Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet közölni a meghívo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet közölni a meghívott vendégekkel, hogy pénzt kérnénk az esküvőnkre, hogy ne legyen kínos?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 20:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Az értelmesebbje úgy is azt fog adni. Ez mindenhogy kínos.
2015. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Csak akkor nem kínos, ha rákérdeznek saját maguktól,h milyen ajándékot szeretnétek.

Minden egyéb esetben kínos, én pl. rosszul vagyok a kunyeráló versikéktől amiket itt olvasni, tuti el nem mennék egy olyan lagziba. (Annak ellenére h mi mindig pénzt adunk, ha nincs konkrét kívánság.)

Ha kapnék egy ilyen meghívót, biztos fognám a pénzem és inkább befizetném magam belőle egy wellnessre arra a hétvégére:)

2015. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Mindenhogy kínos. A legszánalmasabbak a frappánsnak szánt "Süt a nap, kékek a virágok, házasodunk, trallala, hozzatok pénzt!" stílusú kunyerálós versikék.

Általában úgyis pénzt fognak adni, vagy megkérdezik, hiányzik-e még valami a háztartásból.

Ha meg valaki nem akar pénzt adni, attól meg kifejezetten elvárni, hogy márpedig azt hozzon, bunkóság.

Mi még a nászajándékot sem vártuk el feltétlenül a vendégektől, nem hogy még kikössük, hogy hozzanak és ezt és ezt hozzák, mert nekünk az kell.

2015. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
10éve élünk együtt,tehát már igazából mindenünk megvan.Szóval bízzak benne,hogy ezt szem előtt tartják az ismerősök?!
2015. jan. 15. 20:49
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Nagyjából mindenki meg fogja kérdezni, akkor tudjátok elmondani. Külön kérni nem szabad, nagyon illetlen dolog, a versikék pedig szörnyűek, azt semmiképpen ne.
2015. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

2-es vagyok: esetleg szülőknek lehet még mondani, hogyha valaki kérdezné, akkor pénzt szeretnétek.

Távolabbi rokonok akikkel ritkábban találkoztok, lehet kérnek majd tanácsot, hogy mivel lepjék meg a fiatalokat és akkor majd tudják mondani a szülők, hogy már mindenük megvan, pénz lenne a leghasznosabb.

Esetleg még ezt tudom elképzelni mint kulturált lehetőséget.

2015. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
A meghívót úgyis személyesen viszitek el a legtöbb helyre. Akit érdekel, minek örülnétek, az meg fogja kérdezni. Akit nem érdekel, annak lantkíséret mellett is énekelheted a pénzkérős verset, akkor is kenyérpirítót ad ajándékba. :)
2015. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Rokonaim egy kis erdélyi faluból származnak, de még náluk is pénzt szokás adni. Már nem hiszem, hogy kérni kéne, alapból azt szoktak adni.
2015. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem a meghívóba versszerűen beírás az jó rá.

Én majd beleírom, mert nem akarok kapni 5 kávéfőzőt, ami amúgyis van.

2015. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 15. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!