Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan fogalmazzam meg frappán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogalmazzam meg frappánsan és burkoltan azt, hogy inkább pénzt szeretnénk az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Szeretnénk elkerülni azt, hogy legyen 20 étkészletünk, és 10 kávéfőzőnk. Inkább pénzt szeretnénk nászajándékba, hogy közelebb álljunk a lakásvásárláshoz.

Azon gondolkoztam, hogy az esemény alkalmából létrehozott weboldalra ezt kiírnám valahogy frappánsan, burkoltan, esetleg rímbe szedve egy kis versben vagy hasonlóban.


Tudnátok segíteni, ötleteket adni?


2014. jún. 29. 15:41
1 2
 1/18 anonim válasza:
65%
Nekünk a meghívóba írta egy rokonpár egy versikében ötletesen, hogy nem kell nekik kanál, tányér, turmix, hanem pénz. Biztos, hogy vannak az interneten ilyen versek. Keress rá.
2014. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
65%

Első találat googleben:


[link]


Válogass!

2014. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Fényember ***** válasza:
64%

ez szerintem nagyon aranyos..nekünk az egyik családtagunk a meghívóval együtt küldte:


Minden kedves vendég és rokon!

Kérünk titeket ne vegyétek zokon!

De hogy ne halmozódjon öt edénykészlet,

ennek elkerülése végett,

mit ajándékra szántok,

inkább borítékban kezünkbe adjátok.

Ígérjük, hogy nem vész kárba,

hamarosan befektetjük egy kis családba.


Szerintem ez eléggé korrekt és jót mosolyogtunk rajta a családdal. :)

2014. jún. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, de szerintem ezek a versikék gusztustalanok: Kék az ég, süt a nap, nyílik a rózsa, összeházasodunk, sálálálálá, hozzatok pénzt, mert nekünk csak az kell.
2014. jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Meg különben is nem tudom, hogy várhatjátok el, hogy ki mit hozzon ajándékba? Teljesen úgy jön le az egész, mintha csak azért hívnátok meg őket, hogy pénzt kuncsorogjatok tőlük.
2014. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 Ha nem tudsz segíteni akkor maradj csendben, és olvasgass más kérdéseket.
2014. jún. 29. 18:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a vendégeket. Én például biztos voltam abban, hogy a vendégek 90%-a meg fogja kérdezni, hogy mit kérünk. Tudták, hogy együtt élünk, a háztartás teljes, másrészt ballagáskor, bérmáláskor is mindig megkérdezték. Én vendégként nem bírom ezeket a frappáns verseket. Az emberek zöme úgyis pénzt visz, vagy ajándékot plusz pénzt. A verssel az a gond, hogy vannak olyan családok, meghívottak, akik nem állnak jól anyagilag, és megterhelő nekik az esküvő, lakodalom. Ők vesznek egy étkészletet 5 ezerért, és nem érzik annyira cikinek, mintha vinnének egy borítékban 5 ezer forintot.
2014. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megsértődni, kedves kérdező, lehet, nem kedvesen fogalmaztam elnézést érte, de én nagyon sok embertől hallom mostanában, hogy utálják ezeket a versikéket és gusztustalannak, sértőnek találják.

Tehát azért figyelj erre is oda. Ha ismered a meghívottjaidat és tudod, hogy poénosnak fogják találni, akkor sok jó ötlet van a neten. De tényleg elképzelhető, hogy sokaknak úgy jön le, hogy csak azért hívjátok meg, hogy pénzt kunyeráljatok tőlük.

Biztos nem így gondoljátok, de attól még másnak így jöhet le.

Na, de tényleg nem akarom itt elvenni a kedved.

Sok boldogságot! :)

2014. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne írjátok bele a meghívóba, mert szerintem gusztustalan. Ha átadjátok a meghívót úgyis megkérdezik mit szeretnétek akkor mondjátok azt,hogy lakásra gyűjtötök
2014. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

El tudod képzelni ezt a megoldást egy születésnapi összejövetelre szóló vagy keresztelős, netán ballagási meghívóban? Ha kapnál ilyet más családi esemény alkalmából, milyen arcot vágnál hozzá? Pedig ballagásra is szokás ajándékot vinni, mégis furcsán érezném magam, ha ilyet olvasnék, és számomra az esküvő sem kivétel.


És már csak azért sem írnék bele semmi ilyet, mert lehet, hogy először jópofa volt, de manapság minden meghívóban ez van. Csak idén 4 esküvőre megyünk, és ugyanaz a "vicces versike" van mindben, nekem már a tököm teli vele őszintén szólva. Elcsépelt lett, tehát már azt sem lehet felhozni, hogy ha ízléstelen is, de legalább frappáns, mert már rég nem az.


És az utolsó ok, ami miatt szerintem kerülendő: te vendégeket hívsz, nem mecénásokat. Ők a vendéglátásért cserébe adHATnak pénzt, de nem kötelező, és nagy illetlenség erre külön felszólítani őket.

2014. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!