Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az anyósomék nem jönnek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyósomék nem jönnek az esküvőnkre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. decemberben a párom megkérte a kezem, karácsonykor. Mivel itt lakunk nálunk ezért anyukám kapott egy csokrot és ki is kért a szülőktől. Januárra terveztem családi eljegyzést, de mivel van egy gyermekem egy előző kspcdolatomból ezért az édrsapja nem örül a kapcsolatunknak. Szóval bejelentettük, h esküvő lesz. Lefoglaltuk a helyszínt. Ahova az anyukája nem jött mert éjszakás volt. Megvettuk a ruhámat. Ide jott velunk. Kuvalasztottuk a meghivot. Az anyukaja osszeirt 90 embert mi 40et. Igy 130fő lenne. Leadtuk a letszamot az etterembe es a dekorosnak. Erre apukam korhazba kerult. Mar elotte jonni akartak a lagzirol beszelni. Par nsp milva hazaengedtek aput. El is jott sz anyja. A beszelgetes abbol allt, h : miert hazasodunk ossze? Miert nrm lehet csak igy egyutt elni 6evig? ki kerdezte meg oket hogy van e penzuk? Miert nrm tartottunk eljegyzest? es hogy ok nem is jonnek az eskuvore. Hat ezert nm tartottunk eljegyzest mert oda sem akartak volna jonni. Penz??? Ossze irt 90 embert +kiserolany, kismenyasszony... limuzin otlezet is felvetette. amire en mondtam, h bocsi de nem kell limo! Azert hazasodunk mert mi szeretnénk. A fia tolem szeretne gyereket, bár a fiamat is elfogadja!! Ilyenkor mit tehetek? Ja azt kihagytsm, h pont a hazuk rlott van egy kocsma. Az apja oda jar ki inni. Ott dolgozik az en keresztfiam nagymamaja. Allandoan ott szid engem es olyanokat mond, h remeli hamar szétmegyunk mert igy nincs ertelme stb. Erre felvetettem tegnap a parom anyjanak h ne feljrnek attol, h nekem a vagyon kell. Apu az o apja felettese. Mondom irunk egy hazassagi szerzodest. De garantalom,h az en nevemen tobb minden van mint az oven. Erre mondta h ot nem a kisfiam zavarja. De az!!! Az apját az!!! És szét akarnsk szedni. Továbbá kijelentette h ők nem egyeznek bele igy nincs!!! Nem lehet lagzi!!!! Apu meg mondta, h de lesz! Csak kevesebben leszunk par emberrel. Hiszen a penzukre sincs szuksegunk!

2015. febr. 2. 11:18
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Tegnap a mamáját bevitték az ügyeletre. Rosszul lett. Rola azt kell tudni,h véd minket. Mert annak idején ő is úgy házasodott össze a párom nagyapjával, hogy hozptt magával egy kisgyermeket. :) az még nekem a fura, h leadta nekem a vendeglistat jott velem ruhat venni... megbeszeltuk h a meghivokat juniusban elvisszuk a vendegeknek. Igenyei voltak h ez kell az kell amaz kell... aztan nincs esküvő. :( es sajna ez bant is engem
2015. febr. 2. 11:40
 12/35 Girgoy ***** válasza:
100%

Sokminden fura ebben, de a legkreténebb dolognak - az esküvővel kapcsolatban - azt tartom, hogy ha az anyós/após nem jön el, akkro minek írnak össze részükről 90 főt? Remélem, a Meghjívókat még nem küldtétek el. Nem gondoltak bele, hoyg a férjed rokonságából az elsődlegesek az örömszülők és mindenki más csak utánuk jön? Elég hülyén nézne ki a dolog. De szerintem ne Te akadj ki, hanem a férjed rendezze le a szüleit, mert ilyen nincs, hogy abból a családból jönnek 90-en, amelyikből nem jönnek az örömszülők! Jobb lenne tényleg egy szűk körű esküvőt, akire nem az a szülő írja össze, hogy ki jön, aki maga nem akar eljönni és az egészet nem akarja, hanem csak Ti hívtok meg, akit akartok (gondolom, a helyszínt/létszámot még lehet változtatni, nem?), vagy ne csinálják itt a balhét a fiuk esküvőjén. De ezen szerintem alapvetően nem Neked kell agyalni és kiakadni, hanem a leendő férjednek, neki kell saját rokonságát lerendezni úgy, ahogy az új feleségének is megfelelő, mert Te vagy az új családja már. Az jó dolog, hoyg elfogadja a gyereked (remélhetőleg a gyereked is őt, ha már saját apjával nem nagyon volt kapcsolata amúgy sem), de rendezze le a családját is. Még ha nem is könnyű, ez bizony hozzátartozik egy leendő férj feladatai közé.


