Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik milliókat költenek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik milliókat költenek az esküvőjükre, azok miből finanszírozzák?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkinek a zsebében turkálni, de sok helyen hallom/olvasom, hogy 2-3-4 milliókat költenek a párok az esküvőre, és felmerül bennem a kérdés, hogy honnan van ennyi pénzük rá? Van már saját kocsi/ház, hogy ennyi pénzt tudnak szánni rá? Én is férjhez megyek hamarosan, 1 millió alatt szeretném megúszni, mert nekünk még utána jön a ház vásárlás. Akinek "drága" esküvője volt, el tudná mondani nekem, hogy mégis honnét?

Semmi rosszindulat nincs bennem, de tényleg érdekel.



2018. nov. 15. 13:08
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előttem lévő (meg korrábbiak) ír(nak), az a helytálló.

Pesten azért egy nettó 300-as fizu simán elérhető (még a buszvezetők is keresnek minimum ennyit!). Kettő ebből, már 600. Ha valaki megfogja a pénzt és lemond bizonyos dolgokról, lehet spórolni az esküvőre, meg lakásra.


Egyébként ha azzal számolsz hogy csak az esküvőn a kaja 8-10ezer/fő egy jobb étteremben (Pest/vidék), egy 80 fős esküvőnél is közel jársz a millióhoz, és ebben az ital sincs benne, nemhogy a ruhák, minimum pici dekor, szertartások, fotós, stb... :)

1-2 millió ma már, a pénzromlás miatt nem akkora tétel mint pld. 2010-ben volt (meg már eltelt azóta majd 10 év! 10 év 3%os évi inflációval is 25%-os pénzromlás!)


Na meg - mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér!

Egy összvissz nettó 400-at kereső pár ne akarjon feltétlenül milliós esküvőt. Illetve akarni akarhat, de vagy spóroljon, vagy priorizáljon.

Mi egy szuper szolid, visszafogott de elegáns esküvőt tartunk 50 főnek. 1.7 millió körül lesz, pedig megfogjuk a költséget ott, ahol tudjuk.

És hogy miből fizetjük? A szakmánkban elért véres verítékkel, ami miatt 10 év tapasztalat után jó fizetést kaphatunk, és abból félretehetünk. Tavaly vettünk lakást. Semmi extra, de szeretjük, hitel is van a felén. Tavaly a lakás miatt, idén az esküvő miatt csak minimalista kézműves ajándékok járnak a családnak karácsonyra. Tesóm ezt sosem értette, ők mindig mindenben grandiózusak - töredéknyi fizuból mint mi. Én meg azt nem értem. Mindegy, különbözőek vagyunk mind.


Emellett azt se ítélem el aki olcsón megoldja - egyszerű ruha az egyik ruhaboltból, vendégek hozzák a kaját vagy minimalista állófogadás van. Ezt is lehet gyönyörűre, meghittre csinálni. 2 ilyen esküvőn voltam ami remek emlék évek múltán is.

2018. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi nem vagyunk gazdagok, de olyan 2 millió körül lesz az esküvő 50-60 főre. Na nem azért, mert aranyporral lesz meghintve előttünk a föld is, hanem egyszerűen nem lehet olcsón kihozni egy normális hagyományos ütemezésű esküvőt lakodalommal.

Mióta elkezdtük szervezni rájöttem hogy ez nem úgy megy, hogy én kitalálom mi legyen és kifizetem, hanem elmondják mit kínálnak és vagy elfogadjuk vagy nem...

Kapásból az egyetlen helyszínnek, ami megfelelt az étel-ital csomagja kb. 800 ezer 60 főre. Ez korlátlan italfogyasztást takar, na nem azért mert mi annyit innánk, hanem ez van meghatározva, hogy így lehet.

Úgyhogy ha iszunk ha nem ennyi és kész.

Hogy miből fizetjük? Saját évek óta gyűjtött megtakarításból nagyrészt, de a szüleink is belesegítenek szép kártyával, készpénzzel kb. 400 ezret összesen.

