Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyagias szemléletű vagyok és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagias szemléletű vagyok és bennem van a hiba ha házasságot csak házassági szerződéssel lennék hajlandó kötni? 2 kapcsolatom ráment erre de most se csinálnám másként.

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok kis cégem aminek anno 1 db embere volt (én magam) kinőtte magát, 30an vagyunk jól megy a bolt. Sose tudhatom hogy amikor egy fiatal lányka dobálja magát előttem én kellek neki vagy a lóvém.

Két kapcsolatom is ráment arra hogy a csaj erőltette a házasságot én meg azt mondtam oké házasság de házassági szerződéssel. Irány az ügyvéd ahol a szerződésben mindkettőnk vagyoni helyzetét rögzítjük még házasság előtt így tudható ki mit hozott a házasságba pontosan, így későbbi probléma esetén a hölgyike nem jöhet azzal pl hogy a ház az voltaképp az ő keresetéből lett.

Mert realista vagyok nem hiszek az örök szerelemben ma még izzó tűz, pár év és üszkös hamu szürke hétköznapok. Én már most készülök a télre hiába süt ezerrel a nap a szerelem terén.


Vajon bennem van a hiba? Sok ismerősöm mondja egy anyagias paraszt vagyok hát miért feltételezem egy nőről hogy csak azért jön mert pénzem van? (Mert ugye ilyet még a világ nem látott… persze)

Oké nem feltételezem (dehogynem…). De ha nem a pénzemért akar akkor nyilván semmi problémája se lehet a házassági szerződéssel, mert ugye NEM a pénzem érdekli.

De ha nem a pénzem érdekli miért is nem megy bele?

Én menjek bele a házasságba, de ő nem megy bele a szerződésbe? Hogy van ez?

És már nem egy nem két kapcsolatom végződött ezzel, hogy házasság oké de szerződéssel és itt vége…

Két komoly kapcsolat és több kisebb.


2015. nov. 28. 18:55
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem semmi probléma házassági szerződéssel. Több ponton védi a feleket..mindkettőt. Ha ragaszkodsz a házassági szerződéshez, akkor ragaszkodj. Lesz olyan, aki elfogadja ezt.
2015. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
59%
Benned van, jobb kamu kérdést is kitalálhatnál.
2015. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
61%
Én sem tenném másképp, igazad van.
2015. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
68%

A házassági szerződéssel nem lenne bajom, bár a hozzáállásod taszító. Nem mennék hozzá valakihez aki azt feltételezi hogy a pénzére utazom, illetve aki már előre borítékolja nekem az üszkös hamuszürke hétköznapokat.

Mondjuk gyanítom, hogy felszínes libákat szúrtál ki magadnak, de az meg a te bajod.

2015. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%

Hát igazából a házasság előtti vagyon az a válás után, szerződés nélkül is a tied marad. Ezt jól lefixálták.

És ezt a vagyoni kérdést nagyon jól szabályozza az állam.

Szerintem el kéne olvasnod betűről, betűre a házassággal kapcsolatos bekezdést, mert a legtöbb szerződés, kb, ugyanazt rögzíti ami amúgy is megillet.

A szerződés akkor nyer értelmet, ha van olyan tárgy/személy(gyerek) ami már közös, mert házasság alatt szereztétek, és válásnál kérdés, hogy kihez kerüljön.

2015. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Nem mennék hozzá valakihez aki azt feltételezi hogy a pénzére utazom,


Na hát én meg nem mennék hozzá olyanhoz aki kikéri magának a feltételezést hogy csak a pénzemre utazna, de ha tettel is kéne ezt már bizonyítani na azt már nem.

2015. nov. 28. 19:12
 7/50 A kérdező kommentje:

Hát igazából a házasság előtti vagyon az a válás után, szerződés nélkül is a tied marad. Ezt jól lefixálták.



Hát ha ez valóban így van, akkor ez duplán engem igazol. Hiszen ha még tétje se nagyon van a dolognak és egy liba mégse megy bele-akkor miért is nem? Hiszen zéró tét és csak egy firkantás egy lapra-miért nem?



illetve aki már előre borítékolja nekem az üszkös hamuszürke hétköznapokat.


Miért baj az ha előre készülök a télre? Józan ember előre megveszi a télikabátot és nem akkor kapkod mikor szakad a hó.

Mert tetszik nem tetszik a tél az jön. És marha nagy önámítás olyan maszlagokban hinni mint örök szerelem. Duma.

Majd amikor a leendő párommal egész héten 10 percet se látjuk egymást de nem azért mert más nők után kajtatok hanem mert levegőt venni sincs időm a munka mellett-na akkor jönnek el a szürke hétköznapok. És ez lesz nem rózsaszín felhők! Normális ember erre készül.

2015. nov. 28. 19:18
 8/50 anonim ***** válasza:
13%

Ne foglalkozz semmivel, inkább zavard el, mint hogy lehúzzon.

Ilyenkor mindegyiknek jár a szája, hogy őt így meg úgy nem érdekli a pénz, mikor meg osztozkodni kell, akkor meg arra is igényt tartanak, amivel kapcsolatban egyébként kuss a nevük, mert már a kapcsolat előtt is meg volt.

A nőnél nincs gerinctelenebb állat, ezt jól jegyezd meg.

Rám hallgatsz, keresel egy pénzes nőt, a bolti eladókat meg skippeled.

2015. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%

De miért csak nincstelen cicababák között válogatsz?

Keress nálad tehetősebb nőt vagy ugyancsak saját vállalkozással rendelkezőt és egyből nem lesz gond, tuti egyet fog érteni.

Csak nyilván nehezebb úgy hódítani,ha a nő nem ugrik egyből egy drága kocsi láttán. Fektess kicsit több energiát a csajozásba!

2015. nov. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
70%
Úgy ismerkedj legközelebb, hogy nem Ferrarival mész randira :). Viccen kívül, a törvény elvileg úgy szól, hogy a házasság előtti vagyon az, ha megkukkulsz is a tiéd marad, viszont, ha a házasság másnapján keresel mondjuk 50 forintot, abból már 25 a nejedé, ha következő nap elváltok. Érdekes egyébként, hogy azt sem tudod, miért akarsz szerződést kötni. Valószínűleg ezt a tájékozatlanságot szúrják ki az élelmesebb aranyásók.
2015. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!