Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyetértesz azzal, hogy az új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértesz azzal, hogy az új házasságot ne érvénytelenítse a korábbi házasság fennállása?

Figyelt kérdés

Miért ne köthetne egy személy több személlyel is házasságot, ha pl. poliamor kapcsolatban élnek?


Az alábbi szakasz hatályon kívül helyezése a kérdés témája:


4:13. § [Korábbi házasság fennállása]

(1) Érvénytelen a házasság, ha a házasulók valamelyikének korábbi házassága fennáll.

(2) Az újabb házasság a korábbi házasság megszűnésének időpontjától érvényessé válik. Ha a bíróság a korábbi házasság érvénytelenségét állapította meg, az újabb házasság a megkötésének időpontjára visszamenőleg válik érvényessé.


2021. márc. 24. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:

" Az államnak miért ne lenne feladata kiszolgálnia a poliamorokat is?"


Azért mert nincs rátok igény!"


Én nem vagyok poliamor :). Ez egy kérdés. Értem, de a poliamorok adójára van igény? Vagy akkor nekik nem kell adót fizetni? :)

2021. márc. 24. 17:13
 12/72 anonim ***** válasza:
84%

" de a poliamorok adójára van igény? Vagy akkor nekik nem kell adót fizetni? :)"

Nem az államról van szó, hanem az állampolgárokról, a többségről.

2021. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:

"(mert nekem ez a poliamor házasságok jogai jelszóval csak úgy működne, ha 1) az első férj/feleség hivatalos beleegyezésével történne meg, 2) mindkét féllel házasságot köt az új fél)"


Szerintem egy házasság két ember magánügye, ha egy harmadiknak nem fülik a foga ehhez, akkor jogosan elválhat.


Ha erőszakkal kényszerítenek be valakit ilyenbe, akkor a hatóságoknak fel kell lépnie, de erre ugyanakkor esély van, mintha monogám házasságban kényszerítenék bele valakit.

2021. márc. 24. 17:16
 14/72 A kérdező kommentje:

"Nem az államról van szó, hanem az állampolgárokról, a többségről."


Az állampolgároknak többségének szerintem mindegy, hogy ki, kivel él kapcsolatban. Attól nem lesz rosszabb másoknak, hogy egyeseknek jobb. Vagy gondolom akkor szerinted a vendéglátósnak, fodrásznak, boltosnak nem kellenek a poliamor vevők? Nincs igény rájuk? :)

2021. márc. 24. 17:18
 15/72 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor az nem poliamor kapcsolat, hanem XYka akar egy új feleséget vagy férjet. Az nem ugyanaz.


Én ilyen formában nem támogatom a többnejűséget/többférjűséget. Ha vki akar egy új kapcsolatot kialakítani, akkor házasság előtt ezt beszélje meg a párjával. Ez lenne a korrekt, mégiscsak házasok. És akkor ha a másiknak nem tetszik, akkor szépen elválhat, mielőtt a másik kettő összeházasodik.

Tulajdonképpen csak a sorrend cserélődik fel, legfeljebb XYnkánk picsog, hogy jaj, pedig jó lett vóna a Muci is, mert mittudomén, az legalább tud főzni / jó sok pénze van.

2021. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te tényleg nem vagy tisztában a dolgokkal, láttál már házassági pert 2! ember között? Hogy micsoda veszekedés megy a dolgokon, a gyerekeken? Nem arra gondoltam, hogy ki kinek a gyereke biológiailag, hanem átvitt értelemben, hogy ki nevelné? Lehet az anyja apja nem, aztán később mégis, aztán a 4. feleség vagy az 5. férj vagy micsoda mégis?

"államnak nem is kell erkölcsi és kulturális kérdésekkel foglalkozni" dede, igenis kell. az egész társadalmunk tele van erkölcsi kérdésekkel, pl. miért büntetjük meg aki embert ölt? ez egy erkölcsi kérdés, jogi kérdésbe öltöztetve. másrészt az "állam", mint jogalkotó tulajdonképpen itt egyenlő az aktuális, megválasztott hatalommal kormánnyal, akiket választunk. És akik választják a kormányt, tehát a társadalom, mindig egy adott értékrendet képviselő politikai erőt választ meg. Magyarországon jelenleg, illetve tulajdonképpen mindig (persze ha nem számítjuk a török időket meg esetleg valami ősmagyar korszakot) is olyan kormányzó erő volt hatalmon, amely nem tette lehetővé a többnejú/többférjűséget. A társadalom 99%-a ma is elutasítaná ezt.

