Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit gondoltok arról, mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok arról, mikor egyetemisták úgy házasodnak össze, hogy mindenüket a szülők fizetik még?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a szülők "dolga" régen az is volt, hogy "kiházasítsák" a gyerekeiket, de azért a mai modern világban ez némileg másképp van. Akit a szülője nem tud támogatni, az nem megy férjhez, nem veszi feleségül a párját, ha nincs saját egzisztenciája/juk. Arról nem is beszélve, hogy rengetegen elválnak. Azontúl nagyon meg tudnak változni az emberek azután, hogy kikerülnek az egyetemről. Más dolog a felhőtlen a szerelemben, gondok nélkül egyetem alatt házasodni, és más az, amikor már felnőttnek kell lenni, be kell osztani a pénzt, gondok vannak, stb. Persze egy jó kapcsolatban ezeket a változásokat a helyén kezelik, és minden rendben lesz később is, de ahogy mondani szokták, 50-50% az esély mindenre. Azaz vagy sikerül, vagy nem.


Szóval én nem szándékozom állást foglalni, csak úgy gondolom a mai világban kockázatosabb akkor házasodni, amikor még nem önellátó az ember. Persze tökéletes időpontot lehetetlen találni, éljen a szerelem, meg a boldogság...


De azért na... ha becsúszik egy gyerek egyetem alatt, az nem olyan, mint eldönteni, hogy esküvő legyen, vagy ne legyen. Erre lehet némileg alkalmasabb élethelyzetet teremteni. Persze az megint más kérdés, hogy kinek mit engedhet meg a szülője, vagy mit szeretne megadni a gyerekének. Sokakat ismerek, akik gyűrűt sem tudnak venni, mert egyetemistaként nem telik rá, de már nagyon régóta együtt vannak és együtt is akarnak maradni.



2019. ápr. 17. 13:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sorry, az "én részemet", nem testemet😅 hülye hibajavító 😂😅
2019. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

9-es engem nem kell sajnálni. Az ember nem kaphat meg mindent, sosem volt párkapcsolatom, nem vagyok társasági lény, viselem ennek következkezményeit. Ha majd elkeseredek, akkor jöhet a társkereső.


Légy hálás, hogy jó családba születtél, de ezzel hencegni az én szememben gáz, semmit nem tettél ezért, már bocsi.


És igen, zavar a helyzetem, miért ne zavarna, senki se érti, miért vagyok még szingli, holott a volt osztálytársaim közül is nagyon sokan azok és még senki nem jár jegyben, pedig már 4 éve érettségiztünk.


Ugyanakkor mindig azt mondom magamnak, hogy nem lehet erőltetni semmit, ha nem jön a párkeresés, nem görcsölök ezen. Igaz, fiatalabb már nem leszek, és talán kimarad a kaland ifjú éveimből, de visszacsinálni nem tudom,azontúl nem hiszem, hogy 1-2 éven belül bármi változna. Pedig kamaszként azt gondoltam, hogy gáz lesz, ha 25 évesen is szingli leszek. Most 23 vagyok, mi változna 2 év alatt...akkor sem lesz több szabadidőm és akkor sem leszek szociálisabb.


Meg valahol azt gondolom, mindennek nyomós oka van, nekem örökletes egészségügyi gondjaim is vannak, lehet azzal teszek szívességet, ha nem adom tovább a génjeimet. Egyszer valaki nagyon csúnyán megsértett azzal, hogy minek akarok így gyereket, de valahol igaza van. Minek szenvedjen miattam más is... Szóval én amiatt sem merek párt keresni, mert ciki azzal előállni, hogy ha velem lenne családja számoljon ezzel, meg azzal a betegséggel. Megszégyenítő egy helyzet, nem kívánom senkinek!

2019. ápr. 18. 22:11
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én családom sem tehetős, így nekem is fura. Amikor tesóm házasodott, a szüleink nem tudtak segíteni (a menyasazony szülei sem). Mindent ketten csináltak, így 7 év után tudtak házasodni (28-30 évesen, tehát 21-23 évesen már együtt voltak). Mivel én ilyen környezetből jövök, ezért nekem is furcsa ezt hallani, de nem azért kételkedek, mert szülői segítséget kapnak, hanem mert szerintem ilyen fiatalon (pl. 23 évesen) még nincsenek elég ideje együtt ahhoz, hogy ilyen döntést hozzanak. Kivétel az az eset, ami középsulis szerelem, mert akkor több, mint 5 évről beszélünk. De két volt osztálytársam 10. óta együtt vannak (most vagyunk 21-22 évesek, tehát olyan 6 éve és még mindig nem jegyezték el egymást. Gondolom, nem véletlen, mivel mindketten osztatlan szakos egyetemre mentek.
2019. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mit gondolnék? Azt hogy tehetős szüleik vannak akik segítik a gyerekeiket abban amiben tudják. Ennyi.
2019. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem hencegtem ezzel, sőt! Ezzel abszolút nem szoktam, csak nem szeretek ilyeneket, akik ezért ítélnek el valakit, mert a szüleik tudnak segíteni. Még mindig jobb, mintha sajnálnának, szóval nem vettem sértésnek :) Büszke vagyok a szüleimre, becsülök mindent amit tőlük kaptam! Sosem gondoltam, hogy jár. Szóval el van az tévedve, aki ezt gondolja.

Egyébként ismertem olyan párt akik gimis koruk óta együtt voltak, összeházasodtak stb. lett közös gyerek, majd amikor 5 éves volt, elváltak. Mit oszt vagy szoroz az, hogy középsuli óta együtt vannak?! Semmit. Nem tudom honnan vesznek ilyen példákat az emberek. Mindenre van ellenpélda. A 20 év házasság sem garancia hogy sosem válnak már el!

2019. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!