Nem mondom hogy nekem nem fájnak ezek a kiadások mert én ebből inkább csináltam volna egy tengerparti esküvőt rokonok nélkül kettesben, de a vőlegényemnek fontos a család és a barátok jelenléte úgyhogy itt helyben elverünk egy csomó pénzt csak legyen boldog. Ez a szerelem :D

2018. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
79%

A miénk 100 főre kis híján 2 millió volt, de nászajándékokból visszajött az ára. Egy forinttal nem csökkent a bankszámlánk az esküvő miatt. Ha "kéttanús" esküvőt rendeztünk volna utcai ruhában 0 forintból (pontosabban az illeték párezer forintos díjából) akkor a szüleinktől, nagyszülőktől, testvérektől remélhettünk volna kb. 500 ezret.

Most akkor a te szemedben mennyibe került az esküvőnk? 2 millióba? Annyit adtunk ki a kezünkből. Vagy nullába? Elvégre a nászajándékok után 0 lett az egyenleg. Esetleg 500 ezer forintba? Hiszen ha nem költünk semmire, csak bezsebeljük a legközelebbi rokonok ajándékait, ennyivel lettünk volna előrébb.

Egy szó mint száz, egy esküvő valódi költsége nem egyenlő az esküvő szervezésére elköltött összeggel. Rengetegen rendeznek 2-3 millió forintos esküvőket úgy, hogy az nekik valójában csak a töredékébe kerül a végelszámolásnál.

2018. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Én nem adok arra, hogy majd mennyi jön vissza belőle,sőt mi ki is jelentettük, hogy ne hozzanak semmit. Nem ezért házasodunk :)
2018. nov. 26. 16:32
 35/47 anonim ***** válasza:
82%

Elárulom, így is fogtok pénzt kapni szinte mindenkitől. Mi se kértünk semmit, menyasszonytánc se volt, ugyanezt az "ajándékot ne hozzatok, a jelenlétetek a fontos" szöveget nyomtuk. Ha a 100-ból összesen 20 ember megfogadta, már sokat mondtam...

Amúgy meg senki sem a nászajándékokért házasodik, tök fölösleges játszani az eszedet. Főleg, ha amúgy nem áll távol tőled a mások zsebében turkálás, és ilyen "MÉGIS MIBŰ?" jellegű kérdéseket írogatsz ki a Gyakorira.

2018. nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
59%
#35: Erre most kétszer is zöld kezet adnék ha lehetne. Pacsi!
2018. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

...pedig valamiért nagyon felkaptad a vizet :)

ha te nem tudsz normálisan megnyilvánulni, kérlek akkor maradj csendben.

2018. nov. 27. 10:04
 38/47 anonim ***** válasza:
70%

Mi az esküvő költségeit áfacsalásból, drogkereskedelemből, illetve gazdag szüleink adományaiból fedeztük, azaz pontosan úgy, ahogy sejtetted, kérdező. Kétmillió forintot máshogy nem lehet összeszedni, hiszen ez közel két évi minimálbér!

Szerencsére nincs benned semmi rosszindulat vagy irigység, így őszinték lehetünk veled.

2018. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Látom, elég sok a rosszindulatú válasz... pedig a kérdés jogos, nekünk például mindkettőnk szülei pedagógusok, és mindkét családban vannak akiket még el kell tartani, szóval megélni is alig tudnak, nem hogy besegíteni az esküvői költségekbe. Szóval mi pl. spórolunk. :)

Aki ismerősünknek nagyszabású esküvője volt (nem tudom, mennyiért, de 300 fő, kibérelt kastély stb.) azt az utolsó fillérig a szülők fizették, aztán a pár kérdezte hogy nem akarjuk-e mi is ott tartani a miénket, mert milyen jó kis hely. :D

2018. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
76%

Ismerősök között voltak akiknek szülők fizették, voltak akik összespóroltàk évek alatt- ők 30 felettiek, és voltak akik ( ezt sose fogom megérteni), 3 millàs hitelt vettek fel rà. Ők amúgy 2 évre rà elvàltak, szóval marhàra megérte adóssàgba verni magukat.

Mi pl most 32-29 évesen tartunk ott hogy 9 milliós esküvőt csinàlhatnànk ha akarnànk de felesleges pénzkidobásnak tartottuk màr a többszàzezres tételt is. Helyette inkàbb fiatalon megesküdtünk, 95 ezer forintból tartottunk esküvőt , 7 éve hàzasodtunk.:)

2018. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!