anyját, neki már van saját családja. 1,5 éve vagyok nagypapa! Szépen, kulturáltan, nyugodtan élnek, haladnak.

Felnőtt fejjel ők is úgy látják, jobb volt, hogy elváltunk. Így legalább az én oldalamról normális életet láttak, tanultak.

Rossz házasságban együtt maradni a legrosszabb, legbutább döntés! Az tönkretesz mindenkit, a felnőtteket, de főleg a gyerekeket!

2021. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy együtt élve legalább felügyeled a férjed, csupán önámítás, kreált indok, hogy ne kelljen lépned és bátornak lenned!

Hatalmas lépés, hatalmas elszántságot, kitartást, sok, sok komoly döntést kíván egy válás. A legtöbben félnek tőle! Miért is ne tennék? Hiszen a langyos pocsolya biztonságát feladni egy elképzelt tóért, netalán tengerpartért nem könnyű. Ahogy mondják, a legnagyobb utazás is egy apró lépéssel kezdődik. Az élet pedig egy utazás, ahol nem a cél a fontos, hanem hogy élvezd az utat! Közhely a sok mondás, de régi nagy bölcsességek vannak mögöttük.

Igen, igazad van, aki már elvált könnyen beszél. Hiszen már túl van rajta. De hidd el, ez nem holmi okoskodás, élettapasztalat a pozitív oldalról, amit a negatív oldalon nehéz megérteni.

Könnyebb az egyszerűnek tűnő megszokott utat választani. Sőt, azt nem is választod, hanem lehúz, akár egy feketelyuk.

Szülőként éppen az anyaságból kellene erőt merítened! Gondold végig, milyen élete van gyermekednek jelenleg, milyen lesz, ha továbbra is együtt maradsz a pároddal? Lelkileg feltud majd lélegezni a csemete, pszichésen egészséges életet kap tőled? Igen, Tőled! Mivel állításod szerint, Te vagy az értelmesebb, egészségesebb a családban, hatalmas felelősség nyomja a vállad. Neked kell kettő felnőtt helyett döntést hozni! NEKED, az édesanyának!

Ha nem mented ki a terhelt környezetből a gyermeked, felnőtten téged legalább annyira felelősnek fog tartani, mint az apját. Sőt, talán még jobban! Hiszen Te lehettél volna az, aki megmenti Őt és normális életet biztosít számára, de nem tetted, mert gyáva voltál!

Ne azt kérdezd itt a GYIK-en, hogyan lehet elviselni egy rossz házasságot, egy terhelt környezetet, hanem azt, miként lehet kiszabadulni belőle?

Fáj, kellemetlen, hogy a legtöbb ember arra bíztat válj el és kezd új életet a gyerekkel? Ha rosszul esik, összeszorul tőle a gyomrod, akkor tisztában vagy vele, igazuk van. Inkább tagadásba menekülsz, ellentámadásba lendülsz, egyszerűen rácsapsz a feléd kinyújtott kezekre!

2021. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

18-as, itt egy friss példa, hogy mit értek pl. kretén alatt. Tényleg kíváncsi lennék kívülállók visszajelzésére, hogy most akkor én vagyok helikopter vagy ő...

Azt írtam, hogy szeret azzal bevágódni a babánál, hogy olyan helyekre engedi őt, ahová én nem, mert veszélyes neki. Legutóbb is hagyta, hogy egy ilyen helyen járkáljon. Rászóltam, hogy ne engedje neki. Legközelebb, mikor megint odakerült a baba rögtön mászott oda, mert hát lehet. Én rászóltam határozottan, de szerintem nem túl bunkón. Ha nem határozottan szólok rá, honnan értené, hogy mi van? Beszélni még nem tud. Erre rögtön néz apára, ugye mert hát nem érti, hogy most akkor lehet-e vagy nem. Mondtam a férjemnek, hogy ő is szóljon rá, hogy egyértelmű legyen a gyereknek a helyzet. És most ez az a pont, amikor én úgy gondolom, hogy egy épelméjű ember fogja magát, ő is rászól a gyerekre, gyerek lezárja magában a témát és ennyi.

Na de nálunk ez így folytatódik: odaszól a gyereknek olyan halkan, és impotens módon, hogy szerintem még maga se hallja: "Ne csináld." Erre mondom, hogy most ez mi volt??? Hát rászólt. De mondom, hogy ezt így nem érti a gyerek, most engem parodizálsz vagy mi van??? Hát, hogy ő nem olyan agresszív bunkó, mint én, neki ilyen a stílusa (marhára nem ilyen a stílusa, a legkisebb probléma esetén már iszonyú gusztustalan stílust vesz elő). Még értetlenkedtem egy kicsit, és még a végén megkaptam, hogy örüljek, hogy nem kezd el velem bunkón beszélni, hogy én őt már megint b.gatom. És ennyi, nem lehet vele mit kezdeni.

Szóval ilyenek mennek itt nálunk non-stop.

2021. szept. 11. 15:28
 26/37 anonim ***** válasza:
61%

Olvasni pasiként a konkrét sztorikat...

Nagyon nem megy nektek a kapcsolatban az igazi megbeszélése a dolgoknak. KB úgy képzelem el,ti mondjátok a dolgokat pasi meg bólogat és kB 3 szót jegyez meg.

Közös nevelési stratégia kellene. Ami nem abból áll apa elfogad mindent ,mert nő a gyerekeit anyja. Ismerősöméknél az apa a szigorúbb szól az anyukának is ha valami nem okés,de at anyuka is szelíditett a férjén.

Nem a gyerek születésnapra lett a pasi kretén,hanem ti akkor komolyodtatok meg,rájöttetek a vagány szórakoztató pasi már nem olyan jó....

Pasiknál ez egy mini kapuzárás, fél hogy évekig unalmas lesz az élete.

Tudom pasiként is sok csodát egy kisgyerek nevelése,de sokan nem tudják elképzelni.

Főleg a kislány babák szerelmesek az apjukba...amikor anyával van egész nap apa hazájának és élvezd rá vigyorogni....De lehet apukák nem mondják el fiainak,de kevés pasi tud arról hogy kisgyerek mellett lehet jó is az élet. Sokakban az van sírás tele pelenka.

Apa ötletei sokszor rosszak,csak anya tud jól csinálni mindent..


Beszélni beszélni beszélni....

2021. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom mi az amit nem szabad egy babának amit az anyja nem enged, apa igen. Lehet hogy igazad van, lehet hogy túlaggódod ezt innen nem tudjuk.

Nálunk én voltam engedékeny, soha semmi bajuk nem lett a gyerekeknek. Az apjuk túlparáz mindent, generálja a bajt, mindig lett valami baleset mert jajj ne menjen fel a csúszdára mert leesik. Ja, le is esett nála, fejre.

Érdekes, amikor velem voltak a gyerekek semmi bajuk nem lett, pedig nem álltam ott a csúszda mellett elkapni őket.

De a ti példátokat ti tudjátok mennyire veszélyes.

2021. szept. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Nem igazán a konkrét probléma ennél a kérdésnél a lényeg, meg hogy mennyire veszélyes, hanem a hozzáállása és a stílusa. 26-os írja, hogy kommunikáció, csak hogy pont ezt nem lehet vele.
2021. szept. 17. 08:58
 29/37 anonim ***** válasza:
31%
Én nem tojtam az első szerencsétlennek aki rám mosolygott, normális férjem van.
2021. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a piros kéz! Légyszi a kérdésre válaszoljatok!
2021. szept. 17. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!