Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem bírom ezt a helyzetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírom ezt a helyzetet hibás vagyok benne?

Figyelt kérdés
Budapest közeli kisvárosban élünk párommal.Ő tanár és a lánya is ezt a pályát választott.Ugyanabban az iskolában dolgoznak tehát napi szinten találkoznak.Mi nem túl sok időt töltünk együtt,én minden második héten délutános vagyok,így marad a szombat-vasárnapi együttlét legtöbbször.Közeleg a november elseje,és mi eléggé összekaptunk.Nagyszülei sírját mennénk látogatni hétvégén,ami cirka 158 km-re van.Párom azt mondja lánya is jön velünk,én ezt nem szeretném.Egyrészt egyáltalán nem állok közel hozzá,másik szempontból nincs ránk utalva,nyelvtanárként magántanítványozik,vagyis nem szegény plusz saját autója van.Én párommal terveztem a napomat tölteni hisz így is keveset vagyunk együtt.A lánya normális esetben szintén párjával menne de tíz hónapja elváltak.Egyáltalán nem bánatos,szeret egyedül lenni,szereti a szabadságot.Na most miért kell nekem szívni emiatt és egy hosszabb utazáson elviselni olyan ember jelenlétét akivel tulajdonképpen nem is vagyok jóban.Legrosszabbul az esik hogy párom ezt nem veszi figyelembe.Szerintetek tényleg a szülőnek kell bőven felnőtt gyerekét furikázni,amikor az minden szempontból a szülője nélkül is meg tudná utazását oldani?Szeretném ha olyanok írnának akik át tudják érezni a helyzetemet,az érzéseimet.
2020. okt. 29. 11:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen utakra? Jézus... Nem nyaralgatni vagy kirándulni mentek, hanem a halott rokonaik sírján akarnak gyertyát gyújtani. Nálad vannak gondok az emeleten.
2020. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Engem nem az zavarna ha ketten mennének.Azt elfogadnám.Ez azért nem opció mert párom ragaszkodik hozzá hogy én is menjek,hiszen előző években ketten mentünk együtt.Tudom egy kapcsolat kompromisszumok sora.Én azt nem értem ha elfogadom hogy idén lányával akar menni akkor ő miért nem fogadja el hogy én ebben a felállásban otthon szeretnék maradni.
2020. okt. 29. 12:05
 13/33 A kérdező kommentje:
Ez a vita most robbant ki ezért is tettem fel a kérdést.Viszont mióta a lánya elvált minden egyes szülő látogatásra,szülinap köszöntésre hívja magával.Mi tulajdonképpen idegenek vagyunk egymásnak,most sokalltam be.
2020. okt. 29. 12:21
 14/33 anonim ***** válasza:
95%
Miert nem lehet kompromisszumot kotni? Elfogadni h esetleg a lanya is meglátogatna a dedszuleit (akikhez neked pl semmi kozod) de mondjuk tervezni egy kettes hetveget? Vegyel elo egy naptart es valassz egy hetveget amikor kettesben vagytok valahol. A halottak napja meg szoljon mar a halottakrol meg a most is elo roknokrol.
2020. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Azert abban igaza van a kerdezonek, hogy ha o ki akar szallni a bulibol, miert ne tehetne meg. Amugy egyszeruen nem mesz el, ez mindig jatszik...
2020. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg felháborító hogy évi pár alkalommal apa és lánya együtt megy családi összejövetelekre... Ja nem.

Nem a lány hibája, hogy ti nem tudjátok összeegyeztetni az életeteket a mindennapokban. Semmi nem múlik azon a pár órán amit évente párszor együtt ültök a kocsiban.

2020. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%

Gondolj mar bele. Ha a te gyereked lenne es a te nagyszuleid sirjahoz utaznatok, akkor nem ajanlanad fel a gyerekednek, h figyi gyere velunk. Se kutyad se macskad gyere.

Az a gyerek mindig is a gyereke marad. Szereti es mindig szeretni fogja. Mivel egyedul van ezert igyekszik h tobb idot toltson vele. En is ezt tennem.

Mi van a parod erzeseivel? Azok nem szamitanak? Ha a te nagyszuleidhez mennetek arra meg azt mondom ok, megbeszelheto h ne cibalja magaval a lanyat. De az oveihez mentek. Logikus, hogy veletek megy a gyerek is.


Es igazuk van a tobbieknek ennyiben nem tudsz elfogado lenni akkor nem tudom mit varsz mit reagal majd amikor odaig jutsz h nekib@szod a kerdest, h donts vagy en vagy a lanyod...

Mert ugy tunik nem a lany problemazik azon h veled kell utaznia...

2020. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
40%

#17 Azert abban a kerdezonek igaza van, hogy akkor viszont neki miert kell mennie? Megjegyzem en ebbol a temetozesbol nem csinalok gondot:


Ad1: eddig sem jartam, ezutan sem fogok, foleg nem halottak napjan, amikor minden hulye ott tolong.

Ad2: nincs parom, nem kell vele alkudoznom a sajat idomrol

Ad3: a temetotol meg ugy altalaban a rokonaimtol 1000km-re vagyok, ugyh ezzel sem kell foglalkoznom.

2020. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
17. Több időt töltsön vele?Egész héten beszélgetnek mert több gyerek is van az iskolában akiket közösen tanítanak,stb.Velem nem tölt minden héten annyi időt a párom.Kérdésre válaszolva az én gyerekeim párjukkal mennek mindenhova,ahogy eddig mi is tettük.Azért mert az ő lánya örül a szingliségnek,miért kell nekem szívni.Ti nem ismeritek őt.Látszólag fogad csak el.Ha ott vagyok szinte levegőnek néz,csak a szükségeset kommunikálja felém.Így kellemetlen autókázni vele higyjétek el.
2020. okt. 29. 12:50
 20/33 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a lánya féltékeny a ti kapcsolatotokra, mert mellette nem maradt meg senki, és kihasználja a helyzetét, hogy az apja most jobban figyeljen rá. Hiába titkolja, gondolom kell neki az odafigyelés egy férfitől. Szóval irigység+szeretethiány. Én a helyedben ebből kilépnék, én nem látlak téged hibásnak, ellenben a másik 2-t igen. 30f
2020. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!