Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után mi lett a férjezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után mi lett a férjezett neved? Felvetted a férjed teljes nevét/XY-né/ vagy csak a vezetéknevét és maradt utána a tied/X-né XY/?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 21:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is az X-né XY-nál maradtam. Sokat agyaltam anno, hogy is kellene. Az XY-né az túl személytelen számomra, de mindenképpen fel akartam venni a férjem vezetéknevét is amellett, hogy megtartom a saját vezetéknevemet. A kötőjeles verzió meg hülyén hangzott, szóval maradt az X-né XY.
2010. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
X-né XY lettem :)
2010. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Én felvettem a vezetéknevét,így a 4 tagú családunkban mindenkinek azonos a vezetékneve.Én sem lógok ki a sorból.Nekem ezért jó.

Sztem nem dobtam el a személyiségem,hiszen azzal,hogy feleség,és anya lettem nagyot változtam,miért ne változhatott volna a nevem is?

2010. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
én X-Y lettem :)
2010. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Én felvettem a férjem vezetéknevét, így olyan mintha a testvére lennék :)
2010. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Xné YZ vagyok:)
2010. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát én -né semmilyen verzióban nem leszek.

A párom abszolút nem ragaszkodik hozzá,hogy felvegyem a nevét úgyhogy valószínű,marad a sajátom-végülis 32 éve viselem és nincs vele semmi bajom-de gondolkodom a kötőjeles verzióban is,csak az hosszú.Ami tetszene,csak nem lehet,úgy tudom:férjem vezetéknevének kezdőbetűje+saját nevem tehát:z.xy

2010. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak. Nekem van ismerősöm aki őgy vette fel, hogy:

Kóka Zsuzsanna a leánykori neve. Hegedűs a férje vezetékneve ebből lett:

Kóka H. Zsuzsanna.

Nézz utána.

Én is né leszek:) Párom vezetékneve-né leánykori nevem:)

2010. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem lesz esküvőm, én úgy venném fel hogy:

Férj vezeték neve - Saját vezetéknév Keresztnév.

(pl: Kovács László és Lépcsőház Aranka összeházasodik , így lesz Arankából: Kovács - Lépcsőház Aranka.

2010. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
megmaradt a leánykori nevem,és minden gyermekünk mindkettőnk nevét kapta, az apáé elől, kötöjellel!de ezt külön kérvényezni kellett minden szülésnél:)
2010. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!