Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után mi lett a férjezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után mi lett a férjezett neved? Felvetted a férjed teljes nevét/XY-né/ vagy csak a vezetéknevét és maradt utána a tied/X-né XY/?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 21:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
52%

Egyszer olvastam, hogy mindenki zakkant, aki nem tartja meg a saját nevét. Szépen megmagyarázták, hogy melyik verzió milyen lelki nyavalyára vezethető vissza. A leggázabb az (szerintük), amikor valaki XY-né lesz, de a többi vezió se sokkal jobb.


De engem nem érdekel, én biza X-né YZ leszek! :)

2010. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
66%
Ha én férjhez megyek biztos, hogy X-né ZY vagy XY-né leszek mert nekem ezek a modern hülyeségek amiket most a nevekkel csinálnak nem tetszenek, nem vagyok maradi egyáltalán, de ebben legalább kövessük a hagyományokat. Egy házasságban az a normális, ha egyenjogúság van, de akkor is a férj nevének kell dominánsnak lennie, ez a hagyomány, és szerintem hülyeség, h már a feleség nevét felveheti a férj, meg stb..., kár, hogy ez divat lett sajnos.
2010. ápr. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
50%
Amikor úgy döntöttem,hogy megtartom a leánykori nevem nem azért tettem,mert nem tisztelem a hagyományokat.Sok esetben szeretem és meg is tartom őket.Ebben az esetben úgy éreztem,hogy nem azért megyek férjhez,hogy -né lehessek és ezzel is mutassam a világnak,engem elvettek.Még soha nem származott hátrányom abból,hogy nem -néként mutatkozom be.Ha rákérdeznek hajadon vagyok-e,akkor megmondom,hogy nem és a kezemen is látják,hogy ott a gyűrű.Szeretem a nevem,megszoktam,mindenki a környezetemben így ismer,nem éreztem szükségét,hogy más nevét felvegyem.A férjem dominanciája pedig ott mutatkozik meg,ahol épp szükség van rá.Másrészt az esküvő körül volt elég szervezni való,utána pedig költöztünk,sem időm,sem energiám,sem kedvem,sem pénzem nem volt,hogy az okmányirodába rohangáljak és egy -né miatt lecseréltessem az összes papíromat.Mikor megszületett a kisfiúnk nem volt kérdés,hogy az édesapja nevét kapja.Nem érzem semmilyen szempontból hátrányosnak,hogy így tettem és nem feminizmusból.
2010. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
64%
Hát, ezt jól megaszontad, kedves 01.48: egyenjogúság van, de a férj még egyenjogúbb, igaz?
2010. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
34%
Nem erről van, szó, igenis úgy gondolom egyenjogúság kell, hogy legyen a házasságban, de ha már házasság ami egy hagyományos dolog, akkor ne keverjünk bele, minden modern hülyeséget.
2010. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Első férjhez menetelemkor X-né YZ, másodiknál megtartottam a leánykorit. Jobb lett volna, ha először is megtartom. :P
2010. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
én felvettem a férjem vezetéknevét, de nem vagyok -né. xy ból xz lettem.
2010. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!