Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit gondoltok arról, mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok arról, mikor egyetemisták úgy házasodnak össze, hogy mindenüket a szülők fizetik még?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a szülők "dolga" régen az is volt, hogy "kiházasítsák" a gyerekeiket, de azért a mai modern világban ez némileg másképp van. Akit a szülője nem tud támogatni, az nem megy férjhez, nem veszi feleségül a párját, ha nincs saját egzisztenciája/juk. Arról nem is beszélve, hogy rengetegen elválnak. Azontúl nagyon meg tudnak változni az emberek azután, hogy kikerülnek az egyetemről. Más dolog a felhőtlen a szerelemben, gondok nélkül egyetem alatt házasodni, és más az, amikor már felnőttnek kell lenni, be kell osztani a pénzt, gondok vannak, stb. Persze egy jó kapcsolatban ezeket a változásokat a helyén kezelik, és minden rendben lesz később is, de ahogy mondani szokták, 50-50% az esély mindenre. Azaz vagy sikerül, vagy nem.


Szóval én nem szándékozom állást foglalni, csak úgy gondolom a mai világban kockázatosabb akkor házasodni, amikor még nem önellátó az ember. Persze tökéletes időpontot lehetetlen találni, éljen a szerelem, meg a boldogság...


De azért na... ha becsúszik egy gyerek egyetem alatt, az nem olyan, mint eldönteni, hogy esküvő legyen, vagy ne legyen. Erre lehet némileg alkalmasabb élethelyzetet teremteni. Persze az megint más kérdés, hogy kinek mit engedhet meg a szülője, vagy mit szeretne megadni a gyerekének. Sokakat ismerek, akik gyűrűt sem tudnak venni, mert egyetemistaként nem telik rá, de már nagyon régóta együtt vannak és együtt is akarnak maradni.



2019. ápr. 17. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
El se olvasom. Neked mit számít, mi közöd hozzá?
2019. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Azt gondolom, hogy egyetemistaként nem kell összeköltözni. De ha már annyira biztosak és egyébként is együtt élnek, vagy ha pláne gyerek is lett, akkor már inkább házasodjanak, és meg vállaljanak valami munkát, ahogy sokan teszik egyetem mellett, mert annak aztán semmi értelme, hogy több évig jegyben járjanak.
2019. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Osztom az elsőt abszolút.
2019. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

(Nem olvastam végig)


Nem érdekel, mindenki azt csinál a saját életével, amit akar.

Mondjuk eleve nem turkálok mások zsebében, hogy tudjam kinek mit ki fizetett.

2019. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy szerencsések, hogy ilyen szüleik vannak. Nem hiszem, hogy magasabb lenne a válások aránya az ilyen pároknál, mint másoknál.
2019. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Mi is így voltunk. Azóta összejött a jó munka és két gyerek is.
2019. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azt, hogy semmi közöm hozzá.

23-24 évesen már lehet érett döntést hozni házasság terén, és ilyenkor általában még nincs meg a megfelelő egzisztencia. A pár ismeri egymást, hogy mennyire szorgalmas a két fél, mennyire fognak majd közösen felépíteni egy közös életet.

2019. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. ha megtehetik, az jó dolog.
2019. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, savanyú a szőlő?

Egyetemista vagyok, mellette dolgozom és szeptemberben megyek férjhez 😉 Nyilván a szüleim is besegítnek az anyagiakba lagzi téren, miközben képzeld, nem fogtam a fejükhöz pisztolyt, és nem is fenyegettem őket, hogy márpedig "kötelességük".

Piszok szerencsésnek gondolom magam, büszke vagyok a szüleimre, hogy tudnak segíteni és sosem fogom nekik elfelejteni azt amit tesznek értem/értünk. Remélem ha nekem is családom lesz, akkor én is ugyanezt megtudom majd tenni a gyerekemnek! Hihetetlenül irigy vagy. Ennek semmi köze a valláshoz, se a kornak, se az egyetemnek! Ismerek olyat is akik 30+-on házasodtak saját erőből, majd elváltak. Erre mi a logika? Tudod, csak az válhat el, aki összeházasodik. Sajnállak.

2019. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9.vagyok:

Ja, és gondold el, hogy szinte biztos vagyok, hogy a szüleim az én pénzemhez hozzá sem fognak nyúlni, ragaszkodni fognak ahhoz, hogy ők fizetik az én testemet és a pénzt visszaadják nekünk 😘

2019. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!