2021. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

„az nem poliamor kapcsolat, hanem XYka akar egy új feleséget vagy férjet.”


De. Ez is poliamor kapcsolat. A poliamor kapcsolatnak többféle alakzata létezik. Nem csoportházasságról írok. Nem kell, hogy mindenki mindenkivel kapcsolatban legyen. Az is poliamor kapcsolat. Lehet a férjnek egy másik kapcsolata, a feleségnek is egy másik. Nem kell, hogy a másik felek egymással érintkezzenek.


„Ha vki akar egy új kapcsolatot kialakítani, akkor házasság előtt ezt beszélje meg a párjával. Ez lenne a korrekt, mégiscsak házasok. És akkor ha a másiknak nem tetszik, akkor szépen elválhat, mielőtt a másik kettő összeházasodik”.


Helyes! Egyetértünk, elválhat, ha nem tetszik neki. Rendben, akkor legyen kötelező hivatalosan értesíteni erről a házasfelet (bár szerintem csak feltűnik), de akkor közjegyző rögzítse, hogy megtörtént az értesítés és mi a válasz erre. Ha azonban nyugtázza a korábbi férj/feleség, akkor miért ne lehetne fenntartani a korábbi a házasságot is?

2021. márc. 24. 17:26
 18/72 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. De ha igen, akkor helyesbítek: olyan poliamor kapcsolatot nem támogatok, és normális ember sem támogat, aminek nem minden tagja akarja azt a kapcsolatot. Azért ne kényszerítsünk már bele ilyen kapcsolatba monogámot azzal a dumával, hogy "majd elválhat, ha nem tetszik". Meg hogy majd nyugtázza a feleség. pont erről beszéltem, hogy azt azért simán könnyű megcsinálni, hogy odavisznek 2 verőembert 1. férj Józsihoz vagy 1. feleség Katihoz, hogy "aláírod, vagy meghalsz, k.cs.g.", vagy mondjuk kést szorítanak a gyereke nyakához. És igen, nagyon minimális esély első házasságnál is van erre, de sokkal nagyobb esély lesz erre, ha bevezetik a 2. házasságot.


Ezt nem lehet kiküszöbölni, ezért nem támogatom. Helyette maradnék annál, hogy megvan az első házasság, 2. cuncika szépen odamegy hozzájuk lakni, felvállalják egymást a közösség előtt, és írnak maguk között szerződést az anyagiakról. Biztonságosabb.

2021. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
100%

Meg aztán nézzük ezt a példát, most csak érzelmi alapon. X és Y és poliamorok, szeretik egymást, de szeretnek még melletük 5 másikat is akár. Y szerelmes és párkapcsolatot akar Z-vel is, aki viszont normális, mint a társadalom irtó nagy többsége, és egy emberrel akar párkapcsolatot és összekötni az életét vele. Z is szerelmes Y-ba, házasságot is akarna kötni vele, de csak később tudja meg azt, miután összejöttek,vagy mondok jobbat, a házasságuk után, hogy Y poliamor. Szerinted mennyire nézné el Y-nak, hogy van még 5 másik valakije, köztük X is? Például elnézné neki, hogy másokkal is élne, másoktól gyereke lenne, közös háza, családja még 5 másik emberrel párhuzamosan?

Másik opció persze az iszlám felfogás, az egy férfi 6 feleség, de hát az abszolút a nők kihasználásáról szól, ez a nyugati értékrenddel nem egyeztethető össze semennyire.

2021. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de amiről beszélsz, hogy váláskor veszekednek annak mi köze a joghoz?

Most is vannak veszekedések, pedig monogám házasságokról beszélünk.

Az állam feladata az, hogy ezt rendezze megfelelő törvényekkel és a bíróságnak, hogy lebonyolítsa a világos szabályok alapján ezeket a válópereket. Ha ez nem működik, akkor a meglévő jogszabályokon is változtatni kell.

Részvénytársaságok, többszáz fős horgászegyesületek is működnek, mamutcégek… vagy közelebbi példával társasházak is, ahol jóval több pénzről beszélünk.

Vagyonnál, pénznél annyi történik, hogy összetettebb matekképletek kellenek az elosztáshoz.

Gyereknél többféle megoldás is lehet, tudtommal egy gyereknek anya és apja van egyelőre, tehát a másik anyának/apának semmi köze ahhoz a gyerekhez, amihez nincsen köze. Nem látom itt a problémát.

2021. márc. 24. 17:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!