Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha fiatalon házasodnál az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fiatalon házasodnál az egyetem alatt, Te hogy vennéd fel a férjed nevét?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista vagy, és házasodsz. Milyen módon vennéd fel a párod nevét? (Én már eldöntöttem, csak érdekel, Ti hogyan döntenétek.😊)

2021. máj. 13. 21:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%
Én "hagyományosan" venném fel a férjem nevét, mivel a mostani vezetéknevem kötőjeles (a szüleim mindkét vezetéknevét megkaptam) és három vezetéknevem kötőjellel nem lehetne, de szerintem amúgy is nagyon hosszú lenne.
2021. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy nem venném fel. Sem 20, sem 30, se 40, sem semmilyen korban.
2021. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem vettem fel. De sosem voltak ilyen ambicióim. A hosszú neveket meg eleve nem szeretem pl. kötőjeles forma, mert macera hivatalos gelyeken irogatni (meg amikor ilyen embernek címzel levelet vagy e-mailt, akkor is néha olyan érzésem van, hogy "ez mindenkivel ki akart cseszni?".
2021. máj. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Én kötőjellel vettem fel.

Egy dologba nem gondoltam bele, baromi hosszú. De egy idő után megszoktam.

2021. máj. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem vettem fel.
2021. máj. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%
Semmilyen korban nem venném fel.Nem vettem fel.
2021. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
89%
Én ez esetben felvettem volna úgy, hogy a saját vezetéknevemet lecserélem a férjemére, mert a sajátomat (Kiss) utálom. De végül külföldön mentem férjhez, ahol a helyi törvények miatt nem vehettem fel a férjem nevét, így kénytelen vagyok továbbra is, ezt a röhejes Kisst használni :/.
2021. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

19 vagyok, szingli, leendő egyetemista.

Nekem a tervem:

Ha a férjem vezetékneve egyszerű, illik a keresztnevemhez, akkor felveszem az övét.

Ha a férjem neve bonyolultabb, mint az enyém vagy rosszul hangzana a nevemmel, megtartanám a leánykori nevem.

Azért így tennék, mert utálom, hogy senki se érti a vezetéknevemet (hiába nem bonyolult) és, ha lehet, megszabadulnék ettől a gondtól, de nem minden áron, hisz így egybe szeretem a nevem, lecserélni egy rosszabbra nem fogom.

Kötőjel kizárva, így is már 14 betűből áll a nevem. A Kovács Sándorné, Kovácsné Juhász Júlia, Kovács Sándorné Juhász Júlia(ilyen nem tudom van-e, valamiért mintha rémlene) formáktól meg a hideg is kiráz.

2021. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%
Én alapvetően inkább megtartanám a saját nevem, hozzátartozik az identitásomhoz, de kompromisszumként belemennék a kötőjelesbe, ha a páromnak ez ANNYIRA fontos lenne - kivéve, ha olyan pályára készülnék, ahol már publikáltam és tervezem is a későbbiekben, mert ott minden téren tisztább a helyzet, ha megtartja az illető a saját nevét. Én nem vagyok az a kutató-cikkíró elméleti szakember típus, ezért ilyen szemlontból nekem nem volt fontos ez egyetem alatt sem.
2021. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Diploma után házasodtunk, kötőjelesen vettem fel.
2021. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!