Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolják egyes nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják egyes nők azt, hogy tartoznak az anyjuknak azzal, hogy az ő ruhájukban esküsznek?

Figyelt kérdés

Sok nőtől hallottam már, élőben is, tv-ből is, hogy úgy gondolják, hogy tartoznak az anyjuknak annyival, hogy az ő régi esküvői ruhájukat húzzák fel a saját esküvőjükön is, akár a saját elképzeléseik és vágyaik rovására.


Magamból kiinduva, átalakítva sem venném fel az anyukám ruháját, mert sehogy nem tetszik, ráadásul abban már volt egy esküvő. Nekem picit olyan érzésem lenne, mintha a nászéjszakámat a szüleim ágyában kellene töltenem...


Nektek mi a véleményetek erről?


2014. aug. 31. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szep gondolat, plane, ha a szulok házassága boldog. Ugy viszont nem kellene, ha nem tetszik a menyasszonynak. Van egy műsor a TLC-n, a Something borrowed, something new. Ott a menyasszonyoknak az anya/nagyszulo/akárki ruháját átalakítják az o elképzelései alapján. Sokszor csak maga az anyag marad, semmi mas koze nincs az eredeti ruhahoz. Van, amikor gyönyörűen sikerül es a menyasszony azt választja.
2014. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Még nem találkoztam ilyesmivel személyesen, egyedül külföldi műsorokban hallottam róla.


A véleményem az, hogyha ezt akarja akkor viselje az anyukája régi ruháját. Engem nem zavar, akkor sem ha örömmel esküszik benne, és akkor sem ha a lelke mélyén nem tetszik neki az öltözete. Az utóbbit nem értem, de nem az én bajom, nem én fogom évek múlva nézegetni az esküvőn készült képeket.

2014. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem zavar, ha más így dönt. Én anyukám menyecskeruhájában voltam, igaz egy kicsit át lett alakítva. De jobbat keresve se találhattam volna. Ha nem tetszett volna, nem vettem volna fel. Ha valaki saját vágya rovására teszi, az pedig az ő baja. Én nem éreztem úgy, hogy ezzel tartozom anyukámnak, de mivel megvolt a ruha, és engedte, hogy egy kicsit átalakíttassam, így nem láttam akadályát. Sőt inkább jó érzéssel töltött el, hogy anyukámon is ez volt az első ruha asszonyként, és rajtam is. Ez nem jelenti azt, hogy az árnyékukban élnék, vagy nem tudtam volna tőlük elszakadni.
2014. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenről még nem hallottam, de szép szokásnak tartom. Bár nem hiszem, hogy sok helyen be lehet tartani, mert nem mindenhol van meg a ruha és egyáltalán nem biztos, hogy jó a méret vagy át lehet úgy alakítani, hogy még jól nézzen ki.

Anyukám egy sima fehér kosztümben ment férjhez, kalappal és fehér kesztyűvel, a ruha már nincs meg, viszont a kesztyű megvan és abban vettem át a diplomámat. :))

2014. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha tényleg tetszik nekik a ruha, vagy a gesztus, hajrá. De ha csak kényszerből teszik, mert így illene, az régen rossz. Az én anyukám egy elég snassz nadrágkosztümben ment férjhez. Az egy dolog, hogy nincs már meg, mert anyukám nem egy tartogatós típus, de ha meglenne, akkor sem venném fel, max. az anyagát felhasználva, ha még jó állapotban van. Azt nem tudom megérteni, amikor a saját ízlésüket elnyomják emiatt. Nem vagyok egy hercegnőtípus, de nálam a minimum egy szép esésű, szép anyagú fehér vagy törtfehér ruha, szóval már itt elbukott a projekt :D.
2014. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még ha csak az anyjukéról lenne szó...

Húgom esküvője előtt volt ilyesmiből óriási balhé. Kinézett magának egy gyönyörű ruhát, de anyósa szerint az túl drága, fölösleges pénzkidobás, minek az amikor meg van az ő ruhája és mennyire boldog lenne tőle, ha azt venné föl. Hónapokig ment a lelki terror... Húgom persze a kiválasztott ruhában ment férjhez, de anyuka azóta is úgy megvan sértődve, hogy hihetetlen.

A mi anyunk viszont nem csinált ebből gondot, azt mondta, hogy olyat válasszunk ami nekünk tetszik.

2014. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Azt, hogy az ilyen nők a végletekig ostobák és a saját anyjuk lelki függvényei. Olyan mértékben infantilisak, hogy épeszű férfinek menekülnie kellene az ilyen nő elől, nem feleségül venni és anyává tenni őket.


Az ember nem tartozik az anyjának semmivel. Nem ő akarta, hogy megszülessen, hanem az anyja. Az anyja a szüléssel vállalta a felnevelését, de ha ezért bármiféle hálát vár el, vagy követel, az már kőkemény agresszió. Az más kérdés, hogy az ember, akit szeretett az anyja, az hálás ezért. De a hála az övé, nem anyuka tapossa ki belőle.

2014. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es: csak hogy tudd: ez az egész cirkusz nem arról szólt, amiről a felszínen szó van, nem a ruháról. A ruha volt az ürügy.


A cirkusz valódi lényeg az volt, hogy az anyós kipróbálta, hogy meg tudja-e törni a húgodat az akarata szerint, vagy nem. Azért van megsértődve, mert most ez az újabb felvonás. Nem tudta a húgodat arra kényszeríteni, hogy azt tegye, amit ő akar, és ezért "megsértődött".


Nem kell foglalkozni vele, minél többet ignorálja a húgod őt, annál boldogabb ember lesz.

2014. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az esküvőmön a nagymamám esküvői kesztyűjét viseltem tiszteletből és mert gyönyörű tiszta fehérek/szépek maradtak így 70 év távlatából is. Az esküvői ruhája volt rajtam egyszer még kölökkoromban, de tönkrement utána, és sajnos azt nem tudom felvenni. (Anyukámnak nem volt esküvői ruhája, ő kosztümben esküdött apával)


Szerintem ez attól függ, gázul néz-e ki, vagy sem. Nagymamámnak gyönyörű bőrtáskáit kezdtem el pl. nemrég hordani. A nagyim már 15 éve meghalt.


27N

2014. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Amerikai szokás, hogy a menyasszony ruháján kell lennie valami újnak, ami az új életre hívjatja el (általában a bugyi vagy harisnyakötő), valami réginek, ami a családjára emlékezteti, és ezzel mutatja ki feléjük a szeretetét, hogy attól hogy új családja van, még nem hagyja el őket (ez szokott lenni az anyuka vagy nagymama fejdísze, kesztyűje, vagy valami fontos családi ékszer), valami kölcsönkapott, amit barátnőtől kér el (ez akármi lehet, pl ékszer, apró kellékek, cipő), és valami kék, ami a hitet, tisztaságot, hűséget jelképezi.


Idegen szokás, nem tudom itthon mennyire tartják, nekem speciel tetszik, pedig nem vagyok egy Amerika majmoló.

De az hogy az egész menyasszonyi ruhát viseljem ami anyámé volt... Én biztos nem venném fel. Ha mindenki ezt csinálná, akkor előttem már négyen hordták volna: anyám és a 3 nővérem. Ja és van még 2 hugom is...

2014. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!