Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Akinél közös kassza van, a havi bevételetek hány százalékát teszitek félre, és hány százalékot költesz magadra, ill. a párod magára?
Nem tudok általánosságban százalékot írni, mikor-hogy.
Most spórolós üzemmódban vagyunk, mert majd szeretnénk egy nagyobb lakást venni, szóval a bevételünk olyan kb 50%-át tesszük félre minden hónapban, de ez azzal jár, hogy így kisebb százalékot költünk magunkra. De ha éppen nem is spórolnánk valamire, akkor is változó, hogy egyes hónapokban mennyit költünk- azért az nem egy gyakori kiadás, hogy új télikabátot vegyen valaki vagy megújítsa az edzőbérletét. De összességében, nagyon kiátlagolva olyan max 5-10% megy csak magunkra (változó arányban) a bevételünkből, ha nem számítjuk ugye a mindennapi kaját meg rezsit meg ilyesmit, hanem a ténylegesen "csak magunkra" költött dolgokat nézzük, mint ruházkodás, hobbi, fodrász, mittudomén.
A közös bevételünk átlagon felüli.
Mit jelent pontosan a "magunkra költés"? Mert én nem járok amúgy sem csak úgy shoppingolni, nincsenek drága hobbijaim. Nem kattanok be és akarok hirtelen valami hirtelen jött ötletre elkölteni sok tízezer, sok százezer forintokat.
Havonta 5-10 ezer ft között költök személyes higiéniai cikkekre, ezen kívül 8 ezer a kondibérlet, 10-15 ezer táplálékkiegészítőkre megy el. A barátokkal találkozom havonta 3-4-szer, akkor elmegy még másik összesen 10 ezer. Ruhákra évente 100-120 ezret költök.
Magunkra költés: ruha, fodrász, hobbi, kütyü, számítógépes játékok, ivás a haverokkal.
Bármi ami nem "alapvető szükséglet". A ruha meg a fodrász is lehet alapvető szükséglet bizonyos esetben, csak ott nagyon nagy különbségek vannak aközött, hogy nem mezítláb mész ki az utcára, meg hogy 100 ezer Ftos cipőd van. És mivel ez mindenkinek a saját igénye eldönteni, hogy a legolcsóbb használtat veszi, vagy a legdrágábbat, ezért inkább a személyes költésbe sorolom. Persze ismerek olyanokat akik évente egyszer elmennek közösen nagybevásárolni, és a Tescoban megveszik az összes ruhájukat. De most ettől tekintsünk el.
Sose gondoltam ezt végig, de megpróbálom.
Szóval megtakarítás: a fizetésünk kb 25-30 százaléka. Lehetne több, de így kényelmes, ez is szép összeg.
Hogy magunkra mennyit költünk, arról őszintén lövésem nincs, mindenki mindig megveszi, ami kell neki. A gyerekekre költünk szerintem baromi sokat (2 van), magunkra annyira nem.
Átlagon felüli az összbevételünk.
A járvány előtt 350 ezer forint körül költöttünk havonta. Ebből 60 egyetemi tandíj, 50 eü+nyugdíj megtakarítás + 40 lakástakarék, albérletet nem kellett fizetni, rezsi+autó+net 70 ezer/hó.
Kb. 80-100 ezer ment el ennivalóra. A különbözet ment el minden másra (ajándék, nyaralás, sport, magánorvos stb.).
A maradék bevételünk 180-350 között alakult havonta. Ez lakáscélra ment.
A járvány óta szerintem havi, 150-180 elmegy kajára, és valahogy nem takarítunk meg többet, pedig kevesebb helyre járunk, kevesebb ruhát veszünk stb.
"kütyü, számítógépes játékok, ivás a haverokkal"
5 évente veszek egy 150 ezer forintos laptopot és 3 évente egy 60 ezer forintos okostelefont. Ezek bőven eleget nyújtanak nekem. Számítógépes játékokat le lehet tölteni a közismert N-nel kezdődő és core-ra végződő oldalról.
Nem iszom alkoholt már egyáltalán, de aki barátaim igen, azok sem isznak 3-4 sörnél többet egy este, amikor találkozunk mondjuk heti egyszer. 25 éves kor alatt még lehet simán menő keményen bebszni minden héten buliban, de később már inkább gáz, amikor felnőttként valakinek ez az alfa és az omega.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!