Remélem, azért sikerül olyan megoldást találni, amivel mégis szép lesz ez a Nagy Nap!

2015. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2.válaszoló. én is próbálom igy latni a dolgokat. Csak ugy látom, hogy ő meg szenved. Javasoltam, hogy próbáljon beszélni még egyszer az apjával, mert tegyen meg mindent amit lehet. Utólag az apja biztosan nagyon megbánja majd.És így úgymond bizonytalanságban, haragban, attol felve, h hányszor próbálnak meg szétszedni, vagy idejönni örjöngeni...nehéz élni
2015. febr. 2. 11:52
 14/35 A kérdező kommentje:
Még nem küldtük ki. Csak beszéltünk róla az Anyósával is, hogy júniusban. Hát mi 90fore terveztunk az anyja irt hozza 40et. Akik mar a baratok kategoria. Szoval ha ugy alakul akkor visszacsokkentjuk 90-re. De ugye attol a parkm rokonsaganak szukseges reszet meghivjuk, mert ok semmirol nem tehetnek. Anyos azon is kiakadt, h hogy nezki ha ok nem jonnek de mi megis megtartjuk. Ezzel is azt sugallva h fujjuk le h ne maradjon szegyenben. Hat jojjon el ennyi az egesz :)
2015. febr. 2. 11:57
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkora balhé lett volna, akkor én valami nagyon szűk körű esküvőt tartottam volna. Persze nekem mindegy volt, nem is azt mondom hogy ti ne tartsatok azért lagzit. A lényeg hogy ne hagyjátok magatokat! Ez a ti életetek, ha házasodni akartok az a ti döntésetek nem másé, szvsz elég prosztó dolog hogy beleszólnak.
2015. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy idegen emberek segítenek ugymondd a lelkünk ápolásában és rájönni arra, h nem mi gondoltuk ezt hülyén
2015. febr. 2. 12:01
 17/35 A kérdező kommentje:
Első felvetésem egy max 20fos lagzi volt. De a parom ismerte annyira a szuleit,h ok kifele mutogatnak. Es az nekik nem eleg igy is lett. Osszeirtunk eloszor 40et az en reszemrol. Amiben zenekar,dada,vofely, es a fenykepesz-videos is helyet kapott. Es 50et az overol. Ez lett kitolva 133-ra de ugye 130al szamoltunk. Ebbol ugyis morzsolodnak le az etterem szerint is. Aztan a kajat valasztottuk ki. Ami ugye vacsora es ejfeli kaja. Ez neki nm tetszett igy hidegtalat is kertunk vendegvarasra,ezzel is hosszabbitva a lagzit. Erre most ok nm jonnek :D
2015. febr. 2. 12:05
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvő két ember közös döntése, és alapvetően nem arról szól, hogy hány száz ember legyen jelen, és milyen hintóban, limóban vonuljon a menyasszony.


Ha össze szeretnétek házasodni, akkor ahhoz nincs szükség anyósod engedélyére. Sőt, ezek után én a szervezésbe se nagyon vonnám be, mert úgy tűnik, csak akadályozna.


Beszéljétek meg a pároddal mit szeretnétek, mi fér bele anyagilag, és ennek fényében szervezzétek meg az esküvőt.

Hívjátok meg azokat az embereket, akiket szerettek, és akik tényleg örülnek a házasságotoknak, a többiekkel meg nem kell foglalkozni. Ne anyós írja össze, hogy kik ők, hanem ti.


Nekik csak a meghívót adnám át, és aztán majd eldöntik, hogy eljönnek-e, vagy inkább játsszák a sértődöttet.

A párodat viszont sajnálom, rossz érzés lehet neki.

2015. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
64%

Ebből a katyvaszból egy szót nem értettem.


Par nsp milva hazaengedtek aput. El is jott sz anyja. - mi van?! Kinek az anyja? Az apádé?


Az apját az! - kinek az apját?


Tanulj már meg tagolni, meg értelmesen fogalmazni! Amúgy a kérdésed címe alapján nem kell semmit tegyél, ha nekik jó a durca...

2015. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz anyóssal, majd megbánja hogy nem lesz az esküvőn, a viszonyotok eszerint már nem lesz felhőtlen. Amíg a leendő férjed szeret, nincs gond, főleg, hogy a gyerekedet is elfogadja. Azért írd meg azt a házassági szerződést, az sosem árt.
2015. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!