Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyetértesz azzal, hogy az új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértesz azzal, hogy az új házasságot ne érvénytelenítse a korábbi házasság fennállása?

Figyelt kérdés

Miért ne köthetne egy személy több személlyel is házasságot, ha pl. poliamor kapcsolatban élnek?


Az alábbi szakasz hatályon kívül helyezése a kérdés témája:


4:13. § [Korábbi házasság fennállása]

(1) Érvénytelen a házasság, ha a házasulók valamelyikének korábbi házassága fennáll.

(2) Az újabb házasság a korábbi házasság megszűnésének időpontjától érvényessé válik. Ha a bíróság a korábbi házasság érvénytelenségét állapította meg, az újabb házasság a megkötésének időpontjára visszamenőleg válik érvényessé.


2021. márc. 24. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

"És nekik annyira gáz, ha nem tudnak összeházasodni?"


A kérdés az, hogy neked annyira gáz, ha összetudnak házasodni. Ugyanolyan emberek, mint én vagy te.


"bele tud "kényszerülni" olyan is ebbe a helyzetbe, aki nem akarja"


Ezt nem tudod elengedni, úgyhogy befejeztem a vitát mára. Senki nem kényszeríthető semmire, ha valaki bárkit bármire kényszerít, azt fel kell jelenteni


Nem másokat korlátozni.

2021. márc. 24. 20:42
 52/72 anonim ***** válasza:

Könnyű azt mondani, hogy "fel kell jelenteni akkor, és kész". Álomvilágban jó élni.


És te is kiforgatod a szavaimat. Nekem nem az a gáz, hogy poliamor kapcsolatban össze akarnak házasodni. Hanem az, hogy ennek a törvénynek a meghozásával nemcsak ők juthatnak 2. házassághoz, hanem olyanok is, akik nem poliamorok, csak kihasználják a lehetőséget. Ha tudsz nekem olyan bombabiztos módszer mondani, amivel tényleg csak azok a poliamorok kapnának erre lehetőséget, akik megbeszélték egymással, és 100%-ig bizonyítható, hogy mindannyian benne vannak, oké. De jelenleg én nem tudok ilyen megoldást. Plusz mondtam, hogy nemcsak a kényszerítés aggályos, engem a bírósági ügyek is aggasztanak váláskor, meg az is, hogy nehéz úgy meghozni ezt a törvényt, hogy az első partner felé anyagilag igazságos legyen.

2021. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

Nekem is inkább a jogi résszel van problémám.


Ma Magyarországon vannak emberek, akik telejesen reménytelenül nincsenek képben a jogaikkal. Írod például a cégeket, társasházakat (ez utóbbi szerintem egyértelműen kevésbé bonyolult, mint a házasság), de ott mindig van legalább egy ember aki az õsszes jogi döntést felügyeli, elteszi a számlákat, papírozza a kiadásokat.


Egy házasságnál az a nehéz, hogy mindenki használja a másik pénzét és nincs ròla bizonyíték.


Szerintem az jó ötlet, hogy a poliamor hâzasságban élők menjenek el egy jó ügyvédhez aki elmagyarázza nekik, hogy mire kell figyelniük. Felőlem hívhatjuk házasságnak is az együttélésüket, de még a monogám kapcsolatok esetén is felelőtlenségnek tartom, hogy nem tájékoztatják az embereket arról, hogy mire kell figyelni.


Egy poliamor szerződés esetén legalább egy pár napos továbbképzés szerintem szükséges és még úgy is sok vita lesz.

2021. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 A kérdező kommentje:

„Ha tudsz nekem olyan bombabiztos módszer mondani, amivel tényleg csak azok a poliamorok kapnának erre lehetőséget, akik megbeszélték egymással, és 100%-ig bizonyítható, hogy mindannyian benne vannak, oké”


Nincs annál bombabiztosabb, mint ami egy ingatlanügyletnél lehet ügyvéd, tanúk stb. Igen mindenkit meg lehet fenyegetni ügyvédet, tanút stb., de akkor ne legyen semmiféle szerződés… ne csak házasság. Felelőlem akár anyakönyvvezető elrendelhet pszichológusi szakvéleményt is.


Szerintem ne arra keressünk megoldást, hogyan nem lehet, hanem arra, hogyan lehet minnél több állampolgárnak megfelelő a jog.

2021. márc. 24. 20:53
 55/72 anonim ***** válasza:
100%

De azért ne a kivételek köré építsünk mindent. Akkor ezek szerint azt is lehetne engedni, hogy élettelen tárggyal házasodjanak hivatalosan emberek, mert van nem egy tárgyszexuális ember is (lehet ezt perverziónak nevezni, de ki dönti el ma már, hogy mi az, ennyi erővel).


És én még mindig aggályosnak tartom jogilag és anyagilag. Ennyi. Nem fogsz tudni meggyőzni, hogy 1-2 kivételnek (mert nem hiszem, hogy olyan sokan lennének) miért kellene aláfektetni a jogrendszert.

2021. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:
Jogviszony alanya nem lehet tárgy, de egyébként nekem nem fáj, ha valaki össze akar házasodni egy darab szőnyeggel, ha fizeti ennek a költségeit, legfeljebb röhögünk rajta. Mennyi megcsalás, poliamor, szerető van? Ezek közül mennyien szeretnék ezt legalizálni, hanem lenne a társadalom ennyire elítélő? Nincs ilyen mérés. Melegházasság is egy kisebb résznek lenne jó, ettől még legitim felvetés az is.
2021. márc. 24. 21:03
 57/72 anonim ***** válasza:
+ azt is említettem azért, hogyha meg ki van kötve, hogy ez csak poliamoroknak szól, akkor meg azért fognak visítozni az emberek, hogy kirekesztő a törvény.
2021. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
Hát azért a melegek nem kivételek, egy jó szeletét képezik a társadalomnak... messze nincsenek ennyien a nem kamuból poliamorok.
2021. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:

"ez csak poliamoroknak szól"

Ilyen nincs kikötve, ilyet nem kell kikötni, ez magától értetődik, mert ha kölcsönösen beleegyeznek az poliamor. Csak akkor lehetséges az ilyen házasság, ha kölcsönösen beleegyeznek, az meg poliamor.

Szőnyeges példa egyébként hülyeség, szőnyeg nem tud beleegyezni, nem felnőtt ember, tehát egy szőnyeget elvenni erőszak.

2021. márc. 24. 21:06
 60/72 anonim ***** válasza:

De, ki kell kötni, mert a házasság két ember között köttetik - te mondtad, hogy nem arra gondoltál, hogy többen egyszerre egymással. Mindenki a hajára kenheti, ha az emberünk és a 2. fél kölcsönös beleegyezéssel összeházasodik, ha az az 1. félnek nem oké. Persze, bele lehet venni, hogy az első beleegyezésével, de azt azért még ügyvédes bulival úgy lehet csűrni-csavarni, hogy csak na. Persze, monogám 1. házasságnál is, de ott kisebb igény lenne az ilyen üzelmekre, mint amikor a 2. fél pl. lelépne, ha nem lehetne házas, a nemmonogámunk meg nem hajlandó elválni az elsőtől.

Én még mindig úgy látom, hogy több kárt okozna egy ilyen törvény, mint hasznot. Mert még mindig ott vannak a csúnya anyagi és jogi dolgok. Még ha kapnának ügyvédi gyorstalpalót, ha megromlik a kapcsolat, olyan bírósági perpatvarok lesznek... és ahogy az embereket ismerem, nem sokat válnának el békében, szerényen. Már így is túl vannak terhelve a bíróságok.

2021. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!