Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyetértesz azzal, hogy az új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértesz azzal, hogy az új házasságot ne érvénytelenítse a korábbi házasság fennállása?

Figyelt kérdés

Miért ne köthetne egy személy több személlyel is házasságot, ha pl. poliamor kapcsolatban élnek?


Az alábbi szakasz hatályon kívül helyezése a kérdés témája:


4:13. § [Korábbi házasság fennállása]

(1) Érvénytelen a házasság, ha a házasulók valamelyikének korábbi házassága fennáll.

(2) Az újabb házasság a korábbi házasság megszűnésének időpontjától érvényessé válik. Ha a bíróság a korábbi házasság érvénytelenségét állapította meg, az újabb házasság a megkötésének időpontjára visszamenőleg válik érvényessé.


2021. márc. 24. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerű: mert Magyarországon tiltott a többnejűség/többférjűség. Poliamor kapcsolatban lehet élni, nemhivatalosan. Ennyi, ilyen az itthoni jog. Ha több emberrel akarsz házasodni, akkor menj olyan országba, aminek ehhez megvan a jogi háttere, itthon nem fognak ezen változtatni.
2021. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
94%
Élj együtt annyi emberrel, ahánnyal csak szeretnél, megteheted. Csak ezt ne hívjuk házasságnak, mert nem az.
2021. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:

A válasz nagyon nem hasznos. Mindenki tudja, hogy ez a törvény, de távolról sem ennyi.

A kérdés az, amit feltettem, hogy egyetértesz-e azzal, hogy a törvényt megváltoztatása a törvényhozás?

Az ember alkotta törvények ugyanis folyamatosan alakulnak. Pl. az Egyesült Államokban sem mondták azt, hogy a rabszolgaság legális, tehát ennyi, ha nem tetszik, akkor költözz el.

A törvények a feladata az, hogy az embereket kiszolgálják.

Ha léteznek poliamor kapcsolatok, amelyeket egyenjogú, felnőtt emberek alkotnak és senki érdeke nem sérül eközben, akkor a törvényhozásnak feladata lehet az élethelyzet fókuszba helyezése.

Mindenki menjen el, aki nem tetszik egyik vagy másik jogszabály?

Nem, ez hülyesség!

Azért van a törvényhozás, mert ezen lehet változtatni.

2021. márc. 24. 16:56
 4/72 A kérdező kommentje:

„Élj együtt annyi emberrel, ahánnyal csak szeretnél, megteheted. Csak ezt ne hívjuk házasságnak, mert nem az”.


Igen, valóban nem az. Mert jelenleg nem ez a törvény! 😊 De lehetne.

2021. márc. 24. 16:58
 5/72 anonim ***** válasza:
80%

Rendben, akkor beszélj a területi országgyűlési képviselőddel, hogy nyújtson be törvényjavaslatot a házasságról szóló polgárjogi törvény módosítására. :))

Én személy szerint nem támogatom és nem szeretném ezt a törvényt megváltoztatni, mert a házasságnak megvan a jogi és morális értelemben vett fogalma. Ha valaki egy tehénnel vagy egy fával akar házasságot kötni az sem működhet: a magánéletben hívhatja a tehenét a feleségének, senkit nem érdekel. Te is élhetsz egyszerre 20 nővel, senkit nem érdekel. De ne nevezzünk mindent házasságnak.

2021. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%
Ha tovább is olvasgattad volna a Ptk.-t, akkor láthattad volna, hogy mennyi nagyon súlyos joghatás tartozik a házassághoz. Kérdező, ha te 10 emberbe vagy szerelmes, és 10 emberrel kötsz házasságot, akkor mindegyik eltartásáról majd gondoskodni fogsz? Ha elválsz mondjuk 5től, majd a szülői felügyelet, közös vagyon kérdését mindegyikkel egyenként tudnád rendezni? Eggyel is nehéz, ugye. Btw szülői felügyelet, ha a partnered szintén poliamor, és neki is van még 10 partnere, tegyük fel hogy nem körbedugjátok egymást, azért elég bonyolult lenne megbeszélni és tisztázni, hogy ki knek a gyereke, kinél fog lakni, ki fogja eltartani nem? :D Itt csak egyes jogi problémákat villantottam fel, ilyen erkölcsi, kulturális kérdéseket nem is
2021. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:
Ne keverjük a szezont a fazonnal. Nem tehénről vagy fáról kérdeztem, hanem felnőtt állampolgárokról. Az, hogy többférjűség, többnejűség létezik az kultúrkörönként eltér. Ahol létezik ott házasságnak nevezik.Az államnak ugyanazzal az eséllyel fizeti az adóját a monogám és a poliamor is. Az államnak miért ne lenne feladata kiszolgálnia a poliamorokat is?
2021. márc. 24. 17:06
 8/72 anonim ***** válasza:
71%

" Az államnak miért ne lenne feladata kiszolgálnia a poliamorokat is?"

Azért mert nincs rátok igény!

2021. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:

„Ha elválsz mondjuk 5től, majd a szülői felügyelet, közös vagyon kérdését mindegyikkel egyenként tudnád rendezni?”


A részletszabályokat ki kell alakítani, vagyont lehet többfele is osztani, mint kettő, ha több ember áll össze, akkor a vagyon is nagyobb, tehát értelme is lenne tovább osztani.


Ha egyértelmű, világos szabályok vannak, akkor minden megoldható, társasházak, vállalkozások is működnek, amelyekben sokkal több ember érintett.


„elég bonyolult lenne megbeszélni és tisztázni, hogy kinek a gyereke”


Ezt azért elég egyszerű tisztázni DNS-tesztel, örökbefogadási nyilatkozattal stb.


„erkölcsi, kulturális kérdéseket nem is”


Szerintem az államnak nem is kell erkölcsi és kulturális kérdésekkel foglalkozni, az erősen véleményes, a bürokráciának nem lenne feladata a véleményalkotás.

2021. márc. 24. 17:12
 10/72 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondom őszintén, nekem ez aggályos lenne. Messze nem azért, mert nem támogatnám a poliamor kapcsolatokat, hanem inkább amiatt, mert:

- jogilag sokkal bonyolultabb lenne a dolog akármelyik két fél válása után

- szerintem nem lehet kiiktatni azt sajnos, hogy a második házasság ne az első akarata ellenére történjen meg

sztem ezzel azt érnék inkább el, hogyha egy agresszívebb fél, vagy akinek hatalma van a másik felett, beújít egy új k...t vagy str.c.t, és a másikat simán rákényszerítenék fizikai vagy lelki terrorral, hogy írja alá a beleegyezését

(mert nekem ez a poliamor házasságok jogai jelszóval csak úgy működne, ha 1) az első férj/feleség hivatalos beleegyezésével történne meg, 2) mindkét féllel házasságot köt az új fél)

2021. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!