Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg össze kell házasodnunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg össze kell házasodnunk ahhoz, hogy a kisbabánk a párom vezetéknevét megkaphassa?

Figyelt kérdés
Párommal boldog párkapcsolatban élünk és ezt a boldogságot fokozza, hogy kisbabát várok. Nem szerettünk volna még esküvőt az idén, viszont már meg azt mondták így nem veheti a nevére a kisbabánkat. Valaki megmondaná, hogy most mi is az igaz? Mert egyik helyen azt mondják, elég az apasági nyilatkozat valahol meg azt, hogy még a baba születése előtt össze kell házasodnunk.
2010. márc. 24. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyisnem, csak apasági nyilatkozatot kell kitöltenije.
2010. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég az apasági nyilatkozat.
2010. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
100%, hogy elég az apasági nyilatkozat
2010. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Az ismerőseim között soknak lesz most az esküvője, mert nem adták ki nekik az apaságit.

De így megnyugodtam, mert jövő nyárra terveztük a lagzit.:-) És nem kell nagy pocakkal táncikálnom.:-)))

2010. márc. 24. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Apasági nyilatk. elég!
2010. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Apasági nyilatkozat mellé már kell egy igazolás is hogy TE nem állsz élettársi kapcsolatban senkivel. Mert ha igen akkor most már az élettárs is automatikusan apa lesz. Gondolom együtt éltek, ezt majd be kell jegyeztetni. Én így tudom.
2010. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

elég az apasági.én tavaly augusztusban szültem.mi sem voltunk megesküdve a párommal.terveztük,de elöbb jött a manó,így csináltattunk apaságit.most lesz májusban a fiunk keresztelője.mivel templomba nem esküdtünk(mivel ugye nem volt még esküvő),igy mondta a pap h törvénytelen gyerek-ként írja rá a fiunkat a keresztlevélre.de összead minket elötte,igy már nem lesz törvénytelen.

szóval a lányeg,h nem kell megesküdnötök ahoz,h a gyermeketek az apukája családnevét kapja.

2010. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég az apasági nyilatkozat.

Amúgy ha teljesen 100%osat szeretnél, akkor bementek az anyakönyvezetőhöz, és felvilágosítanak, hogy mit is kérnek hozzá, hogy tehessen a párod apaságit(pénzt fix, hogy nem)

Nálunk tavaly májusban ezt kérték: személyigazolványok, lakcímkártyák, az első olyan orvosi lelet ami biztosra mondja a terhességet, és a kb szülés várható időpontját(én vittem a kiskönyvet, meg az első leletet(ha van lehetőséget kérj egy olyan igazolást a dokidtől, hogy sacc mikor fogant a kicsi, ezt NÁLUNK jobban szeretik), hivatalból ellenőrizték, hogy hajadon vagyok e(akkor nem érdeklődtek van e az apán kívül élettársam, csak a férjeket ellenőrizték:)) ezek alapján 10perc múlva már ellenőriztük az adatainkat, meg aláírogattunk.

(ügyfélfogadás vége előtt 20perccel bementünk, elég egyértelmű volt, miért megyünk(8.hónapban voltam) és gyorsan megcsinálták


Off: mi az, hogy a pap azt írja a keresztlevélre, h törvénytelen gyerek? Nálunk ilyen fel sem merült, teljesen úgy ment a keresztelő, mintha férj és feleség lennénk, nem csak élettársak.

2010. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Idén változott a szabályozás ... Kell igazolni hogy nincs élettársa. De a jegyzőnél ezt meg tudják mondani.
2010. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!